+1 oy
362 göst.
Aile kategorisinde (195 puan) tarafından
Kızlar benim 5 yaşında bir kızım var şimdi 2.ye hamileyim nedense hep içim de burukluk var sanki hiç çocugum yok da ilk çocuğuma hamileymişim gibi hissediyorum hiç bir tecrübem yokmuş gibi nasıl doğurucam nasıl kıyafetlerini alıcam dizicem ne alınır ne yapılır herşeyi unutmuş gibiyim sanki çok tedirgin hissediyorum kendimi kızlar neden böyle ya :((( KONUŞMAK İÇİN KONUŞANLAR YARGILAMADAN GÜZELCE CEVAP VERENLER YORUM YAPSINLAR LÜTFEN!

14 Cevaplar

+3 oy
(10,978 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ah canım ah bu hormonlar.bende öyleydim.arakari 6.5 yaş .Allah'ım dedim nasıl bakcam nasıl yapcam.bir de doğana kadar karnimdakini sevemeyecegim gibi geldi .Allah'ım ya sevemezsem ayirirsam kızımı önde tutup onu sevemezsem dedim .doğduğu anda herşey geçti.
(195 puan) tarafından
Gerçekten kara kara düşünüyorum geriliyorum stres oluyorum tecrübesiz hissediyorum kendimi :(
(10,978 puan) tarafından
Bir doğsun bak bir kucagina al böyle dusunurken panter kesiliyorsun.ben hastahaneye gidene kadar böyle düşünüyordum.dogum yaptım .odaya geldim Allah var güzelde ilgileniyorlardi bebekle ama annelik verin bakayım çocuğumu bana dedim o anda başladım ilgilenmeye.ayni senin gibiydim.otomatik şekilde geri geliyor hersey
-Reklam-
+1 oy
(2,762 puan) tarafından
Bende de öyle oldu doğunca otomatik güncellendi bilgiler korkma :)
(195 puan) tarafından
İnşallah öyle olur canımm :)
+1 oy
(2,090 puan) tarafından
Her hamilelik farklı olduğu gibi tattırdığı tecrübeler de hisler de farklıdır. Bunları yaşaman öok normal. Sakin ol aslında çok tecrübelisin ama nasıl ve nerden başlamalısın onu bilmiyorsun. Biriyle diğerinin arasındaki dengeyi kuramamaktan korkuyosun. Ama merak etme kucağına alınca nasıl ve ne yapman gerektiğini bileceksin. Rabbim dağlıcakla kucağına almayı nasip etsin 
(195 puan) tarafından
Çok sağolun güzel yorumunuz için :)
(2,090 puan) tarafından
Rica ederim canım :)
(355 puan) tarafından
Posedion bayadir görmüyordum sizi postlarda nerelerdeydin:) gozume takilirdiniz şimdi görünce aklıma geldi tekrar
(2,090 puan) tarafından
Ben bayadır burdayım :) çocuktan fırsat buldukça giriyorum bayram falan zaten hiç girmedim :) teşekkür ederim bu aradaa
+1 oy
(287 puan) tarafından
Bu site sayesinde ben çok güzel baktım çocuklarıma bişey olunca doktorlar var hiç sıkıntı olmaz bisiklet sürmek gibi düşün doğunca kendiliğinden bakarsın ikinciye bakmak daha kolay oluyor ilk gibi vesvese korku daha az 
+1 oy
(286 puan) tarafından
Benim büyük kızım 1.5 yaşındaydı ikinci kızım oldu o konularda hiç sıkıntı yasamadm  tâbi diğer zorlukları ne sen Sor ne ben söyleyeyim 
(195 puan) tarafından
Öyleee mi neden ki senin ki küçük diye mi
+1 oy
(250 puan) tarafından
Bende öyleyim oğlum 7 yaşında ve napcami bilmiyorum 7ayada yakınım rabbim kolaylık versin bize
(195 puan) tarafından
Amin inşallah canım :)
0 oy
(916 puan) tarafından
12 yaşında oğlum var 43 günlük bebem var bende aynısını hissettim hissediyorum bocalıyorum bebeğe bakarken sanki ilk defa anne olmuşum gibi bir his
0 oy
(317 puan) tarafından
4 üncü çocuğum oldu zanki ilkez miş hisi bendeede vardı 
(195 puan) tarafından
Tek değilmişim demekki :)
0 oy
(675 puan) tarafından
İlkinde çok destek almışsan ondan tecrübe edinememissindir bu cok normal karışan eden çok olduysa
(195 puan) tarafından
İlk hamileliğim de kaynanamlarla birlik oturuyordum canım o yüzden acemilik çekmemiştim haklısın :)
(675 puan) tarafından
E haliyle her aldığına yaptığına karıştılar çocuk bile elden ele dolaştı aynı ev zor ama inan coxuk bakma olarak en iyisi beraber oturma çocuk dört yaşına girince evi ayırma :)
(195 puan) tarafından
Ayyy hiç sorma canım çok şımarttılar ilk torun diye şimdi çok şımarık dediğim dedik bir çocuk :)
0 oy
(1,485 puan) tarafından
Benimkin2 , 3 aylikken 2ye hamile kaldım aynen oyleydim ama doğdukdan sonra oyle his etmiyorsun merak etme canim hatirliyosun herşeyi ahahah
0 oy
(246 puan) tarafından
Bence hislerin sana doğruyu düşündürüyor 5 yaşında çocuk 6 yıl hemen hemen çocuk bakımıyıla ilgili çok şey değişiyor değişmekte. Elbet tecrübelisin ama çocukla ilgili bilgi edinmek için çocuk eşyaları ihtiyaçları ek gıdası ilgili  çok şey yeniden güncelleniyor. Bebek bakımını ve instagramda fenomenler youtube vs ordan bebek bakışıyla ilgili şeylere bak bebek doğunca telefona çok bakamazsın.
(195 puan) tarafından
Evet canım ya o yüzden strese giriyorum hep
(246 puan) tarafından
Strese girmene gerek yok şimdiden bak. Mesela e bebeğe bak kıyafetlere deterjan oyuncaklara vs keyif için ne var ne yok bak fiyatlara bak. Fiyatlar ha bire uçuyor bez stokları diyecem ama. Neyse. Mesela ben keşke o zaman baksaydım  keşke önden bişeyler için fikrim olurdu. Bebek bakımı postları oku genelde hep anı sorular olur yeni anne olanlar benim merak ettiklerimi çoğu soruyor az önce nerdeyse tüm postlara cevap verdim çünkü çok yapmıyorlar cevaplar az oluyor :D. O postları oku stres yapma keyfe dönüştür emin ol bebeğin çok etkileniyor stresten. Hep ona bulaşıyor. Keyifli pozitif dingin olmaya gayret göster. Ben hamileyken kapı tıkırtısına ürperirdşm bebeği doğunca  kapı sert kapanınca hastanede sıçrıyordu şuan 21 aylık hala seslere korkuyor. Yani ona mı bulaştı yoksa ondan mı öyleydim anlamadım
0 oy
(3,097 puan) tarafından

Aradan zaman geçince insan çoğu şeyi unutuyor canım çok normal. Benimde oğlumla kızım arasında 5 yaş vardı çoğu şeyi unutmuşum ya da diğer hamilelikten farklı bir hamilelik yaşadım daha çok sinir uyku sabah bulantısı koku hassasiyeti filan doğumum da farklıydı. Yani hem her hamilelik farklı hem her bebek. Üzülme hiç doğunca herşey güncelleniyor :)

(195 puan) tarafından
Benim de öyle canım hamileliğim hep uykulu stresli duygusal bulantı ile geçiyor illk hamileliğim de hiç belirtim yoktu :))
(3,097 puan) tarafından
Benim de ilk hamilelik ilk dört ay hariç daha kolaydı ama ikinci daha zordu :)
0 oy
(17,876 puan) tarafından
Yaa unutmuşsun ama halleedersin sakin ol bizler hep buradayız ❤️
(195 puan) tarafından
Ahhhh canım benimm bu güzel düşünceli yorumun için çok teşekkür ederim :) ❤️
(17,876 puan) tarafından
:) unuttma yanındayız ❤️
0 oy
(2,316 puan) tarafından
Hahahaha ben 4.yü doğurdum sanki ilkmis gibi hareket ediyordum hormonlardan oluyor dert etme canım 
(195 puan) tarafından
Bende öyleyim sanki ilk hamileliğimmiş gibi :)

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 261 göst.
26 Aralık 2021 Aile kategorisinde mervenurr (148 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 182 göst.
23 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Nehirrr (761 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 485 göst.
28 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Simgelii (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 285 göst.