0 oy
347 göst.
Diğer kategorisinde (15,984 puan) tarafından
Bu bayram babamlar Adana'dan gelmişti oğluma getirmişti. Dün ikindi gibi kapının önünde sürüyordu sonra duvara yaslayıp bisikletini çıkardı sürmeye. Bisikleti içeri alınca scooteri dışarıda unuttu. Çalmışlar. Allah bilir kim aldı. Ne duyarsız insanlar var ya. Kendim almış olsaydım bu kadar üzülmezdim. Babamın hediyesi olup ta adanadan buraya kadar getirip çalınması üzdü beni. Köyde oturuyoruz. Götüren kişi çocuksa sürdüğünü falan görürsem geri alacam.

12 Cevaplar

0 oy
(2,066 puan) tarafından
Alan çocuksa yetişkin halini düşünemiyorum bile 
(15,984 puan) tarafından
Aynen öyle valla. Artık kapının önüne de çıkıp oynayamiyor insan.
-Reklam-
0 oy
(7,717 puan) tarafından
O da bir şey mi? Benim kızımın geçen ayki meraklı minik dergisini çaldılar. Düşün artık. İnsanlar en ufacık şeyi çalma derdinde 
(7,717 puan) tarafından
Ben bir çocuğun çaldığını düşünmüyorum. Bu yapılan doğru da değil asla.
(605 puan) tarafından
Çocuk calmissa adı üstünde çocuk yetişkinin çalmış olmasına anlam veremiyorum hırsız adam da eğitime önem vermez bence ya
(605 puan) tarafından
Bugün pencereden dışarıya bakarken baktım bir liseli gibi duran kız yolda yürüyor önünden geçtiği bir apartmanın bahçesindeki ağacın caglalarini yiyiyor sok oldum yedi biraz ilerledi gitti sonuçta kimse kul hakkını öğretmemis
(15,984 puan) tarafından
Aynen o bile haram. Bu zamanın gençleri mi haramı helali öğrenmedi ya da öğrendi de umursamaz mı oluyorlar anlamıyorum
(7,717 puan) tarafından
Bilemiyorum.
0 oy
(2,414 puan) tarafından
Köy büyük ve kalabalık mımü değilse illaki görürsün alanı
(15,984 puan) tarafından
Yani büyüklüğü ve kalabalıklığı var. Eşim ya da ben denk görsem alırım.
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Bizimde bisiklet calınmıstı kücükken evin avlusundan daha bir hafta olmustu alalı birde . Komsu kızı bir kere babamın daha yani aldıgı terlikleri gotürdü evimizden nasıl cocujlar var anlamıyorum 
(15,984 puan) tarafından
Hadi çocuk aklı o kadar ermiyor çalıyor diyelim. Anası babası da mı görüp demiyor bu nerden geldi diye ya
(1,921 puan) tarafından
Anne baba sıkıntılı olmasa çocuk, zaten almaz  ki en büyük sorunlu onlar zaten
0 oy
(980 puan) tarafından
Alan çocuktur belki annesi babası inşallah geri getirir 
(15,984 puan) tarafından
Hiç sanmıyorum ama umarım getirirler
0 oy
(2,487 puan) tarafından

Köyde çalındıysa zaten çabuk bulunur. Düşüncesiz çocuk ya da çocuklar almıştır. Benim yeğenimin köyde bisikletini çalıp duruyorlardı. Çalanın annesi de dinlemiyor napayım falan diyordu:wassat: Kalabalık yerde olsanız diycem ikinci ele falan satacaklar. 

(15,984 puan) tarafından
Aynen o yüzden köydeyim diye belirttim inşallah birinde görürüm de alırım :)
0 oy
(1,922 puan) tarafından
O yüzden apartman girişinde bile birşey bırakmıyorum ben. Asansör yok 5. Kat öle öle çikariyorum. İnsanlar pislik. 
(15,984 puan) tarafından
Ay o da zor ya ben 2 kat çıkınca nefesim tükenir
0 oy
(4,205 puan) tarafından
Geçmiş olsun.Cocuklarimiza küçüklükten haramı ogretmemiz gerek yoksa böyle oluyor.
0 oy
(656 puan) tarafından
Aklıma küçükken yaşadığım bir olaya geldi. Ben ilkokula gidince babam bana çok güzel bir şemsiye almıştı ve ondan hiç kimsede yoktu yıllarca sakladım sadece uç plastik kısmı hafiften kırıktı bir gün baktım şemsiyem yok ortada hatıra diye saklıyordum daha sonra amcamı torununu aldığını duydum küçük kardeşlerim ondan alıp geri getirmişler amcamın karısı yani yengem evin önüne kavga kıyametle gelmiş Durmuş şemsiyesini niye alıyorsunuz onu biz aldık falan Ben diyorum yengeciğim bak 10 yıldır bu benim şemsiyem babam bunu almıştı, hatıra diye saklıyorum hiç kimsede bundan Yok görmedim ben diyorum kadın Yok vallahi daha geçen gün aldı dedi beni bile inandırdı koskoca kadının karşısında bir şey demedim gözlerimin önünde şemsiyeyi geri alıp gitmişti, yeterki gitsin diye al senin olsun dedim insanlar şaka gibi :)
(2,487 puan) tarafından
Oha haram zıkkım olsun. Amcanın torunu kaç yaşında liseye falan mı gidiyordu? Ben aldım diye uydurmuş olabilir. Gerçi öyle olsa bile kazık kadar çocuğu öyle yalan söyleyebilcek duruma getiren yine anne babasıdır.
(656 puan) tarafından
Yok torunu küçüktü o zamanlar , ama kaç yaşına kadar hırsızlık yapıyordu hala. Onlar alistirdilar.
0 oy
(8,922 puan) tarafından
Ayy şimdi düşününce benim bile canım sıkıldı. İnşallah bulursunuz ya bir yerde.
(15,984 puan) tarafından
İnşallah ya
0 oy
(312 puan) tarafından
Cicukken benomde bisikletim calinmisti 2 3 sokak arkaya birakmislar cevreye baksaydin bi belki korkup birakmislardir
(15,984 puan) tarafından
Yok canım bakındım ben etrafa biraz ama yok umarım götüren geri getirir

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 227 göst.
18 Mayıs 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,702 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 230 göst.
21 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde esengulhlc (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 180 göst.
22 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Mevah (1,484 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 633 göst.
31 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Muhammed 39 ! (193 puan) tarafından soruldu

379,875 soru

11,371,721 cevap

34,854 kullanıcı