0 oy
44 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (807 puan) tarafından
Daha önce hiç böyle olmamıştı son 2 aydır çok kabız ve afedersiniz keçi pisliği gibi çığlık çığlığa ağlıyor yaparien Dr. Gittik beslenme kaynaklı diyor ben zeytinyağı dışında yağ kullanmam oğluma dün kabak çorbası yaptım düşünün kabızlığa iyi gelir lakin bugün yine çok ağladı sizin var mı onerileriniz 

5 Cevaplar

0 oy
(4,547 puan) tarafından
Siyah erik kaynatip iciriyordum ben. Bide inek sutu de kabiz yapar bilginiz olsun geçmiş olsun 
(807 puan) tarafından
Biliyorum sütten oluyor ama başka yediği içtiği yok yarım kase çorba içer 3-4 kaşık pilav bu kadar
-Reklam-
0 oy
(962 puan) tarafından
Aynı sıkıntıyı yaşıyorum bende post açmıştım burda. Allah şifa versin
(807 puan) tarafından
Allah razı olsun sağolun aynı mi durum sizin
(962 puan) tarafından
Evet lavman falan yaptık acile götürdüm orda da lavman yaptılar. İlaç verdi doktor ama beslenme alışkanlığını düzeltmesi lazım  çatlak oluşuyo onun iyileşmesi 6 haftayı buluyo. O zaman zarfında da hiç zorlanar yapmaması lazım yoksa çatlak tekrar açılıyı iyileşme süreci uzuyo falan. Çok zor bi dönem çocuk ağlıyo perişan halde insanın elinden bişey gelmiyo çok çok kötü.. Ilık su iyi geliyo hemen hemen hergün suya oturtuyom
(807 puan) tarafından
Yaaa beslenmesi kabak çorbası zeytinyağı hep ona rağmen böyle
0 oy
(2,281 puan) tarafından
Her gün 1 kase ev yoğurdu ve 1 bardak kefir içirin kesinlikle kabız olmaz. Benim kızım mamayla çok kabız oluyordu ek gıdaya başladık yoğurt ile bu işi çözdüm. Düşünün her gün 1 adette muz yer ama kabız olmaz. Ben çözümü böyle buldum.
(807 puan) tarafından
Oglumugun yediği yoğurdu kimse yemek hergun yer ama yok işte kabız
(2,281 puan) tarafından
O zaman başka bir problem vardır.
(807 puan) tarafından
Doktora gittik süt içtiği için beslenme bozukluğu yapar dedi
(2,281 puan) tarafından
Süt zaten kabız yapan bir şey, ben vermiyorum. Arada keçi sütü içerse o başka vermem. Sütü sadece yoğurt, peynir, Kaymaktan alıyor. Keşke vermeseniz..
(807 puan) tarafından
Biliyorum verdiği zararları bende bile isteye vermiyorum ondan başka hicbirsey yemiyor içmiyor herşeyi denedim yoksa aç kalıyor
0 oy
(1,047 puan) tarafından
Kayısı haşlanmış veya hurma iyi geliyordu Doktor da dupalak yazmıştı O da biraz iş yapmıştı ama zeytinyağı yoğurtla veriyordum Bir de Probiyotik ilaçlar var toz şeklinde yoğurtla veriyorsun o da çok iyi geliyor
(807 puan) tarafından
İşte başka hiç birşey yemiyor yemek yokki sadece süt vermesem aç geziyor sabahları kayısı suyu içiyorum zorla yine ayni
(1,047 puan) tarafından
Parkta yemek piknik tarzı yada makarna haşlanmş mısır veriyordum oynaya oynaya yiyordu alıştı öyle
(807 puan) tarafından
Ahh ahhh neler denedim olmadı benimki dışarda tamamen kesiyor yemeği oyuna dalıyor oturmuyor yoksa süt vermeyi hiç istemiyorum mamada içmez oldu şaşırdım kaldim
(1,047 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun biliyorum çok zor Allah ım iştah versin kuzu'ya ilaç vs var diye biliyorum iştah açıcı onları denediniz mi
(807 puan) tarafından
Balık yagida kullaniyorum vitaminde ama yok benim bebe piyangodan çıkmış gibi yemez içmez yatmaz
0 oy
(682 puan) tarafından
Çorbasına ekmek dogramadığın  müddetçe gecmez
(807 puan) tarafından
Nasıl ekmek mi vermeliyim o daha beter kabız yapmaz mı ya
(682 puan) tarafından
Pardon yanlış yazmışım çorbasını ekmek doğradığın müddetçe kabızlığı geçmez yazacaktım
(807 puan) tarafından
Ekmek yemez ki

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 81 göst.
25 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Memuranne& (1,793 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 215 göst.
24 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 130 göst.
7 Şubat 2022 Diğer kategorisinde yagmurakin199 (14 puan) tarafından soruldu