0 oy
739 göst.
Diğer kategorisinde (780 puan) tarafından
Bugüne kadar beni strese sokma o gun anlayışlı ol falan demiştim hep sakin sakin son güne geldik.. yarin sezeryan dogumum olcak..eşim diyor ki ailen dogum olduktan sonra gelsin hastaneye..bi kızım var dedesini anneannesini görünce huyu değişiyor bana babasına gitmiyor eşim de bebegimizi ilk gördüğümüz anda yalnız olalım diye tutturdu..annemlere erken gelmenize gerek yok dedim ama annem gelcez yanında olcaz kardeşin ve 2 çocuğu da gelecek dedi onlar da 2 ve 4 yaşında.. eşim iyice karalar bağladı curcuna olacak diye..ne yapayım ben şimdi anneme kardeşim doğumdan sonra gelsin cocuklarla zor olur dedim gelmek isteyene gelme denmez dedi direkt..amaaan bebegim ve sağlığını düşünmem gerekirken neyle uğraşıyorum ve eşim lohusali kadın gibi yüzünden düşen bin parça olarak oturuyor şu an şaka gibi ya..yani ben ne yapabilirim ki şu durumda

19 Cevaplar

+2 oy
(174 puan) tarafından
İkinizde haklısınız ama alacagınız yok :) yarın bu saatlerde herşey gecmıs gıtmıs bebeğin kucagında olacak inşallah tatlım boşver üzülme düşünme akışına bırak esınenonu anladıgını ama senı de anlamasını nasıl gelmeyın diyebilirim vs dıye söyle umarım anlar
(780 puan) tarafından
Aynen öyle..o da kendince haklı..söyledim de ben de bizbize olalım istiyorum diye..hatta yarın ameliyathaneye girmeden önce anneme diycem kızım eşimin kucağında beni beklesin diye..başka bisey denmez ki kırılırlar
(174 puan) tarafından
Aynen öyle ıstenmıyor gibi hıssederler
-Reklam-
0 oy
(8,933 puan) tarafından
Aslında esin haklı o özel anı senle beraber yaşamak istemiş keşke her eş bu kadar anlayışlı olsa
(780 puan) tarafından
Bence de haklı ama ben diyeceğimi dedim doğumdan sonra gelin dedim yok gelcez dediler..bu durumda bana tavır yapması beni iyice strese soktu..fotoğraf çekimi falan olcak herkesin orda olmasını ben de istemiyorum ilk döndümüz olalım istiyorum ama gelcez diyorlar:(
(4,184 puan) tarafından
bencede hakli ozel andan ziyade o curcunaya kaosa ne gerek var. bir video dolaniodu  ya instagramda kadin bebegi emzirmeye calisiyor tesetturlu odada birtin erkek coluk cocuk kadinin biri baklava yiyerek parmaklarini sapur supur yaliyor diger yandan obur memeyi de ver doysun iyice emsin diye emredio zavalli kadin can derdinde mi olsun bebegi emzirmeye calisma derdindemi olsun millet hep bir agizdan bidi vidi konusuyor ugultu falan:) ay ne berbat bir an.annen gelsin ama buyuk cck desesinde kalssin dogum sonrasi getirir yanina . heleki sezeryansan birkac saate ayili ca falan gorsun seni cocugun hasta gibi gormesin. kardesin ccklari galan cumbur cemaat dogumdan birkac saat sonra gelsinler oyle soyle annene . sen gel cck beni hasta gibi gormesin ayilayim az toparlanayim yeni dikksim acim gecsin bbeegi bi emzireyim altimi ustumu hemsireler bi toparlasin pijamami giyeyim de millet oyle dolussun gelsin de
(780 puan) tarafından
:)) biliyorum o videoyu ya aynı şeyi yaşamam inşallah..ben de anneme dedim sonra gelin diye o da yok yanında olcaz hemen gelcez diye tutturdu..ayy valla gerildim iyice laf anlatamadım kimseye..
(8,933 puan) tarafından
O zaman sende söylemeyeceğim saatini
0 oy
(5,868 puan) tarafından
Yani curcuna halinde doğuma gitmemen daha mantıklı aslında eşin biraz haklı ama sende onlara doğuma gelmeyin diyemezsin sende haklısın bacım 
(780 puan) tarafından
Aynen yani ben de söyledim aslında erken gelmeyin diye ama gelecez diyorlar gerçekten şaka gibi ya ben de doğumdan sonra gelmelerini istiyorum ama ne diyebilirim ki baska
0 oy
(678 puan) tarafından
Sezeryan olacaksın kork diye soylemiyorum ama ameliyat bu canım normal olan ailenin ameliyattan önce senin yaninda olmasi lütfen bunu anlat esine 
(780 puan) tarafından
İlki de sezeryandi..özelde olcak o yüzden aslında ihtiyacım olmuyor..ilkinde pandemiye denk gelmişti böyle sıkıntılar olmamıştı kimseyi almadilar başbasaydik cekimimiz oldu herkes ordan izledi ne güzeldi :D
0 oy
(878 puan) tarafından
ay valla bu hikayede herkes haklı 

aman boşver canım bebeğini ve kendini düşün stresten uzak dur Allah kolay doğum nasip etsin inşallah ❤️ 
(780 puan) tarafından
Amin inşallah canım..teşekkürederim:)
0 oy
(87 puan) tarafından
Yani bence eşinin suçu yok hastanede o kadar insan niye olsun üstelik gelme demenize rağmen ısrar etmenin de anlami yok aileler bazen geride kalmaları gerektiğini anlamıyorlar. Eşinle kavga edene kadar ailenle konuşmaya çalışsan hersey duzelicek gibi duruyor valla. Hem de yani doğum yapacaksın. Senin bir çocuğun daha var kardeşinin 2 oldu mu 3 cocuk yeni doğan bir bebek olacak. Saglikli da değil zaten.  Annenle hiç konuşma kardeşin sonuçta ara kendin konus anlayışı ailenden bekle bence çünkü ısrar eden o taraf. Aynı şeyi kocamizin tarafu yapsa kıyameti koparirdik bir de öyle düşünelim 
(780 puan) tarafından
Zaten inan hakverdim ve arayıp söyledim gelmenize gerek yok curcuna olur hastaneden kovarlar bizi o kadar cocukla bekletmezler dedim babam hak verdi çocukları doğumdan sonra getiririz dedi..annem olmaz öyle gelmek isterlerse gelirler dedi..yani bana yardım diye gelip çoluk çocuk eğleyecekler orda..gerçekten beni bazen çok bunaltiyorlar..tamam sagolsunlar benim için işten falan izin aldılar yanımızda olmak istiyorlar ama eşimden önce yanıma gelecekler nerdeyse..eşim de çok üzüldü kızım onları görünce eşimin kucağına gitmez şımarır saçma bir hal alır kesin
(87 puan) tarafından
Yani su an senin Tek odaklanman gereken sey kendi sağlığın ve bebeğin olması gerekirken düşündüğün uğraştığın şeylere bak. İnsanlar bu ailen bile olsa gerçekten çok anlayışsız olabiliyorlar
0 oy
(104 puan) tarafından
Sırf bu yüzden doğum yapıp eve geldikten sonra haber verdik herkese hatta kaynanam komşudan duymuş şuan 5 aylık hamileyim ve yine aynı şeyi yapacağız ne sitres yaşıyosun ne başka bişey sezeryan doğum yaptım sadece eşim yanımdaydı şimdi kızım 2 buçuk yaşında doğum olana kadar kızıma 16 yaşında ki oğlum bakacak doğum olduktan sonra da eşim ikisinide hastaneye getirerek 
(780 puan) tarafından
Ne güzel ya keşke ben de konuştuğumda daha ısrarcı olsaydım gelmeyin geç gelin falan deseydim..simdi ne yasayacaz Allah bilir
(104 puan) tarafından
Valla ben olsam arar söylerdim doğumdan çıktıktan sonra gelin ben iki çocuğun sesini gürültüsünü nasıl çekeyim o ağrı sızıyla biraz kendime geleyim öyle de hadi annen neyse de kardeşin ne yapacakmış iki çocukla kaldı ki ikisi de küçük bence hiç çeninme ara
(780 puan) tarafından
Evet ya şimdi yatmışlardır da sabah soyleyecem valla  saçma olcak öbür türlü
(104 puan) tarafından
En mantıklısı bu canım dediğim gibi tamam annen gelsin ama kardeşin çok saçma Allah sağ salim kucağınıza aldırsın inşallah
(780 puan) tarafından
Cok teşekkür ederimm amin inşallah
0 oy
(2,082 puan) tarafından
Hatırlıyorum postunu o lafları annene değil kardeşine diyecektin kadın ne yapsın kendi gelme diyemez yani sen diyecektin 
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Benim görümcemde iki çocuğu da geldi yarım saat durup gittiler yani bu kadar kasma bence
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Ben doğu geliniyim. Sezeryan oldum.Eşimin sülalesi benim sülalem yığılmıştı hastaneye biz hiç sorun etmedik :) ayrıca cokda iyi oldu bana yardımcı oldualr sezeryan olunca insan ekstra yardıma ihtiyac duyuyor bence
0 oy
(10,963 puan) tarafından
Eşin de haklı sende haklısın canım.senin elinde olan birşey değil .kalp kırmadan sen soylemissin aslında.esin de karışıklık ve kalabalık olmamasını istiyor yoksa orada olan kişi de çocuğu babasının anasının kucağından kapacak değil.keske bir tek annen gelseydi.
0 oy
(305 puan) tarafından
Hakli ama bnm esim asla taklmaz bole biseye akil edip dusunmez bile ama ince fikirli olmasi guzel.fakat empati yok .nasl diyesin yani yanls anlasilmaya cok musayt bi konu bence
0 oy
(227 puan) tarafından
Yaa napacan canım gelmek isteyene gelme diyemiyorsun aslında gelme demişsin ama ona ragmen geliyorlar yapacak bisey yok :dd
0 oy
(299 puan) tarafından
Aslında ne kadar şanslısın  annen baban kardeşin hepsi doğumuna geliyor .benim doğumumda sadece ablamla eşim vardı .annem yok babamda uzakta zaten gelemezlerdi . Eşimin ablası yakında olmasına rağmen sonra eve gelirim diye gelmedi hastaneye .doğum Mutlu bir olay ya yanında ailen olması kadar doğal birşey yok .ben çok isterdim ben ameliyattan çıkınca ailemin beni beklemesini .hiç takma kafaya sağ salim kucağına al inşallah eşinde alışsın bı zahmet sen kimsesiz değilsin onunda ailesi gelsin yanına  onlar gelecek olsa gelme demezdi emin ol 
0 oy
(826 puan) tarafından
Ay benim doğumumda sezeryan olmuştu. Bizden sadece annemle babam vardı. Eşimin tarafından. Annesi , babası, kardeşi- eşi, amcası- yengesi, kuzeni vardı. Ha birde benim teyzem vardı. Ama bizim akrabalar çok anlayışıydı. Erkekler hiç odaya girmedi ben rahat edemem diye. Kadınlar da ben emzirirken hep dışarı çıktılar bir tek annem ve teyzem kalıyordu yanımda. Annem ve eşim hariç diğerleri çok durmadan gittiler. Hiç rahatsız olmamıştım ben.
0 oy
(2,094 puan) tarafından

Kız aynı şey bendede oldu istemiyorum dedim tamam dediler sonra doğumdan çıktım cümbür cemaat gelmişler :D

0 oy
(1,222 puan) tarafından
E bunu baştan konussaydiniz ya canım sezeryan gününü ertesi gün söylerdiniz ertesi gün gelirlerdi.anlik gelişti falan derdiniz.ya şimdi bı ameliyat gecireceksin sonuçta ailenin yanında olması kadar doğru bişey yok.senin kızın da büyüyecek sana gelme dese ne düşünürsün.beni saatlerce kapıda bekledi millet ben tek başıma içerde cebellesiyordum .onları gorunce mutlu oldum ya nebilim . fotonuzu yine cekinirsiniz 
0 oy
(1,089 puan) tarafından
Kardeşin gelsin tamm ama 2 çocuk neden geliyor. En azından doğumdan 1 2 saat sonrada gelse olur seni gormeye. Kardesin senin kıza ve kendi çocuklarına baksa senin evde. Sonra sen dogum yapsan 3 çocuğu da alıp gelse daha sağlıklı olmaz mı. Annen baban bence olmalı yanında ama ben Kardeşin ile 2 çocuğa takildm. Hem hastane ortamı çocuklar için tam mikrop kaynağı ne ger3k var gelmelerine oi oda saçma aslında ama çok isterlerse dediğim gibi doğumdan sonrada gelirler. 
0 oy
(567 puan) tarafından
İlk cocugumda eşimle ben vardım sadece annem kayinvalidem gece gelebildiler 2.de eşim arkadaşım ve onun eşi vardı kayınvalidem ertesi gün geldi annem hiç gelememisti 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 65 göst.
14 Şubat 2024 Diğer kategorisinde __Eda38H_E (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 245 göst.
1 Mart 2022 Diğer kategorisinde Neslidysn (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,091 göst.
23 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 339 göst.