0 oy
621 göst.
Diğer kategorisinde (3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Boyle olur mu?

18 Cevaplar

0 oy
(370 puan) tarafından

• Ogrenmez maalesef
-Reklam-
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Hayır aynı anda alışması doğru olan çocuk gece altında bez var diye beze yaparsa gündüz de o şekilde altına yapabilir 
(3,895 puan) tarafından
Hımm biri bana dedi gündüz öğrettim çişini fln söylüyor dedi gece bez bağlıyormuş ama.. Olmadı ilk zamanları bağlarım sonra bi daha gece bağlamam.
(25,224 puan) tarafından
Kulaktan dolma bilgileri değil doğru olanı araştırıp yap canım boşver onun dediğini sen
0 oy
tarafından
Yok olmaz öyle altina korumalık bırak  yeter. Yoksa alışmaz
(3,895 puan) tarafından
Alez koymayı düşüyorum sağol yorum için..
tarafından
O olur işte.   Allah yardım etsin zor valla
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Alışmaz o zaman cnm gece hep altına yapar sana yük olur ilerde
(3,895 puan) tarafından
İnşallah öğrenir yaa :(
0 oy
tarafından
Hayırlısıyla bebisini kucağına al da öyle ogretirsin annesi zaten maşallah şimdinin çocukları çabuk öğreniyor 
(3,895 puan) tarafından
Ayy öğrenir mi acaba biri bana şey dedi sen küçüğe bez bağlarsan öğrenmek istemez kardeşi gibi bezlenmek ister dedi.
tarafından
Valla bacım benim kardeşim doğdu bir yıl bir ay sonra yeğenim doğdu ondan bir yıl bir ay sonra kardeşim doğdu en küçük hala bezliyken diğer ikiliye lazimlik aldık lazımliga gidip çiş yapanı alkisliyorduk ev dolusu tebrik ediyorduk ufak tefek cikolatadir falan ödül olsun diye veriyorduk çok uzun sürmedi bıraktılar bezi özellikle gece altına yapmayıp lazımliga oturana mesela iki tane bir şey veriyorduk tamamen oyuna cevirmistik beze yaptıklarında ağlama numarası yapıyorduk çok üzüldük falan diye böyle biz böyle biraktirdik ki o dönem 3_4 yaşındalardı sanırım  bezi biraktilar
(3,895 puan) tarafından
Tavsiye için sağol bi deniyim olmadı :D
tarafından
Ne demek ne demek ♥️ :))
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Canm ben söyle yaptim.gunduz ogrensin tam anlamiyla ogrendigine enin olayim geceyi oyle baslicam dedim niyet ettim basladim.gunduz cikardim ama gece uyuduktan snra bagladim.sabahta uyumadan aldim bezi ki baglamadgmi dusunsun dye.cok skur ki masllah diyim allah bozmasin sabah kalktm bez kupkuru.biraz emin oldum 1 hafta gunduz actm gece bagaldim ama baktim gece kupkuru tutuyor.gecede baglamadim.ayin 25 inde basladim subat.cok skur.darisi basina insallah.
(3,895 puan) tarafından
Geceden sabaha kuru olmuyor cnm ya.. 3 yaşında ama hala dolu dolu oluyor bezi :(
(3,101 puan) tarafından
Canim bizimde baslamadan 1 gun oncesine akdr oyleydi.dolu olurdu.ama egitime baslayinca sanrim hemen ogrensi geceyide kendi tutmaya basladi.tesaduf olamaz.2.5 yasinda kizim.egitime baslayana kadar hep islakti bezi.inslalah sennde oyle okur kolay olur.allah yardim etti herlde hamilede olunca cok skur.
0 oy
tarafından
Bendw aynı senin gibiydım alıştır alıştırki zorlanma gecede takma bez falan 
(3,895 puan) tarafından
Sabaha kadar kuru kalmıyor cnm illa kaçırıyor.
tarafından
Islatınca tiksiniyor canım oğluma da aynısını yaptım altına naylon büyük varya üstünede bir battaniye ört yatır bebişini
0 oy
(476 puan) tarafından
Ögrenir cnm benm 2.bucuk yasında ogrendi cocugum Bi tek geceleri baglıyorum suan 3yasında hala baglıyorum bazen hiç bişekilde bezi ıslak olmuyor bazende ıslaklığı oluor 
(3,895 puan) tarafından
Yaa inşallah öğrenir.
(476 puan) tarafından
Ögrenir canm gexe bezlemeyide kaldırıcam ramazan ayını bekliyom en azından sahura kalkarken onuda kaldırıp öle ögreticem
(3,895 puan) tarafından
Bnde bu yaz temmuz sonu ağustos başı gibi gece bıraktırırım.Hem lohusalık biter biraz rahatlarım.Bana kalsa o zamana dek gündüzde bez kalsın bu yaz illa ki öğreteceğim inşallah ama millet değişik bakıyor artık çok üstüme geldiler niye bıraktırmıyorsun bıraktır diyerek daha tam 3 yaş olmadı ama çok ağır tepkiler alıyorum bezli diye .. .
(476 puan) tarafından
Sen millete bakma zaten biz millete göre cocuk bakarsak yanarız walla bana neler neler dediler hiç birinr kulak asmadım sende aynısını yap hiç takma bile
0 oy
(671 puan) tarafından
Canım gece bez bağlama bağlardan beze güvenerek altına yapar her seferinde sende bezi birakamazsin gece yatmadan tuvalete götür gece uyan bir seferde öyle götür akşamları da fazla su verme sıvı içecekler verme alışın öyle öyle ben bir buçuk yaşında alistirdim çocuklarımı böyle yaparak 
0 oy
tarafından
Canım yazi beklesen daha kolay olur hem üşümez 
(3,895 puan) tarafından
1 aya havalar ısınır diye düşünmüştüm..
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Gece uyuduktan sonra bezini bağla uyanmadan önce de aç bu şekilde bezsiz uyuduğunu düşünür. Bezi unutur.
(6,047 puan) tarafından
Bi de gece bir kez falan tuvalete kaldirirsin . Yatırmadan önce de goturursun.
(3,895 puan) tarafından
Aynen mantıklı ..
(6,047 puan) tarafından
Ben kısa bir süre öyle yaptım canım . Sonra bır iki kez kızım erkenden uyanıp altında bezi görünce takma istemiyorum demişti. Sanırım bezsiz uyuduğunu düşünüp alışmıştı öyle.
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Annem de ben size önce gündüz öğrettim sonra gece dedi yani gece baya bağladım kalkmazsınız diye dedi ama gündüz çabuk alıştınız dedi bide tuvalet eğtimi için neden bu kadar geç kaldın
(3,895 puan) tarafından
Valla önceden çok ağladı korktu kıyamadım :(
0 oy
tarafından

Ben iki oğlumda öyle alıştırdım canım alışır başla bence 

Gelir şimdi önermiyorlar diyenler :D

0 oy
(5,721 puan) tarafından
Canım ben gündüz de gece de bıraktım bezi ikizler benim iki buçuk yaşında ogrendiler şükür. Ben normal bez bağlıyordum sleepy külot bez aldm dışı kot mavi rengi kilot sandılar tuvalet eğitimi kilodu dedim gece onu taktım dedim uyuya kalırsam belleri üşümesin çok kalkıyordm ilk zaman çiş te kaçırdılar Alez de serdim o şekilde süreci biraz geçirdik
(3,895 puan) tarafından
Külot bez çok mantıklı alayım diyorum hep unutuyorum.
(5,721 puan) tarafından
Bazen uyanamadigim oldu canım yine takip ediyordum ama külot bezi paketinden çıkarmıştım dolapta diğer kilotlarn içinde duruyordu
0 oy
tarafından
Neden tuvalete alıştırmak için.bu kadar bekledin. 3 yaş çok degilmi cnm.bide hamilesin başta alıştırsaydın keske
(3,895 puan) tarafından
Başta denedim çok ağladı kıyamadım tam 3 yaşında değil kardeşi doğunca tam3 oluyor.Bu süreçte inşallah alışır.
tarafından
Inşallah ama uzun sürüyor alışmaları.
(3,895 puan) tarafından
Beklerim sorun değil çok ağlamasın ona zor gelmesin yeter.
tarafından
Bende bu yaz oğlumu alistircam inşallah bende hamileyim çünkü
0 oy
(48,481 puan) tarafından
gece alismasi zor alir ayni anda birakilmali yaziyo heryerde
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Çocukta sorunnolur yanlış yönlendiriyoraun kuzum çocuk gündüz tuvaleti bilsede gece altımda bezim var onayaparım algsıyla hareket eder  bu kezde alt ıslatma problemi.ile karşılaşırsın  ya komple takmıyaxadan yada sürekli takılı olucak olmadı gecede altına alez ser ıslatsada alezden geçmez ama çocuk bilirki altında bez yok bu tuvalet ihtiyacı olduğunu
0 oy
(1,233 puan) tarafından
Kes Bi kerede cocuk psikolojik kafası karışır gunduz öğrenirse gecede Yapma zaten be bağlı ana deneme ama lı naylon ser altına östünde carşaf at Bi dene ama gerek kalmaz bnce 
(3,895 puan) tarafından
Aynen birde böyle deniyim.
(1,233 puan) tarafından
Bn iki oğlumu öyle dwnedm Bi haftada alıştılar şukur 2 yaşında başladım onlara

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 566 göst.
15 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 381 göst.
2 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy