0 oy
84 göst.
Aile kategorisinde (98 puan) tarafından
Selam sizce 5 ve 7 yaşlarındakı çocuklara telefon vermek doğru mu? Benim çocuklar alışmış telefona kopamıyorlar.ne yapsam acaba ?

5 Cevaplar

0 oy
(144 puan) tarafından
Oğluma küçüklüğünden beri telefon vermedim ilgisinide çekmedi zaten. Şu an 4 yaşında hala ilgisini çekmez istemez de bazen ben çizgi film açarım arada oda onu bile eline alıp izlemez bir yere bırakır 10 dk izler sıkılır. Eşim oyun oynadığı zaman çok dikkatini çekiyor genelde bende kızıyorum fazla bakmasın alismasin diye ama maalesef etraftan gördükçe ilerleyen zamanlarda isteyecektir. Elinizden geldiğince uzak tutun derim çünkü etrafımda görüyorum telefon için birbirini yiyorlar arada sen kalırsın 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bebekken alışan çocuklar öyle devam ediyor görümcem 6. Aydan itibaren verdi şuan 5-6 yaşında telefon olmadan yemek yemiyor bence çok zararlı büyük olsa da zararlı beyin gelişimini etkiliyor vücutta radyasyon oluyor sırf bu yüzden park dedi gibi kızımı yeri geliyor sabah çıkarıyorm akşama kadar park market gezdiriyorum ayakkabısını çılarıp toprağa bastırıyoruö eğitici kitaplar aldık beraber oynuyoruz saklambaç körebe falan oynuyoruz evde şarjim 5 gün gider o yüzden tv zaten 5 yıldır kablo bile takılı değil açmam
0 oy
(745 puan) tarafından
Verilir verilmesi doğru dense verecek misiniz? Ne kadar doğru olabilir ki 
0 oy
(931 puan) tarafından
9 ve 7 yasnda 2kizim var kucuk yasta asla vermedm daha bu sene basladik diebilirjm ama oda saatli bi sekilde hafta sonra odev yaptktan sonra 1saat gibi oynamaya haklari var okadr onun disjnda asla olmaz onada tv hoc izlemedikleri ucn izin veriorm acikcasi tv hayatimzda sifir cunku
0 oy
(2,475 puan) tarafından
Neredeyse cogu cocugunun ortak sorunu ama biz buyuklerinde elinden dusmuyo ki tek cozum anne babanin da eline almamasi onlar ayaktayken sanirm

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 583 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde Simsek21 (1,347 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 268 göst.
29 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Cero (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 220 göst.
21 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,038 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 546 göst.