+1 oy
436 göst.
Diğer kategorisinde (357 puan) tarafından
Kızlar benim bebeğim emekleyene kadar çok sakin durgun bri bebekti herkes söylerdi hatta varlığı belli değil diye ( nazar ettiler vaha ya) anam bu emeklemeye başladı sanki biri buna motor taktı ay allahım 1 dakika bile durduğu yerde durmaz şuan 11 aylık tutunup yürüyor ve hep tehlikeli şeyler yapıyo bırakamıyorum da düşüyor kafasını vuruyor sürekli ne zaman düzelir ne zaman biraz da olsa rahatlarım ya çok yoruluyorum 2 aydır böyle 

13 Cevaplar

0 oy
(10,499 puan) tarafından
Benimki büyüdükçe daha beter oldu ;) 3 buçuk yaşında ;)8
(357 puan) tarafından
Ay maşallah büyümüş kız :) ya erkek bebekler mi öyle acaba sende ikisi de olduğu için benimki de erkek kızlara bakıyorum hiç öyle değiller daha kibar ve sakinler benim kine biri motor takmış sanki :)
(4,157 puan) tarafından
aynen erkekler bi degisik:) ben bunu en net kizim anasinifindayken gördum anladim . kizlar insan gibi oynuyorler. erkekler park etmis ogretmen arabalarina tirmaniyor demir kapiya tirmanip atliyor ataturk büstune tirmanan atlayan sürüyoe erkek. kizlar el ele tutusup birbirlerinin kiyafetleri inceliyorlar :)) allahim dedim verdin ikinciyi bari bunu da kiz ver diye cok dua etmistim o sira:) ama erkek cikti:)
(357 puan) tarafından
Ahahahah allahım sana geliyorum. Bi arkadaşım vardı 2.oğlu oldu kız yaşlandı resmen gözlerimle görmesem inanmam bildiğin çöktü :))
(4,157 puan) tarafından
ayni cökus bende de oldu 1 bucuk senede çöktum eski resimlerle alakam yok:)
(357 puan) tarafından
:)) Allah sabır versin bize valla. Sağlıklı olsunlar geçer bu günler inşallah :)
-Reklam-
0 oy
(13,693 puan) tarafından
Çok tehlikeli oluyo iste tam o dönem.

Yürüteç kullan derim
(357 puan) tarafından
Değil mi bende çabuk yürüsün diye yürüteci çok kullanmamaya başladım ama kulanacam yine valla yürüteç daha iyi. Peki ne zaman biter bu dönem tahmini
0 oy
(1,237 puan) tarafından
İşi gücü birakican çocuğun peşinde gezicen valla o dönem öyle oluyor 
(357 puan) tarafından
Bu dönem ne zaman biter peki canım
(1,237 puan) tarafından
Şuan tam keşfetme döneminde herşey ilgisini çeker herşeyi eline almak bakmak keşfetmek ister ilgisini çeken şeylere de ulaşmak için her yolu dener tehlikeli bir dönem o yüzden. 1 buçuk 2 yaş gibi biter oturup bir şeylerle oyalanmaya başlar
(357 puan) tarafından
Ay deme öyle ya ben 1 2 aya düzelir sanıyordum
(1,237 puan) tarafından
Çocuktan çocuğa değişir tabi ama büyüdükçe keşfetme dürtüsü azaldıkça yavaşlar merak etme eninde sonunda akillanacaklar :)
(357 puan) tarafından
İnşallah en kısa zamanda düzelir. Sağol canım ya yorumun için
0 oy
(15,183 puan) tarafından
Her ayın farklı özelliği güzelliği olduğu gibi farklı zorlukları da var. Bu aylar böyle bence yürümeye başladıktan sonra daha iyi basınca insan biraz daha rahatliyo. Evi güvenli hale getirdikten sonra çok sorun olmuyo. Kızım da 10 aylık olacak. Dün TV dolabına tutunup kalktı. Biranda dusuverdi. Tam tutamamış heralde. Yanağını çarpıp morartti. Bu tarz şeyler oluyo malesef 
(357 puan) tarafından
Yaaa canım benim ya kurban olurum çok üzüldüm :( bizde tv yi duvara monte ettik ya tutup sallıyordu bizim canavar. Koltuğa tutunuyor yürüyor mesela Bi an dikkati dağılıyor pat yerde bide kafası çarpıyor hep korkuyorum Allah korusun kötü birşey olmasında
(15,183 puan) tarafından
Allah'ım korusun tüm yavruları. Ben de daha bu sabah dedim eşime. Allah'ım su küçücük yavrunun bile her hareketinden haberdar. Nasıl da koruyor. Allah'ın hikmeti çok büyük diye.
0 oy
(843 puan) tarafından
Şükür edeceksin o hallerine şükür 
(357 puan) tarafından
O kadar mı ya :(
(843 puan) tarafından
Valla o kadar
(357 puan) tarafından
:(((((( belki benim ki öyle olmaz :)
(843 puan) tarafından
Dua et bol bol olmasın cidden söylüyorum
0 oy
(1,708 puan) tarafından

3 yaşında terör estiriyor evde :D 

Ay bide 3 aylık bebem var oda kolik kafada huni zombiye dönmüş şekilde geziyorum şuan evde:woot: anam ikinci bebeği yap beraber büyüsünler arkadaş olurlar diyenlere kanmayın bacılar bacılar bacılar:D

(1,708 puan) tarafından
Kız ikisi bir yapisiyolar akıllı ol sakın ama sakın diyim :))) bir taneyken eşim bakıyordu iyi kötü kafa dinliyordum şimdi iki tane birine baksa biri başıma kalıyor :)))) ay bu duruma düşecek karıı mıydım ben bacılar :)))))
(357 puan) tarafından
Ahahahahhahaha ama ben rahatlığa alışırsam bidaha da düşmem o hataya :)) madem battım bi kereden çıkarım diyorum ama sen böyle diyince Bi kaldım valla :))
(1,708 puan) tarafından
Bu batmak mı bilmiyorum bacım üç saattir oturdum ağlıyorum inan ki zorlu bir süreç ve iki tane zor çocuk düşün ki birgün eşim evde yok her zaman yardımcı oluyordu şimdi açığa gitti bir günde çöktüm iyice ve saatlerdir ağlıyorum. Kızım kolik hiç susmuyor sürekli ağlıyor oğlum onun sesinden uyanıyor uykusuzluktan oda ağlıyor uyumuyor ay gece ayrı bir kabus gündüz desen oğlan uykusunu alamadığı için huzursuz mız mız kız zaten hep kolik olduğu için ağlıyor uyumuyor susmuyor kafayı yiyecem az kaldı
(357 puan) tarafından
Yaa kolik çok zor ama ya birşey soracam canım mama veriyor musun bi önerim olacak sana
(1,708 puan) tarafından
Yok canım sadece anne sütü alıyor
0 oy
(90 puan) tarafından
Çok normal bir süreç çocuk merak ediyor cnm buna alışsan iyi edersin çünkü bunun yürümesi de var 
(90 puan) tarafından
Sevinmelisin canım çocuğunun sağlıklı olduğunun göstergesi bu çocuk keşfetmek istiyor demek ki peygamberimiz meraklı çocuk aklı çok olan çocuk demektir demiştir :)
(357 puan) tarafından
Yaa tabiki de rabbime binlerce kez şükürler olsun bazen diyorum sağlıklı olsun yaramaz olsun birşey olmaz ama bu aralar o kadar yoruldum ki biraz durula diyorum. Ama tabi yine de sağlıklı olsun o yete r ki ben herşeye razıyım ya
(90 puan) tarafından
Doğru canım unutma annesin diye robot olmak zorunda değilsin seninde hislerin yorgunluklarin olabilir çok kasma  en güzeli de mükemmel bir annesin burda çocuğuna çare aradığına göre :)
(357 puan) tarafından
Yaa çok teşekkür ederim duygulandım sen böyle diyince.. O benim herşeyim rabbim evlatlarımızı korusun ya bütün bebekleri çocukları inşallah onlara birşey olmasın
(90 puan) tarafından
Amin canım cümlemizin
0 oy
(983 puan) tarafından
2 yaşında oturduğumu bilmediğim zamanlar oluyor. Hele ki misafirliğe gideyim imkansız oturamam. Artık ayaklarım sırtım yanıyor maşallahı var. Bende 3 yaşı bekliyorum bi umut :D
(357 puan) tarafından
Valla postu kapatalım var kimse iki güzel şey dememiş :))))) ben de 2 yi bekliyorum dum ta ki sen yazana kadar :)
(983 puan) tarafından
Insallah senin ki uslu olur. Iyi düşünelim :))  ama şuan iyi günlerin.yürümeye baslayınca daha da yorucu. Istedigi yere gidiyor istedigini yapiyor ama bende arkasindan ayrilamiyorum. Bebek arabasina da binen bi bebek değil. Yolda bildigin kosuyoruz resmen. Tırmanmadıği yer yok masallah. Nazar degmesin yavruma :DDD
(357 puan) tarafından
Maşallah maşallah :)) bende yürün de rahatlim diyorum ya bütün hayallerimi yıktınız valla :))))
0 oy
(3,535 puan) tarafından
18 aylıktan bildiriyorum daha bu ne bekle =))))))
(357 puan) tarafından
Ay deme yaa de eee :))) ne yapıyor peki şuan sizin küçük canavar :)
(3,535 puan) tarafından
Kız ablası böyle değildi be 1 dk yerinde durmuyor totosu yer gördüğü yok :D evi turluyor çekmeceler sürekli açılıyor içleri boşaltılıyor koltuk tepelerinde hoplamalar lamba aç kapa yapmalar prizden fiş çekmeler peşinden ayrılamıyorum masa sandalye üstlerine çıkıp düşmeler istediği olmayınca kafasına vurmalar kendini yere atmalar tv ünitesine tırmanmalar mutfakta çekmeceye basıp tezgaha çıkmaya çalışmalar çamaşır makinesine tırmanıyor tezgahta ne varsa uzanıp yere atıyor nerde tehlike orda benim oğlan :D he bir de bize vurmaya başladı eşşeeeeeek :D

Bu daha fragman :D
(357 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bacım Allah sana ga gani sabır versin valla :) ayy korkmaya başladım ben
0 oy
(799 puan) tarafından

Canım o daha hiç birşey şuan fragman izliyorsun asıl film yurusunde gör :D 

(357 puan) tarafından
Ayy daraldımmmm :))) allahım sabır ver yarabbim ne yapıyor bacım bu çocuklar yürüyünce
(799 puan) tarafından
Aklının alamayacağı şeyleri hele birde 2 yaş sendromu yüklenince eyvah eyvah geçen sabahın 7sinde uyanır uyanmaz salona git papağanin kafesini çek ters takla attır her yer leş olmuştu sonra pilav yediriyordum pilavı ters çevirdi üstüne çıktı eliyle yemeye başladı yürümek kurtuluş değil yorgunluğa gidiş çünkü 2 dk oturamiyorsun bir sesi kesilse hemen diyon iş çeviriyor
(357 puan) tarafından
Ahahaha ben şimdi de öyleyim ses gelince rahatım sesi kesilince tedirgin oluyorum ne yapıyor diye :)) geçen post açmıştın sanki kafes için :)
(799 puan) tarafından
Evet evet o bnm oğlan işte
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Hala aynı 2 yaşında kizim  :)) 7 aylık emekledi 8 aylık tutunup kalkardi kanepeden kanepeye giderdi 11 aylık yürüdü  :) yeni uyudu :) benm enerjim bitti ama onunki bitmiyor  :)) 
(1,082 puan) tarafından
O evre gerçekten zor canim. Kizimda sürekli düşerdi. Ama geçiyor şükür
(357 puan) tarafından
Ne kadar sürmüştü sizin peki ya da ne zaman düzeldi :)
(1,082 puan) tarafından
Tam tureyene kadar :) hala. Bazen ara ara koşunca düşüyor. İnan yetisemiyorm enerjisine
(357 puan) tarafından
Bi deri bi kemik kalacam valla o büyüyene kadar desene
(1,082 puan) tarafından
Ben 2 senedr kalmadm seni bilemem  :) hala doğum kilolarını veremedim:) ve ikinciyi hamileym şuan.. 8 haftalık bilmiyorm bebeğimi kucagima alabilecek miyim.
0 oy
(4,959 puan) tarafından
Oğlum 16aylik gün içerisinde hiç oturmas hep peşimde benim yanimd aolmasa bile hep ayakta totosu yeri görmez şimdi uyudu biz pert 
(843 puan) tarafından
Oğlum 16 aylık demişsin ya neler yapıyor mesela inatlaşıyor mu sizinle istediği olmayınca falan ağlıyor mu kendi kafasının dikine gider mi canım bird söyle uykusu nasıl
(357 puan) tarafından
Erkek çocuklar mı böyle acaba ya kızlar daha minnoş ve kibar sanki
(983 puan) tarafından
Yok yok benimki kız. Oglumda görmedigim yasamadigim seyleri yasiyorum. Kızlar daha fenaymış. Inatla aglamayla isini yürütüyor :)
(4,959 puan) tarafından
Cnm bnm ilki kız uysaldi bırakır bazen müzik açsam eline oyuncak versem içine girer oynardı ama oğlan eyvahhh...
 Bnm oğlum çok mızmız hamilelik süresince bazı sorunlar yaşadım acaba oj tesir etti bilmyrm ama hep ağlıyor memnun edemyrm ki. İnatlasmasi bnm TV unitem var hafif Tv'de duvara asılı gider o ünitenin arkasına girmeye çalar iter . Kanepeye çıksa örtüyü muhakkak açar . Ablası misal bazen TV izler oda cee eee ceeee dder  kapı çalınca kimoo deyip kapıya koşar yeni yeni su der tabi çu olarak vb uyku düzenmz yok sasece gece akşam.  Bu arada bı milyon kez uyanır ve hiç bişey yemez polivit başlamayı düşünüyorum
0 oy
(1,024 puan) tarafından
:D düzelmiyor şuan 3 yaşa geldi perdede maymun gibi sallanıyor ne korneş kaldı evde nede sağlam eşya ahahahha akışına bırak 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 124 göst.
18 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Meleniko (696 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 222 göst.
29 Eylül 2023 Aile kategorisinde nurr001 (1,458 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 283 göst.
18 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,705 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 55 göst.
26 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zalimfelek (43 puan) tarafından soruldu

379,457 soru

11,359,125 cevap

34,835 kullanıcı

...