0 oy
371 göst.
Diğer kategorisinde (311 puan) tarafından
Beş kişilik aile memur maaşıyla gecinebilir mi ev onların olsa kirada değiller 

17 Cevaplar

+2 oy
(365 puan) tarafından
Asgari ücretle kirada olup 5 kişi geçinen aileler var memur olan biride 30 bin aliyo her türlü geçinir evi de kira değil üstelik 
(4,156 puan) tarafından
Kız ne 30 u daha yüksek
(365 puan) tarafından
Evet daha yüksek en düşük memur maaşı 30 yani ona rağmen bile geçinir canm
(4,156 puan) tarafından
Cok sukur biz geciniyoruz tasarruflu davranıyoruz birikim yapmak istiyoruz bı yandan, az bı evın borcu kaldı 2 aya biter inşallah
-Reklam-
+1 oy
(602 puan) tarafından
Asgari ücretle eşimi eşimin ailesi 5aya kadr kaldı zor odlu ama gecindik memur maaşıyla hayli gecinilir 
0 oy
(12,994 puan) tarafından

Hiç borç harç olmaması lazım 

5 kişiden kastın 2 büyük diğerleri ufak m büyük mü :)

(311 puan) tarafından
Küçükler canım
(12,994 puan) tarafından
Geçinilir  en düşük memur maaşı 30 bin civarı idi
0 oy
(1,316 puan) tarafından
İki memur zor geçinen biz şükür halimize ama borç olunca tek memur maaşına düşüyor iki çocukla zar zor kredi kartlari ile toparliyoruz
(311 puan) tarafından
Çok üzülüyorum onlar için ya. Ev sizin mi
(1,316 puan) tarafından
Ev şükür bizim ilk evlendigimiz zaman almıştık araba borcu var aileme odedigim çocuk masrafı zaten fazla zorluyor yani
0 oy
(1,907 puan) tarafından
Ev kendimizin iki çocuk var birde ekstra kaynanam gile para verir eşim geçiniriz ya hamilsyim özele gidiyorm rahatça geçiniyoeuz çok şükür
0 oy
(962 puan) tarafından
Evet geçindirir. Benim eşim memur bi ara hem bizim eve hemde k. Babamlara bakıyodu onlarda 4 kişilik bir aile bizde 4 toplam sekiz 2 çocuk 6 yetişkin. Savurgan olmadıkça lükse markaya da takıntı olmadıkça geçiriliyor hamdolsun
0 oy
(13,007 puan) tarafından
Nerde yaşadığına ne kadar sosyal hayatının olduğuna göre değişir. Ama geçinir geçinmek denirse 
0 oy
(4,156 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Esım memur 3 yetişkinin evde kaynanam da var 2 de çocuk biri okula gidiyor biri 3 yasinda.. Evimizi aldık arabamız var. 1 yıldan fazladır evın borcunu ödüyor altın hesabından cok az kaldı. Altın cok yukselmeseydi biterdi çoktan.. Ev eşyalarımiz eksikti onlarida tamamlamaya çalışıyoruz.. Borcumuz biterse cok daha ıyı olacak. Cok sukur geciniyoruz tabıkı aşırıya kaçmadan. Oyle zorlanmiyoruz. Borç Vs yoksa rahat geçinilir diyorum. Ama kira varsa çok zor
0 oy
(8,908 puan) tarafından
Kira olmasa bile 5 kişi gecinemez 2 yetişkin 3 çocuk yok mümkün degil
(9,579 puan) tarafından
Herkes geçinilir diyor ama eşim memeur değil ama memur kadar maaşı var biz 2 yetişkin 2 çocuk zor geçiniyoruz niye ? Herkesin hayat standartları farklı olduğundan mı
(8,908 puan) tarafından
Eğer çocuklara hicbir masraf yapılmazsa yetiskinler boğaz dışında hic masraf yapmazlarsa elbette gecinilir
0 oy
(8,238 puan) tarafından
Memur maaşı ile 4 kişi geçiniyoruz ev kendimizin.
(8,908 puan) tarafından
Senin bebelerin küçük şuan çok masrafları yok hele okula başlasınlar görecem ben seni ;)
(8,238 puan) tarafından
Keşke okula başlasalar şuan masrafları okuldan daha çok ikiside mama ikisi de bez ikiside büyüyor kıyafet ayakkabı. + Onlar büyüyünce ben mesleğime donecegim zaten olmadı kendime bir işletme açacağım.
(8,908 puan) tarafından
Hicbisey açma maaşlı ise gir yeter evde kic büyüttüğün ilknuru ve beni örnek al ;)
0 oy
(43 puan) tarafından
Ben 5 kişilik aile 25 maas Allah'a şükür  ev kira kızım anaokulu na gidiyor 
0 oy
(990 puan) tarafından
İşçiler gecinebiliyorsa memur dünden geçinir canim
0 oy
(395 puan) tarafından
Dört kişilik aileyiz geçiniyoruz rahatlıkla çok şükür borc yok olsa zorlayablr ama
0 oy
(2,073 puan) tarafından
Benim eşim esnaf evimiz kira ikinci evliliğimiz toplamda altı çocuk var ucu büyüyü ucu kucuk çok şükür geçinip gidiyoruz geçinmek bence herkese göre değişir çünkü herkesin standarti farklı kiki hergun dışarı çıkmak ister kimi evinde mutlu olur gibi gibi 
0 oy
(119,287 puan) tarafından
sosyal hayati sifirlarsa belki ama cokda mumkum degil hani disarda yemek sinema gezme vs olmazsa belki
(311 puan) tarafından
Peki sence ev almak mı yoksa araba almak mı. Bu arada araba almaz ise artık kullanmayı unutacak o derece yani
(119,287 puan) tarafından
ev bence arac kullanimi unutulmaz 2 saat ders alir en basiti
0 oy
(404 puan) tarafından
Gayet güzel gecinirler
0 oy
(1,362 puan) tarafından
Biz üç kişiyiz eşim memur gecinemiyoruz valla 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 272 göst.
28 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Elifffk (18 puan) tarafından soruldu