0 oy
432 göst.
Aile kategorisinde (724 puan) tarafından
Kızlar 2. Gebeliğim ve  3 aylık hamileyim. Ama kafaya takmaktan uyuyamaz hale geldim. Doğum yaptığım zaman oğlum 2 yaşında olacak. Ben annemi kaybettim. Kız kardeşim yok. Doğu görevindeyiz arkadaşlarımın tayini çıkacak, doğum zamanı arkadaşlarım da gidecek. Kaynanam deseniz ilk doğumda resmen bana eziyet etti. Ben yatarken mutfakta kızıyla dedikodumu yaptı. Bana kötü davrandı. Küsüz zaten eşimin ailesiyle. Bir tek abim ve eşi var onların da küçük çocuğu var sürekli şiddet uygulayan bir çocuk oğlumu dövüyor. Doğum yapacağım ve eşim 20 gün izin alsa idare edebilir miyiz acaba? Küçük bebek ve ben ve 2 yaşındaki oğluma eşim bakabilir mi 

25 Cevaplar

0 oy
(390 puan) tarafından
buyuk cocuga kocan bakar kucuge sen. yemekleri dogumdan once buzluga koyarsin bazen disardan soylersiniz halledilir cnm ya
-Reklam-
0 oy
(150 puan) tarafından
Allah saglikla kolaylikla kucagina almayi nasip etsin canim ama bence yardimci tut ben cok zorlandim esim ve annem olmasina ragmen. En azindan temizlik ve yemek için durumun varsa tut derim cok zorlanirsin :(
(724 puan) tarafından
Oğlumun bakıcısı vardı olmadı onunla görüşeceğim
0 oy
(746 puan) tarafından
İkinci evladım eşimle ben baktım yapabilirsin iş başa düşünce korkma 
(724 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(6,005 puan) tarafından
Bakabilir tabi isterse. Hatta isterse değil zaten mecbur şuanda. Zaten ölene kadar eşin ve sen bakmayacak mısınız çocuklara. Eşin bi süre idare etsin seni alışana kadar. Biraz toparlanınca da tek başına kendine de çocuklarına da yetersin Allah büyük cnm rabbim kuluna kaldıramayacağı yükü vermezmiş
(724 puan) tarafından
Eşim çok yardım eder Allah razı olsun. Şimdi hamileyim temizlik yemek her şeyi yapar. İlk haftayı halletsek yeter
0 oy
(889 puan) tarafından

Bence en güvenlisi eşin. Sezaryenden sonra çocuğu kucağına verir seni kaldırır yürütür vs nazını ceker en azından tabi eşin anlayışlı bir insansa. Kayınvaliden seni üzer süreci atlatmak daha zor olur   Basın saolsun bu arada :( Allah yardımcın olsun inşallah kolaylık versin 

(724 puan) tarafından
Eşim çok yardımcı olur sağ olsun. Hamileyim şuan yemek temizlik yapar. Mutfağı temizlemeden yatmaz. Çocuğa ev yoğurdu bile yapar beceriklidir. Uykusuz kalır mı dayanır mı diye düşünüyorum
(889 puan) tarafından
Ooooo iyi o zaman iki hayat arkadaşı gelirsiniz bee üstesinden mis gibide olur :) eşinin yanında olması en iyisi sakın endişe etme kısa sürede toparlayacaksın sende inşallah gayretli olursan 1 haftada tamamen ayağa kalkarsın 3 ay önce sezaryen oldum kimsem yoktu annem 8 gün kalabildi ben bu yüzden hiç yatmadım ilk günden yürüdüm mecburdum başardım üstesinden geldim benim eşimde yemek yapmasını bilmez fazla becerikli değildir ev işlerinde üstelik izin de alamadı işinden ben başardım sende başaracaksın

İlgili sorular

+1 oy
24 cevap 587 göst.
8 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Dilancann (2,728 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 264 göst.
23 Ekim 2023 Diğer kategorisinde SnurT (211 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 145 göst.
14 Ekim 2023 Diğer kategorisinde SnurT (211 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 102 göst.