0 oy
257 göst.
Aile kategorisinde (609 puan) tarafından
Kzlar sadece merak ettm geneliniz kav yaşında başladı ve başardı ne zorluklar ve sktnilar yaşadınız. Mesela arkadaşım oğlu dışkısını görünce çok korkmuş ağlamış 

22 Cevaplar

0 oy
(306 puan) tarafından
Ilk oglumda 28 29 aylikken basladim simdiki 26 aylik 2 3 ay sonra onada baslicam ilki 1 haftada alisti bakalim bu ne kadar surer
-Reklam-
0 oy
(81 puan) tarafından

26 aylık başladım oğlumu.  Sıkıntı üç gün sürdü heryer cisti ama bu süreçte beni basarabilecegimize odaklayan tek şey gündüz uykusunda da gece uykusunda da hiç çiş kacirmamis olmasiydi yani aslında kaslari gelişmişti ama söylememek için niyeyse bir kaç gün inatlaşiyolar. Neyse çiş inadını çözdük ama bu 3 günlük süreçte inattan kaka yapmadı kabız oldu sonra sıvı alımını arttırıp kabızlık ve kaka sorununu da hallettik . Ben hiç lazimlik kullanmadım çünkü bir de lazimliktan tuvalet süreci varmış o da zormuş bir de o lazimliklar bana çok pis geliyor ben sevmiyorum ya. Direkt tuvalete alıştırdım onun için küçük oturma yeri aldım. E bizi de yaparken gördüğü için sorun olmadı korkmadı hiç çünkü kakayi direkt görmedi suyun içinde gördü. Bir de cocuklsr kakalarini kendilerinden bir parça olarak gorurlermis ondan dolayı sifonu çekerken bay bay yapıp gonderiyorduk :D

0 oy
(687 puan) tarafından
2 yaş 6 aylık şu an 3. Günümüz alt kacirmalar oluyor klozet var sıklıkla köye gideriz orda klozet yok o yüzden direk alaturka tuvalete alıştırmaya başladım küçük terlikler koydum az çok bezden yaptığı saatleri biliyorum ya da sıvı çok içtiği vakitlerde her 3 dk da bir soruyorum çok şükür alışmaya başladı yavaştan ev hafiften battı ama yapacak bişey yok 
(609 puan) tarafından
Klozete direk geçtiniz dimi lazmlik kullanmadnz mi ilk önce
(687 puan) tarafından
Hayır direk alaturka tuvalete geçtik terlik giydirdim karşında oturdum yaptı idararıni yaptı şaşırdı bay bay de dedim şimdi hoşuna gidiyor klozet var evde ama her gittimiz yerde klozet bulamayabilirz riske girmemek için direk normal tuvalete başladım
0 oy
(4,959 puan) tarafından
Gecen ay başladım 32 aylıktı. 

Kendini ifade ediyor anliyir artık küçük yaşta zorlamak işte.istemedim ters etki olur diye 
0 oy
(852 puan) tarafından
İlk kızımda 30 aylıkken ikinci kızımda 18 aylıkken başladık cocuk hazır olduğunu bildiriyor bence
0 oy
(156 puan) tarafından
3 yaşına bir ay  kala ögrendi.İlk üç gün zor oluyor tutmayı ögrendikce işiniz kolaylaşır 
0 oy
(511 puan) tarafından
Ben iki buçukta başladım bir ayda ogrendi
0 oy
(1,355 puan) tarafından
27 aylıkken bıraktık bir hafta sürdü ama kaka 5 ay sürdü korktu kabız oldu çok zorlandı 
(609 puan) tarafından
Peki lazmlikl ile mi basladnz klozet mi direk
(1,355 puan) tarafından
Lazimlikla başladım iyice öğrenince klozete geçtim tabure ve kapak aldım daha rahat ediyor
0 oy
(1,847 puan) tarafından
32 aylıkken falan bıraktık bezi. İlk 2 gün zordu ama sonrasında çabuk alıştı. 4 5 gün büyük tuvaletini yapmadı ama en sonunda mecbur onu da yapti
0 oy
(7,719 puan) tarafından
Oğlum tam 31 aylık 1 hafta oldu başlayalı 
0 oy
(170 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
23 aylıkken verdim. Kakayla ilgili kitaplar alıp önden okuyarak çocuğu hazırlayabilirsiniz 
(609 puan) tarafından
İlk lazmlik ile mi devam ettnz
(170 puan) tarafından
Ben hiç lazimlik almadım. Bir de lazimliktan tuvalete geçiş süreciyle uğraşmak istemedim. Direkt klozet aparatı alıp onunla öğrettim. Hep klozete yapti yani
0 oy
(9,575 puan) tarafından
İki yaşında öğrendi 1 haftada alıştı gece de bağlamadım darısı ikincinin başına 
0 oy
(4,225 puan) tarafından
17 ayının içindeyken attık bezi tamamen
(90 puan) tarafından
Benim kızım da 17 aylık 18 de başlamayı düşünüyorum nasıl bilinçlendirdiniz
(4,225 puan) tarafından
Çok küçük aylardan itibaren tuvalet iletişimine başladık ve bebekken de altını çok çok fazla açık tutardım. Sonra lazımlık aldım salona koydum. Bebeklerine çiş yaptırdık falan. Çiş yapan bebekler aldık. Bebeklerin altını bezledik falan :D sonra 11.ayda çocuğun yıkamak için banyoya sokuyorduk eşim dedi ki ya bi klozete tutayım mı belki yapar. Dedim tut ama ısrarcı olma. Tuttuğumuz gibi kakasını yaptı :D sonra çok uzun dönem kakasını tuvalete yaptı. 15 aylık gibi kötü bir kabız oldu. 2 ay kadar beze yaptı. Sonra 17 aylık oldu. Zaten kendisi de çiş yaparken çiş falan demeye başlamıştı. Bir gün bismillah dedik attık bezi :D ilk iki gün komple altına yaptı :D sonraki bir hafta önce biraz kaçırıp sonra söyledi. Sonra tamamen alıştı. Ha hala kaçırıyor arada. Ama ilk bir yıl normal diyorlar
(609 puan) tarafından
Ay ne güzel maşallah peki lazimlik la mi basladn yoksa direk klozet mi
(4,225 puan) tarafından
11 aylıkken başladığımda tuvalete ben tutuyordum. Oturtmadım. 17 aylıkken başladığımda lazımlık ile başladım. Öyle gitti.
0 oy
(1,072 puan) tarafından
3 yaşına 3 ay vardı gec başladım pişman olmadım. Bir kez bahçede altına kaka yaptı rahatsız oldu bir daha yapmadı. Gece falan da bez bağlamadım kolay öğrendi hiç altına yapmadı. Sadece kreş te sorun yaşadık kreşin klozeti ni kullanmadı orda yapmadı tam 6 gün hiç çiş yapmadan eve geldi 7. Gün tutamayıp altına yapmış ondan sonra klozeti kullanmaya başladı. Ben çişini çok tutuyor diye bez bağlayacaktım nerdeyse 
0 oy
(1,342 puan) tarafından
Ben 18 aylık başladım ilk önce çişini kakasını söyletmeyi öğretim sonra eğitimini verdim bir hafta da alıştı 1 ay kadar bez hiç takmadı sonra maalesef deprem oldu ve mecburen beze tekrar başladı sonra korktu gitmek istemedi 2 yaş unda tekrar eğitim verdim 3 4 günde alıştı 7 ay kadardır bez hayatımızdan tamamen çıktı çok şükür 
0 oy
(351 puan) tarafından
Çocukkarın bu yaşlarda bez bırakmaları gerektiğini bizlere kim aşıladı acaba. Ay defakarca başlayıp bitirdim. Olmuyor  bez baglamadan deniyemiyorum. Yaş 35 vallahi ne stres ne sabır ne de tahammülüm kaldı. Bırakıcam 4 5 yaşına kadar bezli kalsın ama öyke de olmuyor .kreşe vermeyi düşünüyorum eğlebsin oralarda akranlarıyla. Bütün gün benimle evdr o da sıkılıyordur . Neyse bana da öğüt verin.bez baglamadan mı yoksa baglayarak mı bıraktırmak daha etkili ve kolay
(156 puan) tarafından
bağlamadan daha kolay alışıyorlar ama tahammülün yoksada altına yapmasına alıştırma kulodu kullabilirsin derim bende biraz  tahammulsuz oluyorum zaman zaman ilk haftasinda çogu zaman alıstırma kulodu giydirdim Havlu gibi olandan degil ebebekte yeni cikan külotlar varmıs cok hosuma gitti elde yikanan pamuklu
(351 puan) tarafından
Br onlardan 5 6 tame de ıslatıyor hep.habrr vermiyor
0 oy
(70 puan) tarafından
2 buçuk yaşında başlamıştım. Baktım anlamıyor bekledim. Onu da kendimi de strese sokmak istemedim. 3 yaşını geçiyordu çok şükür en fazla 2 hafta sıkıntı yaşadık sonrası çok kolay oldu. Anlayınca kendileri haber veriyor zaten 
0 oy
(623 puan) tarafından
Ben 2 bucuk yasinda basladim 2 ayda ogrendi komple alt kacirma olmadan cisini lazimliga yapiyordu kakasini yere yapiodu kakasini pecete ile ona aldirip klozete attiriyordum onun yeri burasi diye diye alisti kakasini da sonra lazimliga yapmaya basladi cok zorlu surec rabbim yardim etsin 
0 oy
(634 puan) tarafından

Oğlum 23 aylıktı öğrendiğinde 

Kızım ise 2 yaşında hep söylerdim wc ye gidelim mi diye hayr ben oraya yapmicam derdi.yazin denize bile bezle girdi.tatilden eve geldiniz sabah bezi kendi çıkardı bir daha bez takmicam tuvalete yapcam dedi .30 aylıktı

2 günde olayı çözdük .geceleri hiç uykusunu bölüp kaldirmadm bile.
0 oy
(731 puan) tarafından
2.5 yaşında ama hiç eğitim felan şey yapmadık biz direk kendisi küçük çiş geldiğinde anne çiş diyordu götürüyordk büyük cisi için bezliyorduk yapınca tekrar bez bağlamıyorduk daha sonra onu da bir gün büyük çiş geldiğinde çiş dedi götürdüm sonra devamı geldi şuan bezlerimiz kaldı hep 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 336 göst.
0 oy
4 cevap 108 göst.
29 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Aslı saray (364 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 561 göst.
0 oy
29 cevap 579 göst.
23 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Hirakusunannesi (326 puan) tarafından soruldu

379,457 soru

11,359,125 cevap

34,835 kullanıcı

...