0 oy
133 göst.
Diğer kategorisinde (811 puan) tarafından
Şimdi arkadaşlar daha tam havalar ısınmadığı için bezi falan çıkartıp eğitim vermedim kızım 2,5 yaşında hadi tuvalete gidelim diyince tuvalete gider oturur çişini yapar ama kaka yok bez hala kullanıyoruz gece kalkıp çiş yapacak bir potansiyeldede değil şuan içinlik. Yani uykusu ağır kalkmıyor. Çok sinirli oluyor uyuyamayınca. Nasıl yapacam nasıl edicem bu yaz artık direkt kesmek istiyorum bezden ama bu gece işini nasıl yapıcam hiç bilmiyorum hadi gündüzü bir şekilde hallederim kolayda gece nasıl olacak bir tavsiye verirmisiniz

8 Cevaplar

+1 oy
(6,219 puan) tarafından
Biz bugün başladık oğlum 31 aylık olcak geceden korkuyorum ama baglamadim bakalım.bekliyorum:)) o şuan uyuyor altına alez serdim uyuttum
(811 puan) tarafından
Ya benimde aklımda var ama altlarına çiş yapa yapamı alışıyorlar hiç bilmiyorum bu gece :/
(4,157 puan) tarafından
yatmadan bir saat once kadar su icirme. gece cisi gelmesin. surekli uayndirip uyandirip cis varmi diye sorarsan cck zaten ayilamiyor  busefer aliskanlik eder zorla cise kalkmayi. sen saat basi kontrol etceksin islakmi kurumu diye . birkac gune alisiyor cck zaten gunduz soylemeye alistigi icin gece de beyni sartlaniyor. cisi gelince anneee diye cagiriyor. yada saliveriyir:)) ilk zamanlar birkac ay kadar surec gece koyvermesi. sonra zamanla cisi gelse de kalkmayi kendi ogreniyor.
(811 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım artık biryerlerden başlayacağım
-Reklam-
+1 oy
(3,477 puan) tarafından
Gece gündüz birden çıkarıp bir daha asla takmamalısın kafa karışıklığı veya beze güvenme olmaması için, bezigece çıkarınca altına alez açarsın ıslatırsa biraz rahatsız olduktan sonra değiştirirsin altına yapmaması gerektiğini anlar zaten konuşur anlatırsın her şeyi anlıyorlar
(811 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol
+1 oy
(968 puan) tarafından
Gündüzde hiç sıkıntı çekmiyorum çok şükür ama geceyi bir türlü halledemedik gelince kalkmaz farkında olmuyor gece yaşı üç bu arada beze devam ettiriorum gece :/
(811 puan) tarafından
Bence artık hazırlar gibime geliyor
(968 puan) tarafından
Vala üç gündür takmadım gece hatta iki gün kaldırdım iki defa kaldırmam rağmen üçüncü ye yaptı 4. Günde pes ettim :D
(811 puan) tarafından
O ıslaklık bir süre sonra rahatsız ediyormuş canım
(4,157 puan) tarafından
hata gece bezli olmasi. ikisini ayni anda cikarip bezi komple hayatinizdan cikarsaniz cik daha kolay alisir. sana da zor olmaz pes etmessin. cocuk zaten gece bezim var ona yapacam diye dusunuyor bez takmasan bile beyin sinyalleri gece altima yapabilirim seklinde calisiyor suan
(811 puan) tarafından
Seni +++++ lıyorum kız casper :D
+1 oy
(156 puan) tarafından
bende sen gibi nasıl halledecem diyordum sabaha bezi dolu kalkardı oglum .34 aylık bezi cıkardık  iki üç  gece altına yaptı bir gece hic yapmadı simdi ara sira geceleri yaptigi oluyor.Ama cocugun kafasını karıştırma derim bezi cıkardıysan gecede gündüzde takmamaya ugraş o zaman oluyor hava soguk gece üşütür dersen acele etme  hava ısınınca tamamen cıkarırsın bezini 
(811 puan) tarafından
Yok canım gündüzde bezli bez varken tuvalete gidiyoruz zaten yani hiç çıkarmadım daha öyle
(156 puan) tarafından
bezi bırakmaya karar verdiginizde hic takmayın inanın sizde şasiracaksınız gece yapmayı nasıl bıraktıgına . arada kazalar oluyor tabiki ben ilk kuru kalktıgı sabah cok sasırmıstım tutmayı ögreniyorlar zamanla
(811 puan) tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim :)
+1 oy
(8,905 puan) tarafından
Yatmadan 1 2 saat önce sıvı vermeyi kes cnm gecede yatağa alez ser ki yatağa geçmesin ayrıca bırak kalkmasın o cisli yatakta o ıslak haliyle Bi süre sonra kendi rahatsız olcak
(811 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol artık benim için daha kolay
+1 oy
(1,340 puan) tarafından
Gece sıvı şeyler verme uyumadan önce tuvalete götür altına alez ser belki bir iki gün altını ıslatır ama alışır rahatsız olur çünkü 2 buçuk yaşında verdim eğitimi bende gündüz bezi açtığım gün gece de bağlamadım çok şükür hiç yapmadı altına 
(811 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol
(968 puan) tarafından
Kız su içecem diye zorlatio su vermiycem mi diyeydim :D gece kalkıp su bile istio
(811 puan) tarafından
Benimki su değilde süt içip yatıyo :/
(1,340 puan) tarafından
Tabiki su verirsin gece 3 4 defa uyanıp su içiyor oğlum
Atıyorum benim oğlum eğitimden önce gece 3 kere süt içerdi 1 e düşürdüm meyve suyu içerdi kestim zaten 5 gibi çişi gelince kendi uyanıyor
+1 oy
(306 puan) tarafından
Ben ilk oglumda 4 5 gun gece uyuduktan sonra bagladim sabah uyanmadan cikarmistim oyle yapabilirsin ilk 2 3 gun falan yapti cisini 4 5 gunden sonra beze yapmadi 
(811 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(1,583 puan) tarafından
Mesela benim oğlum 8 buçukta uyurdu uyumadan önce mutlaka çişini yaptırır.  Gece 12 de uyurken kucağımda götürür çişini yaptırırdım bide sabaha karşı 4 yada 5 gibi aynı şekilde götürürdüm.  Zamanla bitek sabaha karşı kaldırıyorudum . Gündüz tuvaletini tam alıştıktan sonra gecede kendi kalkmaya başladı .
(811 puan) tarafından
Benimki bağırınıyor :D

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 312 göst.
29 Mart 2022 Diğer kategorisinde Eymenciginannesi (216 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 624 göst.
0 oy
5 cevap 246 göst.
13 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy