0 oy
122 göst.
Diğer kategorisinde (37 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Bebek için herşey tamam pazartesi dogumum var sezeryan olucam kendim için koyduklarım eksigim varsa söylermisiniz 

2 tane pijama takımı 

1 tane sabahlıklı pijama takımı

3 4 tane çamaşır 

2 tane emzirme sütyeni 

Yazma

1 tane emzirme atleti 

3 tane atlet 

Ped koydum 

Gögüs pedi 

Gögüs ucu kremi 

Hurma 

Zemzem

İncir 

Kayısı kompostosu 

Terlik 

Hastaneden çıkarken giymeye doguma giderken giydiklerimi mi giymeliyim ayrı götürmelimiyim Ayrıca depend almadım ilk dogumumda hastaneden verdilerdi ve zaten normal ped kullan demişti doktorum

10 Cevaplar

0 oy
(1,014 puan) tarafından
Ben 3nde de kendi kiyafetlerm dışında sadece ameliyattan sonra giymeye bı takım koymustum sabahına çıkıyordum diye yazın olursa iki tabi kış oldu iki doğumum. İlki yazdi plansız sezaryendi. Bence hersey tamam bide kahve alırsanız yaniniza Nescafe iyi olur. Bide paça suyu oneririm ve iki litre kayisi suyu. Kesinlikle lavman yapmış gibi olursunuz gaz problemi olmaz asla. Şimdiden hayırla olsun Rabbim yardımcın olsun ❤️
(37 puan) tarafından
Paça suyu degilde kayısı suyu hazırlıcam yarın alıcam yanıma rezene çayı sakız nescafe bunları aldım canım yazmayı unutmuşum fotograf çekimi falan yapılcak o yüzden sabahlıklı takım aldım yanıma teşekkür ederim amin canım ikinci sezeryanda  yada üçüncüde evdeki çocugu nasıl bırakıp gittin canım benim içim içimi yiyor kayınvalidem bakıcak çok sever arkasında gezer yanımada annem gelicek ama bensiz bi iki gün nasıl durcak diye çok üzülüyorum sürekli gözlerimden yaş akıyor
-Reklam-
0 oy
(515 puan) tarafından
Sezeryan olcak incir hurma zemzem ne için oluyor acba benimde sezeryan olcak daha çantamı yerleştirmenin erken doğum ola bilir korkuyorum ama 6 hazirana gün verildi bana göuss ucu keremi hangisni aldnz acba bide yelek patik de alın ne kdar sıcak olsa agirniz falan için 
(37 puan) tarafından
Hurma incir zemzem süt gelmesi açısından iyi oluyor canım ben ilk dogumda dogum koçu aldırmıştı sakız rezene çayı falan da koydum yanıma ben ilk dogumda gazı sakız ile çıkarmıştım yelek aldım canım yanıma da patik almadım gögüs ucu kremi ben lansinoh aldım biraz pahalı ama önceden kullanmaya başlayınca yara yapmıyor lanolin de aynı diyolar
(515 puan) tarafından
Anldm bende alayım yanima  o zmn He ben geçen bitane baktm eczane 2 çeşit bilmemdim bana eczacı dedi bildiğin varmı yok dedim karsız kaldim almadım daha benim kabuklanmisti geçti biraz ama uçları artk ayrılmış gibi süt tarzı birseyelr geliyor peki bebek emzirirken nasıl oluyor silipmi emzirlyor
0 oy
(590 puan) tarafından
Kahve al canım yanına narkozdan dolayı baş ağrısına iyi geldiğini duymuştum bir de bol su ve kayısı suyu falan iç kabızlık olmaması için 
(37 puan) tarafından
Evet canım aldık dediklerini teşekkür ederim
0 oy
(623 puan) tarafından
Hasta bezi daha iyi ya ogun bence hasta bezi kullan ben cok rahat etmistim diger turlu rahat edemiosun 
(37 puan) tarafından
İlk dogumumda sadece 2 saat kullanmıştım o yüzden almadım ama olmadı alırım
0 oy
(227 puan) tarafından
Canim,sezeryan olmuş biri olarak söylüyorum lohusa pedi yada dekabr al bence hastane vermezse ne olacak en önemlisi o bence Su an saydiklarinin arasinda
(37 puan) tarafından
Özel hastane canım veriyolar aslında
0 oy
(76 puan) tarafından
Sezeryan doğum yapmış biri olarak söylüyorum yanınıza orkid in hastane bezini alın hem muhteşem kokusu var kan kokusu vermiyor hemde hiç sızıntı yapmıyor rahatca giyiliyor ped sanada zor olacaktır eğilemezsin onu takmaya bide elektrik li pompa al sütün gelmezse gelmesi için sağarsın sürekli gecelik çok al hep kan oluyor alt iç çamaşırı zaten giymiyor sun sütyende giyemiyorsun sürekli emzirme durumunda oluyor sun normal atlet yerine emzirme atleti koy çok kolay oluyor nescafe al anestezi kolay atlatırsın içince yanına dut kurusu al rezene ile bol bol ye iç bide bestlak damla çok işe yarıyor hayırlı doğumlar diliyorum canım 
(37 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım Allah razı olsun elektirikli popmpayı hastane veriyor hasta bezini de hastane veriyor ama yanıma alırım yine
(76 puan) tarafından
Hastane de kaç kişi kullanıyor o makineyi sen bilirsin
(37 puan) tarafından
Canım manuel aldıydım oglumda onu koydum çantaya elektirikli almadım yani eger elektrikli lazım olursa ordan veriyolar demek istedim
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Depend çok kolay olmuştu benim için bence almalısın ve tabiki hastaneden çıkarken ayrı kıyafet ayarla daha özenli güzel benim görüşüm tabiki 
0 oy
(1,036 puan) tarafından
Depend çok kolayına gelir . Normal pedle olacak iş değil 
(37 puan) tarafından
Hastanede hasta bezi veriyolar özel hastane canm ama doktorum hasta bezini tavsiye etmiyor 3 saat kullandırıyor en fazla
0 oy
(1,205 puan) tarafından
Bence depend almalısınız ben normal doğum yaptım ped kullan dediler yarım saatte bı doluyordu taşıyordu sinir olmuştum ama hemen depend kullandım rahatlık ekstra olarak kahvede alın yanınıza 

Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin
(37 puan) tarafından
Tamam canım yinede alayım ben teşekkür ederm Allah razı olsun
0 oy
(4,230 puan) tarafından
Alt camasira gerek yok bence. Depend al mutlaka. Ozel hastane veriyo demissin ama bana vermemislerdi. O kadar atlette cok napacaksin anlamadim . Emzirme atleti al 2-3 tane. Emzirme sudyenine de gerek yok. Bi de pijamanin birinin yerine  elbise koy emzirme ozelligi olan. Ben ilk onu giymistim cok rahat etmistim.

Kagit havlu ve normal havlu koyabilirsin. Kirliler icin canta olabilir. Elma ,armut gibi meyvede alabilirsin. Kahveyi de unutma tabi
(37 puan) tarafından
Atleti kullandım ilk dogumum degil sonuçta emzirme sütyeninide kullanmıştım oglumda valla bana verdilerilk dogumumda hasta bezini aynı hastanede yapıcam alt çamaşıra çabukca geçirdiler beni herkesin farklı oluyor sanırım ayaklanınca çamaşırı giydirip normal ped taktırıp yürümeye başlatıyolar canm khve aldım kagıt havlu normal havluda aldım meyve almadım alırım onuda
(4,230 puan) tarafından
Olabilir canim. O kadar atlet bana fazla geldi. Pek islevli olmuyo diye dedim normal atlet icin. En rahati benim icin emzirme atleti.
Bizim hastane bisey vermedi bana da ilk depend giydirdiler. Cikarkende onunla ciktim 2-3 gunde evde kullandim cok rahat ettim acikcasi.
(37 puan) tarafından
Ben yine de alayım depend canım evde kullanırım orda kullanmasamda

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 96 göst.
26 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 139 göst.
13 Ağustos 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde ❤️Asmin Deroş❤️ (4,759 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 59 göst.
14 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ozlmugur (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 70 göst.
27 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde kubra38 (113 puan) tarafından soruldu

380,027 soru

11,375,865 cevap

34,862 kullanıcı

...