0 oy
124 göst.
Diğer kategorisinde (399 puan) tarafından
Kızımı bir hafta önce sütten kestim göğüslerim resmen taş gibi dokunamıyorum çocuğu bile kucağıma alamıyorum çok fazla ağrım var yanma var kaşıntı var sızım sızım sızlıyor 4 gün önce sağlık ocağına gittim antibiyotik hap ve krem verdi bugün dahada fena oldum acile gittik ordada krem verdi antibiyotige devam et dediler sıcak suyun altında masaj yaptım ağrı kesici içtim hiç bir faydası yok nasıl geçer bu ağrı , nasıl rahatlar, sertliği gider nolur başına gelen varsa fikir versin dayanamıyorum sancısına ne kadar sürede geçiyor bu mastit

15 Cevaplar

0 oy
(523 puan) tarafından
Beyaz lahana hasla sıcağa biraz yakın göğsüne koy üzerine de havlu koy bir gece bekle o şekilde uyu.
(399 puan) tarafından
Deneyeyim canım geciriyormu mastiti yoksa agriyimi hafifletir
(523 puan) tarafından
Bende yumuşatmıştı biraz. Ertesi gün de az pişmiş bir tarafı yağlı sıcak hamur koymuştu annem o zaman tamamen geçti
(399 puan) tarafından
Tamam çok teşekkür ederim evde yok yarın bakayım inşallah bulabilirsem hemen denicem
(523 puan) tarafından
Allah şifa versin canım
-Reklam-
0 oy
(2,757 puan) tarafından
Sıcak suyun altına gir bir de sağmak için pompa al yanına. Memeyi hiç zorlamadan yavaş yavaş sağmaya çalış. Memeden keserken bile sağmak gerek sütü. Bu çok ağır bir acı. Hak veriyorum sana. 
(399 puan) tarafından
Çok fazla sert göğsüm ya taş oldu resmen elimi üzerinde gezdirdikcede içinde kabarık sertlikler var onlar ne olabilir acaba
(399 puan) tarafından
Hiç sagmamıştım bir haftadır inşallah dayanabilirsem acısına sagmayi deneyeyim
(2,757 puan) tarafından
Sütler durdukça peynirleşiyor işte benim mosmor kalmıştı doktor iğneyle açıp açıp aldı çok beter oluyor
(399 puan) tarafından
Ayy inşallah öyle olmaz dayanabildigim kadar sağmayı denicem
0 oy
(41 puan) tarafından
Canım sıcak su torbasına sıcak su koyup atletinin üzerinden göğsüne koy ve o göğsünden tarafa uzan. En fazla 10-15 dk sonra göğsün yumuşar sütü sagarsan rahatlarsı. Sıcak su torbası yoksa küçük bir pet şişenin içine yarısından daha da Az sıcak su köy onu da bir havluya sarıp koyabilirsin. Ama şişeyi asla tam doldurma patlayabilir baya bı eksik olsun içindeki su 
(399 puan) tarafından
Tamam canım yapayım çok teşekkür ederim
0 oy
(328 puan) tarafından
Ben emziriyorum gecen ay bebegim gece uyanmadi süt için sabahina taş gibi oldu gögsüm. Ayni dedigin gibi agri aci kaşıntı kızarıklık vardi bide ateşim çıktı. Ben devamli sagim yaptim. Sıcak duşun altında masaj yaptım bide doktor krem dedi onu surdum gecti. Benim durumumla seninki farkli ama sen sütten kesmek istiyorsun. Sen devamli sagim yap gogsunu çok doldurma. Sonra doktor tavsiyesinle ilac kullan sütü kesmek icin
(399 puan) tarafından
Bir haftadır hiç sagmadim şimdide dokunamıyorum bile inşallah dayanabilirsem sagmayi deneyeyim
0 oy
(5,836 puan) tarafından
Okurken gögsğm ağırdı bir ara bende de öyle oldu çok iyi anlıyorum seni. Lahana iyi gelir diyorlardı hiç denemedim ama belki faydası olur sanada . Çok geçmiş olsun cnm
(399 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım evet lahanayı tavsiye ediyorlar bulabilirsem denicem kaç günde geçer acaba bilgin varmi
(5,836 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum inan ki denemedim hiç
0 oy
(339 puan) tarafından
Elinle sağım yap 
(399 puan) tarafından
Yapicam inşallah dayanabilirsem teşekkür ederim
0 oy
(106 puan) tarafından
Onu yaşayan bilir ne berbat bir ağrı olduğunu duşa girince bir taraf yardımı ile meme ucuna doğru tarayın sabun sürüp o elinize gelen topraklara masaj yapın ama öyle girdim çıktım değil 10 dkk filan biliyorum dokunmak aşırı zor ama dayanın banyodan çıkınca sağım yapın elinizle intihap gibi akar zaten sonra buzluyla beklediğiniz beyaz lahanayı sarın o lahana o agrıyo bir çekecek ki göreceksiniz ben ölmek istiyorum diye ağlamıştım kızım emdikçe feryat ettim acısından ama o lahana kurtardı beni birde gün içinde zeytin yağ sürüp masaj yapın o top top olan yerlere kanaları açın yoksa ameliyata kadar yolu var bu durumun rabbim yardımcınız olsun 
(399 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim dün ağlayarak çok zor sandım rahatladı biraz ben sagdikca süt üretimi devam eder diye sagmamistim bir haftadır dün dayanamadım ağrısına zorda olsa sagdim bugün iyiyim biraz daha inşallah biran önce çeker sutumde kurtulurum
(106 puan) tarafından
Ne kadar doğru bilmiyorum ama meme ucuna taze nane yaprağı koyarsan çekilirmiş süt bi dene istersen
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Bebeğin kaç aylık canım benimde öyle oluyodu ama küçük bebeğim var diye büyük oğlanı ayırdım memeden baktım olacak gibi değil bebek boşaltamıyodu. Oğlumun da daha 2 yaşı dolmamıştı geceleri uykusunda emziriyodum ruhu bile duymuyodu emdiğini bilmiyodu. Pompa falan zorlarsa seni uykusunda emzir rahatlamak için 
(399 puan) tarafından
21 aylık bebeğim çok meme bağımlısıydı gece sabaha kadar meme ağzında uyurdu neredeyse şimdi tam unutmuşken alışmışken bidaha emzirmek istemedim süt uretimide devam etmesin diye bir haftadır hiç sagmamistim öyle olunca çok fena doldu göğüslerim dün ağrısına dayanamadım ne kadar acı ceksemde sagdim biraz rahatladım inşallah devam etmez teşekkür ederim
(2,136 puan) tarafından
Malesef süt üretmeye devam ediyor canm nane ye bol bol taze nane sütü keser derler
0 oy
(1,006 puan) tarafından
Sağ sıcak su altında
(399 puan) tarafından
Sagdim canım teşekkür ederim ama sandıkça süt üretimi devam etmezmi
(1,006 puan) tarafından
Canım bir anda kestiysen Yani Günden güne azaltmak yerine pat diye kestiysen böyle olması Normal ben de böyle yaptım iki gün dayanamadım geri verdim sonra zamanı kısalttım yani gündüzü yarım saat veriyorsam 15 dakika verdim 10 dakika 5 dakika düşürdüm sonrasında baktım sütüm azaldı gündüzü kestim sonrasında gece de 5 dakikadan fazla vermedim Oradan sonra kesince süt azalmış Sen de rahatlamış oluyorsun zaten ben öyle yapmıştım Çünkü emzirirken bile çok sancım ağrım oluyordu sütten Allah yardımcın olsun
(399 puan) tarafından
Aynen canım azaltmadan biranda kestim o yüzden böyle oldu galiba bir haftadirda hiç sagmayinca çok kötü olmuştum ama dün gece sagdim çok acı çektim sagarken ama rahatladım
(1,006 puan) tarafından
Büyük ihtimal O yüzden ben de sırf ondan korktuğum için azaltarak kestim
0 oy
(675 puan) tarafından
Beyaz lahanayı yıka soğuk şekilde göğüslerine sar eğer yaşadığın şehir artık çok fazla ısındıysa buzdolabının buzluk kısmınında bekletip o şekilde de yaparsın hem ağrıyı sızıntıyı alıyor hemde sütün gelme hızını kesiyor bu sıra da sağım yap ki göğüslerin iyice rahatlasın çok geçmiş olsun 
0 oy
(763 puan) tarafından
Soğuk uyula süt cekiyormus canım geçmiş olsun 
(399 puan) tarafından
Hep sıcak su tutmuştum bunu bilmiyordum inşallah bundan sonra öyle yaparım teşekkürler
(763 puan) tarafından
Söyle anlatayım canım doğum yaptığımızda sutumuz gelmediği zaman sıcak duş alırız kanallar açılsın diye sıcak su sütü arttırıyor ama soğuk öyle değil meme kendini geri çekiyor bunu biraz aile hekimim söylemişti bana inşallah gecer hemen canım ❤️
(399 puan) tarafından
İnşallah canım çok teşekkür ederim
0 oy
(1,127 puan) tarafından
Soğuk kompres sütü akışını azaltır canım eğer evinde buzluğumda buz aküsü varsa onu yoksa bir poşete buz doldurup ince bir bezle göğsüne koy 5 dkika beklet sonra ar ver 5 dakika sonra bir daha elle sağım ve sıcak su süt akışını devam ettirdiği için tekrarlayan mastit yaşayabilirsin eğer evinde varsa beyaz lahanayı da kaynar suya koyup çıkar buzluğa at soğutup soğutup göğsüne koy süt akışını yavaşlattığı için mastite de sütün azalmasına da faydalı olur rabbim şifa versin inşallah 
(399 puan) tarafından
Evet bilmiyordum bunu hep sıcak su yapmıştım bir haftadirda hiç sagmamistim dün dayanamayinca mecbur sagdim inşallah bundan sonra o şekilde yaparım çok teşekkür ederim
0 oy
(660 puan) tarafından
Azaltmaya gitmeden birden kestiysen bu tekrarlar emzirme aralıklarıni uzatiyormus gibi düşünüp ara ara sağım yap zamanla sütün azalacaktır sağım esnasında farkedersin zaten mesela günde 5 kere emziriyorsan birkaç gun sabah akşam 2 kere sağ daha sonra 1 kere sağ sütünün azaldığını farkettiginde de sağımi bırakırsın kalan sütünde çekilir gecmis olsun
(399 puan) tarafından
Evet azaltmadan bikerede kesmiştim bebeğim gündüz gece devamlı memedeydi galiba oyuzden oldu teşekkür ederim
0 oy
(534 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Sıcak su süt kanallarını genişletip sütün daha hızlı gelmesini sağlar ondan artmış.Hafif sağıp soğuk kompress yapmalısın.Normal sağamıyorsan önce sıcak kompresss yap biraz sağ sonra hiç beklemeden soğuk kompress yapacaksın o sütün akışını yavaşlatıyor hatta en son durdurur gelmez daha.Ağrın filan geçti bıraktın kompressi diyelim,baktın ağrı hissetmeye başlıyorsun hemen soğuk kompresslere devam et.Ilıktan biraz soğuk duşa da girebilirsin bir iki güne biter inşallah.Bu dediklerimi yap canım ben böyle durumlardan çok çektim iyi biliyorum 
(399 puan) tarafından
Tamam canım o şekilde yapayım çok teşekkür ederim
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Ay bende aynısını çektim bende diyorum mastist ne benimde başıma geldi aynı şwy uyuyamıyordum ben benimde çok sertti 
(399 puan) tarafından
Evet çok fena bisey bu ya ilk kızımda bırakırken hiç böyle birsey yaşamamıştım bunda çok kötü oldu goguslerim inşallah biran önce çekilir sütüm

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 209 göst.
11 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Muhazey (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 470 göst.
25 Ekim 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 1,079 göst.
17 Mayıs 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 929 göst.
3 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde hfzfyzbl (38 puan) tarafından soruldu

379,341 soru

11,354,648 cevap

34,829 kullanıcı