+1 oy
429 göst.
Diğer kategorisinde (867 puan) tarafından
Eşim biliyorsunuz ki öğrenci son sınıf öğretm görevlisi olmak istiyor ama bu biraz uzun sürebilir çünkü tanıdığımız bir dayımız amcamız yok ne yazık ki … öğretmenleri de yüksek lısans yaparken polis veya asker olabilirsin demişler benim de aklıma yattı demesem yalan olur artık asgari ücretle geçinemiyoruz kızlar eşim şehit yakını olduğu için bu gibi durumlarda da önceliği var bilmiyorum ne kadar mantıklı ama siz ne dersiniz bu duruma ? yine şehir değişikliği olacak belli başlı zorlu yollar olacak ama maddi olarak artık dayanamıyoruz bazı şeylere benimde kafam karışık 

18 Cevaplar

+2 oy
(4,246 puan) tarafından
Benim annem ve babam akademisyen. Gerçekten çok zor ve asla sonu gelmeyen bir süreç. Hem bu şekilde askeriyede yoğun çalışıp hem doktora yapabilecek mi?
(867 puan) tarafından
Okulunda bu tip insanlar varmış canım polis olup yüksek lisans yapan ben de hiç istemiyorum gerçekten sadece aklıma yatıyor maddi olarak çok zor asker polis olmak yapabilir mi emin olamıyorum ikisini birlikte yaparım yapıyorlar diyor ama benim de aklım çeliniyor çünkü artık ülkede asgari ücretle yaşamak çok zor çok ikilemdeyiz :( benim de dayım doçent ona danıştık o da zorlanırsın ama yapan var diyor bilemiyorum
(4,246 puan) tarafından
Evet baya zorlanır. Yani hadi okul neyse ama tezde sıkıntı olabilir. Allah kolaylıklar versin inşallah. Emeklerini boşa çıkarmadsın
(867 puan) tarafından
Amin canım amin
-Reklam-
+1 oy
(158 puan) tarafından
Bizd şuan şehir değiştiriyoruz ,çocuğumuzun geleceği için, yeterli maaşı olması için,Allah'a şükür evimiz var ama o kadar çalışıp asgarî ücretten farklı bir maaş almayacaksa neden bekliyim ki,gidelim dedi hadi dedim bende. Sende eşini beklersin 6 ay 1 yıl neyse eğitim süresi sonra keyfinize bakarsınız. Allah yolunuzu açık etsin inşallah 
(867 puan) tarafından
Bu öyle askerlik değil canım benim meslek olarak ilk askerlik yapacak sonra çalışıp öğretim görevlisi olmak istiyor ama çok çok zorlu bir süreç şuan özel sektör asgari maaş alıyor geçinmek gerçekten çok zor arada kalıyoruz
(158 puan) tarafından
Hmm bende eğitimden sonra polis olacak sandım, hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun inşallah canım
(867 puan) tarafından
Amin çok teşekkür ederiz
+1 oy
(2,475 puan) tarafından
Askeriye demek kendi kisisel alanin.bile olmamasi demek kaldi ki y.lisans gibi ust disiplon egitim.icin vaktinin mecalinin olmasi cok.zor 

Teknik bir bolumde okuyosa teknik kisimda calisanlar bir nebze.daha rahat ama diger turlu zor
(867 puan) tarafından
Besyo da okuyor canım bende yapamazsın diyorum ama bir yönden de geçinemiyoruz artık çok zorlanmaya başladık . Dayım doçent ona sorduk çok zor ama yapan var diyor öğretmenleri de öyle diyor bir öyle düşüyordum bir böyle çok zor gerçekten
(2,475 puan) tarafından
Karar vereceksinz cnm o zaman ya akademisyenlik yada askerlik
Sehit yakini demissnz belediyeyle gorusun orada memuriyet ayarlanabilir
(867 puan) tarafından
Canım bunun bir hakkı oluyormuş o hakkı abileri almış eşimin hakkı kalmamış
(2,475 puan) tarafından
Baska sehrin belediyesine baksn ayni sehir diyedir belki
(867 puan) tarafından
Onlar izmirdeler
+1 oy
(224 puan) tarafından
Öğretim görevlisi olmak çok meşakkatli. E ekonomi de kötü. Eğer gerçekten severek yapacaksa yapabilir tabii. 
(867 puan) tarafından
Valla işte canım o istiyor ben pek yanaşmıyorum ama geçinmekte artık çok zor dediğim gibi ikilemde kaldık
+1 oy
(3,305 puan) tarafından
Nişanlıyken eşime komutan demişti mesleki kal burda diye ben kabul etmedim çok onurlu ama bir o kadarda zor bir meslek kocam şuan 8 4 çalışıyor 1 saat geç gelse kızım cama kapıya yapışıyor baba baba diye bende yapamazdım uzun ayrılıklarla tehlikesi cabası
(867 puan) tarafından
Valla bende çok düşünürümde bazı şeyleri ama geçinmekte çok zoruma gidiyor artık her ay sıkışmak psikolojımı çok bozuyor :(
0 oy
(174 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Akademisyenlik bence kesinlikle bel bağlanmaması gereken bir süreç. Eşinizin dili var mı? Her şeyi dört dörtlük olsa bile çok zor kadro bulabilir. Elbette denesin ama tüm umudunu da ona baglamasin derim ben. O yüzden yurutebilirse askerlikle birlikte olabilir. Ben şu an yüksek lisans yapıyorum ama çocukla zor oluyor. Arkadaşımın ikizleri var ve kocası akademisyen. Şu an doktora tezini yazıyor ama aşırı zorlanıyor çocuklara adam bakmadığı halde. Arkadaşım da krizlerde tabii sürekli eşine çalışma ortamı oluşturmaya calismaktan
(867 puan) tarafından
Evet canım İngilizcesi var olmasa düşünemez zaten :) çok zor inan ki ben istemiyorum aslında askerlik ama çok zor geçiniyoruz psikolojik olarak artık dayanmıyorum inan ki arada kaldım
(174 puan) tarafından
Aslında son siniftaysa mezun olur olmaz yüksek lisansa baslayip araştırma gorevlisi kadrolarina basvurabilir. Tabii dil ve ALES puanları hazır olacak. nasibinde varsa bu bir sene içinde bile akademisyen olabilir. Çünkü çoğu yerde araştırma görevlisi olma şartı yüksek lisans yapıyor olmak. Bitirmesine de gerek yok başvurmak için
(867 puan) tarafından
Bak bunu bilmiyordum bir araştıralım çok sağol çok ❤️
0 oy
(1,748 puan) tarafından
Eşim askeri personel gerçekten çok zor ikisini aynı anda idare edebilir mi?
(867 puan) tarafından
İşte bunu bende çok sorguluyorum göründüğü gibi anlatılan gibi hiçbirisi kolay  olmaz ama bir yönden de maddi olarak çok sıkışığız artık asgari ücretle geçinemiyoruz çocukta büyüyor artık ihtiyaçları artıyor idare edemiyoruz bazı şeyleri çok ikilemde kaldık :(
0 oy
(3,367 puan) tarafından
Yüksek  lisans yap  sonra ales sınavına  gir zor süreçler bunlar canim
(867 puan) tarafından
Çok zor hemde biliyorum bunu ama bizde geçinemiyoruz artık biliyor musun her yönden sıfırız şuanda çocuğumuzda büyüyor artık ihtiyaçları okulu olacak az kaldı biraz ikilemdeyim :(
0 oy
(301 puan) tarafından
Bende asker eşiyim eşim jandarma uzman çavuş iyi sadece doğu görevi biraz zorlu geçiyor. Batıda çok rahat ediyoruz. Tayinci olmak iyi ya bir yere baglı kalmıyorsun şehir geziyorsun farklı kültürlerle tanışıyorsun . Aile hayatına karışan görüşen burnunu sokan olmuyor çekirdek aile oluyorsun . Eşim evde olduğunda güzel vakit geçiyoruz maddiyat iyi . Biz memnunuz halimizden 
(867 puan) tarafından
Ayy ne güzel anlatmışsın biraz olsun içime su serptin sağol
(301 puan) tarafından
Eşimin boş vakti çok oluyor ders çalışıyor eşimde bir zorluğu yok bence bizede ders calışmayada vakit ayırabiliyor
0 oy
(544 puan) tarafından
Eşim asker,olucaksa illaha polis olsun asker cok zor gorev yerleri cok kotu esinden ayri kalirsin polis yine gittigi yere goturur 
(867 puan) tarafından
Bana da polislik daha iyi geliyor ama asker olacağım diyor deli mi ne işte valla bu maddıyaszılık insanı mahvediyor
(544 puan) tarafından
Bari komando olmasin normal jandarma olsun ilk atama onlar yapiyo direk Irak hakkariye çakarlar gorur askeri
(867 puan) tarafından
Valla onu da düşünür herhalde
0 oy
(3,236 puan) tarafından
Eşim askeri personel vs değil yüksek lisans yaptı çalışırken tez yazıyor hatta ama şöyle çalışırken zor bir süreçti ve ben sürekli destek oldum çalışma ortamı olsun evde diye sınavları dersleri vs zorlu süreç ortalaması düşük olmaması için onunla beraber ben de uğraştım mesela sınav haftasında annem de kaldım çünkü oğlum oda da ders çalışsa hemen ilgi istiyordu. Şimdi polislik veya askerlik zaten yoğun mesaisi olan bi iş nasıl olur bilemedim yani ikisi bir arada 
(867 puan) tarafından
Çok zor ama yapılacak başka birşeyde yok çünkü geçinemiyoruz artık başka kapımız yok :(
(3,236 puan) tarafından
Ne bölüm okuyor eşiniz başka iş imkanı yok mu
(867 puan) tarafından
Eşim Besyo da okuyor KPSS ye girip beden eğitimi hocası da olabilir ama onunda ataması çok zor
(3,236 puan) tarafından
Anladım canım Rabbim Hakkınızda hayırlısını versin inşallah güzel oturup istişare edin eksileri artıları ona göre birbirinize destek olursanız hallolur Allahın izniyle
(867 puan) tarafından
Amin canım çok teşekkür ederiz
0 oy
(600 puan) tarafından
Benim eşim askeriyede canm yüksek lisansda  doktora da yapta  mesleğini yaparkn o eşinin azmine kalmış birşey birazcikta ama öğretim uyusi olması içinde çok uzun zamanınız var daha o arada bir mesleği olmuş olur güzel olur yani maaşı çok iyi askeriyenin rajlht ederdiniz 
(867 puan) tarafından
Eşimde böyle düşünüyor ben ilk istemedim ama baktım olmuyor geçinemiyoruz gerçekten psikolojim etkileniyor artık bu durumdan oğlumuz büyüyor ihtiyaçları okulu olacak kabullenmeye başladım artık
0 oy
(4,645 puan) tarafından
Sehit yakini olarak cocuklari bir tane de abisi ablasi yararlaniyor haa torpil bulursan 7ceddin yararlaniyor direk ast subay olur kibrisa gidersiniz yuksek ihtimalle yuksek notlarla gecis yaparsa okulu sonra 2 3yila bir sehir degisikligi zaten asker olursa oyak a da girerse on yil dolaba kadar kendi durur meslektw 
(867 puan) tarafından
Alışmak lazım bazen galiba böyle de çok zor oluyor bir görsen şuan durum yine binlerce şükür olsun ama çok zor
(4,645 puan) tarafından
Kiz bizim ki uzman çavuş ast subayliga hecis yapacakta yurt disina gitmeyi bekliyor sadece astsubay olsun sakin uzmanliga basvuru yapmasin
(867 puan) tarafından
Ben pek anlamıyorum artık orasını da kendi halletsin
(4,645 puan) tarafından
Sen ne mezunuydun
(867 puan) tarafından
Ben moda tasarımı okuyordum ama mezun değilim okulu bıraktım
0 oy
(7,728 puan) tarafından
Ben istemezdim şahsen ikisi de çok zor meslekler Allah asker ve polislerimizi korusun inşallah 
0 oy
(1,906 puan) tarafından
Yüksek lisansa kabul edildi diyelim kadro bulmak çokkkk zor bacım. Ben dönemde olup da yüksek lisans yapan ki gerçekten çok başarılı insanlar da vardı hiçbiri kalamadı üniversitede. Illa asker polks diyorsa polis olsun.  Eşim askeri personel. Evlendigimizden beri sürekli görevler oldu ayrı kaldık. Kızım babasını tanımıyordu 4 yaşında yeni yeni alıştı düşün. Parası elhamdülillah iyi ama zor yani gerçekten.  Şuan da o ilçede biz ildeyiz. Ailemden bir günlük uzaklıktayım.
(867 puan) tarafından
Polislik daha kolay gibi geliyor bana da gerçekten şuan asgari ücret alıyor geçinemiyoruz artık çok yoruldum bu durumdan ben ilk başta karşı çıkıyordum zorlukları yüzümden ama çıkamıyorum artık
(1,906 puan) tarafından
Bu devirde asgari ücretle geçinmek çok zor haklısın.  Bence şansı varsa kadro beklemek yerine geçsin hemen. Besyo okuyanlar daha kolay yerleşiyor inan.
(867 puan) tarafından
Eve taşra eşehit yakını olduğu için daha kolay bakalım en iyi neyse bizim için o olsun
(1,906 puan) tarafından
İnşallah Rabbim hakkınızda ne hayırlıysa onu versin
(867 puan) tarafından
Amin canım çok teşekkür ederiz
0 oy
(552 puan) tarafından
Benim eşim jandarma üsteğmen canım bu mesleğin okulunu okuyarak geldi buralara ama içinde hep farklı şeyler vardı iktisat okudu ekstradan 4 yıl yüksek lisans yaptı akademisyen olmak istedi baya uğraştı çok yıprandı şimdilerde hevesi kalmadı 

Dil öğrenip yurt dışında görev yapmak istiyor şimdilerde baya yol aldı ama çok zor bir meslek hem okul hem iş hele ki yüksek lisans ben bile aşırı yiprdndim 

Dağın taşın tepesinde o kadar zorlayıcı şartlarda bilmiyorum 

Ama sadece bu mesleği düşünüyorsa olabilir neden olmasin 

Yok akademik kariyer istiyorsa ikisi bir arada inanılmaz yıpratıcı 
(867 puan) tarafından
Benim gönlüm yok asker polis olmasına açıkçası zorluklarını çok iyi biliyorum ailemde asker olan çok çünkü … ama artık bu maddi sıkıntı bizi yedi bitirdi geçinemiyoruz kapımız yok ben de kabullenmek zorunda kaldım yapanlar varmış ama çok zor biliyorum belki asker polis vs olunca vazgeçer onu da bilemiyorum şuan maddiyatı düşünüyorum sadece inan ki durumuma yine binlerce şükür ama çok zor psikolojik olarak çok yıprandık oğlan büyüyor okulu olacak ihtiyaçları olacak vs … öğretim görevlisi de ha diye olmuyor çok ikilemdeyim
(552 puan) tarafından
Canım benim denemekten zarar gelmez baktı olmuyor istemiyor bırakır
Dediğin gibi belki de mesleğini çok sevip devam eder
En azından bir devlet kapısı ki BESYO okuyormuş fiziki parkurda fark atar kazanma ihtimali çok yüksek
Bence değerlendirmekte fayda var canım tabi yine de siz bilirsiniz
(867 puan) tarafından
Aynen birde şey şehit yakını olduğu için önceliği de var aslında bakalım en iyisi neyse o olsun hakkımızda
0 oy
(3,678 puan) tarafından
Şehit yakını 1 .dereceden yakını ise kadroya alıyorlar. Bu hak size verilmiş kullanın tabii ki.  Akademisyen bir çok arkadaşım mesleği bıraktığı için çok pişman. Dediğin gibi dayı amca lazım ki çok tanık oldum saatlik açılan kadrolara.
(867 puan) tarafından
Evet canım öz abisi yani oluyor mu öyle bilmiyorum eşimin memur olma haklarını abileri almış o yüzden biryerde memur olamıyor ** aaskeri veya polislikte öncelikleri var
(3,678 puan) tarafından
Polislik daha iyi. Akademisyenlik çok meşakkatli ve iyi torpil lazım
(867 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum bakalım hayat bize neler gösterecek

İlgili sorular

+2 oy
33 cevap 1,039 göst.
0 oy
3 cevap 258 göst.
7 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Mevah (1,483 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 109 göst.
4 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Humaninannesi (1,096 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 165 göst.
25 Ağustos 2023 Kültür-Sanat kategorisinde Meltem00 (409 puan) tarafından soruldu

379,611 soru

11,363,942 cevap

34,841 kullanıcı

...