0 oy
413 göst.
Diğer kategorisinde (793 puan) tarafından

Değiştirebilme şansınız olsa, neyi değiştirirdiniz? En büyük hatanız nedir?

Hangi şeyden sonra hayatınız tamamen değişti?

Benim hayatımın dönüm noktası dediğiniz şey neydi?

Ben, bö ve bs diye 2ye ayırdım. Babam ölmeden önce ve babam öldükten sonra diye. Öncesi yavaş ama istikrarlı süren bir hayattı, sonrasıysa yanlışıyla doğrusuyla yokuş aşağı ve yukarı engebeli yollara sahip ve bir o kadar da hızlı bir hayat.

Düşünün, benim daha 1. evlilik yıldönümüm gelmeden bebeğim doğdu. 2023te Evlendim, hamile kaldım, yurtdışına taşındım, Türkiye'me geri geldim, doğum yaptım, ev kurdum ve şimdi de hocalık yapıyorum.

Benden hızlısı mezarda ;) (babam)

Şakamızı da yaptık, ee peki siz neler düşünüyorsunuz?

29 Cevaplar

+1 oy
(5,033 puan) tarafından
Henüz öyle bir noktam yok :)
-Reklam-
+1 oy
(124 puan) tarafından
Daha bi dönemedim yaa:⁠'⁠(

İnşallah Rabbim hayırlı kapılar açsın hepimize çokk çok aminn:⁠-⁠)
+1 oy
(3,501 puan) tarafından
Tek dönüm noktam eşimle evlilik kararım sanırım kimsenin tahmin etmeyeceği bi evlilik oldu akraba olduğu için. Biz pişman olmadık çok şükür. :) 

Ben de 1.evlilik yıldönümünü kutlamadan oğlumu kucağıma aldım özetle eşimle yakından tanışmak benim için devrim oldu. 
+1 oy
(1,222 puan) tarafından
Aynısından. Babamın vefatıyla hayatım din adına ufak çaplı bir şok yaşadı ve toparlandı elhamdülillah 
+1 oy
(3,604 puan) tarafından
30 a bastim bana guncelleme geldi:)
+1 oy
(216 puan) tarafından
Eşimle evlendiğim gün oldu.cok şükür iyiki oldu
+1 oy
(1,644 puan) tarafından
Eşimle tanıştığım gün öncesi ve sonrası oldu benim için 
+1 oy
(8,925 puan) tarafından
Üniversite okumaya karar vermek... yoksa çaresiz anne baba eline bakan ezik silip biri olacaktım 
+1 oy
(178 puan) tarafından
Hangi ülkede yaşadınız acaba? Evlenmektir herhalde benimki. Tamamen farklı aile yapısında birilerinin içine giriyorsunuz ve şehir degistiriyorsun. benim için büyük degisiklikler
+1 oy
(7,612 puan) tarafından
Hic donum noktam yok dogmasaydim keske
(55 puan) tarafından
Bende keşke dogmasaydim
(7,612 puan) tarafından
Gel ölelim:D
(3,679 puan) tarafından
:))))) sıfır moralle girdiğim postta denk geldiğim yazışmaya bak ahhahha
(7,612 puan) tarafından
Gel senlede ölelim:D
+1 oy
(1,876 puan) tarafından
2022 sonu 23 başı çok sıkıntılar üst üste geldi. Aile evinde de çocukluğum hariç rahat sayılırdım evlendiğimde de şükür öyle. Bebek için çok uğraştım ama yinede standart bi hayatım vardı.. 2022 de eşim rahatsızlandı yoğun bakımda kaldı bi ay geçti annem düşüp kafasını çarptı  çok kötü günler geçirdim üst üste bi ay sonra çok sevmesemde babaannem vefat ettii ve o ara hamileymişim hayatımda yaşamadığım iyi kötü duyguları üst üste yaşadım dönüm noktam o günler diyebilirim tek bi olay değil..
(1,876 puan) tarafından
2018 de de bunun gibi iyi ve çok kötü bi dönem geçirmiştim  herşeyin anlamını kaybettiği çok kötü bi dönem ama şükür atlattım diyebilirim niyeyse dönem dönem oluyo galiba sonra hep ferah şükür
+1 oy
(4,178 puan) tarafından
Hayatımın dönüm noktası kizim kucağımda araba çarpmışti.Ogun anladım herşeyin bomboş olduğunu Allahu Teala ve evlat  dışında
+1 oy
(1,376 puan) tarafından
Eşim dönüm noktam oldu. Eşimle tanıştık ondan sonrası bir olgunluk, bir oturaklık geldi. Ondan öncesine kafa nereye ben orayaydım. Eşimden önce çok başka hayatım vardı. Eve zor giriyordum. Sürekli arkadaşlarımlaydım. Mekan mekan dolaşırdık. İçer, gezer, eğlenirdik. Çok acı tecrübelerim oldu ama  Eşim hayatıma girdi o an her şeyi değiştirdim. Çünkü bir değişiklik arıyordum artık. Sadece eşimle gezip eğlenmeye başladık. Eşimde benim tam tersimdir. Dini bütün biridir. Bizde evlendik hemen hamile kaldım. Evlilik yıl dönümüne 3 ay varken kızım doğdu. Şimdide eşim, kızım birlikte eğleniyoruz. Bazen böyle geçmişe bakıyorum hatırlayabildiğim kadarıyla bütün acı verenlerin hepsini Allah'a havale ediyorum. Allah'ından bulsunlar. Eşimdende Allah razı olsun. Hayatta en doğru yaptığım şey eşimle evlenmek oldu.
+1 oy
(2,085 puan) tarafından
Benim dönüm noktam lise lisede eski eşimle sevgili olduğum sn keşke ona bic takilmasdim lise bittiği sene evlendik ertesi sene kızım oldu sonra hep bir mücadele aileler geçim sıkıntısı askerlik sonunda üç çocuklu onuc yıllık evliliğim aldatma ile bitti .bu arada bende üniversite okudum sonra şimdiki eşimle tanistim herkesin ilk evlilik yaptığı yaşta ben ikinci evliliğimi yaptım keşke o ilk hatam hiç olmasaydı şimdi hayatim çok farklı olurdu 
+1 oy
(13,039 puan) tarafından
İse girmem evlenmem çocuk yapmam aslında kötü bir süreç yaşanmadı ama beni kalabalık içinde yalnızlaştırdı. Ve sorumluluk beklenti artışı beni çok zorladı 
+1 oy
(2,720 puan) tarafından
Dönüm noktam eşimle evlenmek öncesi ve sonrasi diye siralarsak öncesi ailemin eşşek gibi sirtima binip beni gelir kapısı görmesi

Sonrasi mukemmel kiymeti bilinen yoruldun otur çalışma diyen bir es ve ikincisi olmaya yakin 2 can parçam ❤

Elhamdülillah iyiki esim var❤
+1 oy
(3,767 puan) tarafından
Değiştirme şansım olsaa İstanbul tekrar yaşamak isterim evlenince geldim Ankara'ya.

En büyuk hata bulamadım hata yapacak kadar büyük olmadım hep cocuksuydum

Hangi şeyden sonra hayatım değişti evlenince şehrim komple degistimm valla .dönüm noktamm evlenmek evlenmek 
+1 oy
(7,707 puan) tarafından
İlk dönüm noktası eşimle tanışıp evlilik kararı almam.

İkincisi doğumum ve bu hayatımın en büyük dönüm noktası. Hayata dönüm noktamız kızımla beraber.

Ve son olarak da bazı gerçeklerin yüzüme vurulma günleri var. Tarihi belirsiz ama kafamda hep var olan günler.
+1 oy
(390 puan) tarafından

Annemden oncesi Annemden sonrasi benimde :(

+1 oy
(552 puan) tarafından
2 düşük ve zorlu bir gebelik sürecinin ardından erken doğum yapmam ve oğlumun 17 gün yoğun bakımda kalması biraz gözümü açtı 

Felç geçirip günlerce yoğun bakımda kalmam insanlara bakış acimi değiştirdi 

En son da kardeşimin çok ciddi bir trafik kazası geçirmesi ve ölümden dönmesi tamamen farklı bir insan olmamı ve kimseye tamah etmemeyi öğretti 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 458 göst.
11 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 862 göst.
21 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 124 göst.
29 Kasım 2021 Diğer kategorisinde kbrplt (19 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 728 göst.