+1 oy
370 göst.
Diğer kategorisinde (61 puan) tarafından
Ehliyetimi aldm. Ama kendi aracımız bana biraz büyük geliyor kurstki daha küçüktü. O yüzden biraz tedirgin oluyorum. Eşimle birlikte kullanıyorum hafta da 1 falan cikiyrz ama yoğun trafiğe girmedim. Ama sürekli kavga ediyrz hep öyle yapysn böyle cevirysn direksiyonu diye kavga edyrz sinir olup duruyorum. Siz nasıl öğrendiniz ne kadar sürede aktif kullanmaya basladiniz

21 Cevaplar

+1 oy
(2,676 puan) tarafından
Eşlerin gerçek yüzü araba kullanmayı öğreyirken çıkıyor ☺️ bu süreçte sakin kalan eş, iyi bir eştir. 

Hemen olmaz zaten zamanla alışırsınız, aslında trafikte kullanmak da kolay ışıklarda herkes kurallara uymak zorunda çünkü 
(1,962 puan) tarafından
Olmadı özel dirkesiyon hocası tut kız ben beceremezsem birde özel hoca tutarız dedi eşim yani maden seni o kadar geriyor özel hoca tutsun rahatlarsın hiç olmazsa benim yengem de öyle öğrenmişti trafiğe cikamiyordu aynı ben gibiydi panik o da abimle anlaşamaz tartışırlar böyle konularda  , ehliyeti vardı direksiyon hocası tuttu baya cesareti geldi şimdi 3-4 senedir kullanıyor
(61 puan) tarafından
Suan daha cesaret geldi bu yorumundan sonra :D Yok ben o kadar tedirgin olmuyrm vitesli bizimki ben vitesli öğrenmek istyrm her zaman otomatik arabamz olmaz dye. Sadece biraz daha arabaya hakim olmam lazm ama haftada bir yarım saat falan kullanıyrm sokak aralarında o kadar
(61 puan) tarafından
Özel direksiyon alamam suan kaza yaptık gizli buz varmış kaydi arabayi yeni yaptrdk
(1,962 puan) tarafından
Senin öyle kullanman ,Normal canım kimse anasının karnından araba kullanarak doğmuyor eşin anlayisli olmalı benim çevremde çok mesela kuzenimde ehliyeti yeni alınca  alt gecitde stop ettirmis birde calistiramamis arkadan gelen vuracak diye panik olmuş neyse şimdi yıllar geçti oda kullanıyor görümcem markete ilk defa tek gittiğinde yolda cevirememis , döndürmemis arabayı neyse inmiş arabadan gencin birinden yardım istemiş cevirtmis arabayı sonra dümdüz eve sürüp gelmiş oda şimdi kullaniyor yani kisacasi pratik yapa yapa öğreneceksin bizde çok öyle çevremde benim eşim o yüzden hoş görüyor eşimde kaç kere park ederken ilk aldığı zamanlar kaldırıma vurmuştu sende insansın boşuna germesin kocan seni sen yilma devam et sürmeye gerekirse eşin dışında başka biriyle kullan
(61 puan) tarafından
Evet herkesn başına geliyor yeni öğreniyo insan sonuçta bana çok moral oldu teşekkür ederim. Kendi iyice alstigi için kendi gibi olayım istyo olmayınca sinirlenyo. Yilmicm öğrenmem lazm varken neden kullanmayaym her şeye lazm oluyo
-Reklam-
0 oy
(7,077 puan) tarafından
Zamanla alışırsın canım dikkatli kullan ara sokaklarda gündüz kullan zamanla olur hepsi 
(61 puan) tarafından
Evet hem bilmyrm hem gece duble zorlanyrm
(7,077 puan) tarafından
Sen pir dikkat kullan ve yavaş sur eşin hata bulamasin böyle daha çabuk ogrenirsin
(61 puan) tarafından
Öyle yapıyorum aslında ama erkekler yeter ki hata bulmak istesn
(7,077 puan) tarafından
Haklısın canım aslında böyle daha çok yanlış yaparsın sakin kalması lazım
(61 puan) tarafından
Allah kolay öğrenmeyi nasip etsn küçükten öğrenmeyncede insan çok cabalyo bence. Arabaya bisey olmasn yanls yapmym dedikçe bide karisilnca daha yanls oluyo
0 oy
(1,393 puan) tarafından
10 ay oldu ehliyeti alalı ilklerde trafiğe cikmadn aralardn gidiylrdum 3 aydır felan hersyere tek gidiyorum hastneye felan 25 km hastane evime uzak gidip geliom alıştım artık iyice
(61 puan) tarafından
İlk zamanlar çok zorlandnz mi
(1,393 puan) tarafından
Tekken hayır eşimle evet zorlandım kendimi sınavda gibi hissediyorum halada öyle en ufak şeyi eledgiriyor onun gibi olmamı bekliyor ama daha henüz erken Tekken hata yapmıyorum onun yaninda yapıyorum çünkü eleştiri Alicam biliyorum kendimi sıkıyorum
(61 puan) tarafından
Evet bence kullanırken hata yapmamizin sebebi esimiz
0 oy
(8,359 puan) tarafından
Cahil cesareti vardı bende 17 yaşımda vermisti babam arabayı öğreneyim diye, o zaman korku ne bilmiyordum kanı kayniyor heveste var tabi. Birde yaşadığın yer çok büyük değildi trafik sorunu çok yoktu baya kolay öğrendim.
(61 puan) tarafından
Evet küçük yaşta öğrenmek çok iyi babamda araba yoktu ben evlenmeden önce traktörü koy yolunda kullnydm o zaman ehliyet istedm babam almadı. Evlendim 29 yasndym anca aldm şimdide hiç bilmedigim için zorlnayrm
0 oy
(2,360 puan) tarafından
Şahsi arabamız yok hepsi şirkete ait o yüzden eşimle kullanmadım ama babamın ve kayınbabamın arabasını üç beş kullandım zamanla alışılıyor ama emanet araba ile trafiğe çıkmaktan hoşlanmıyorum yanında panikletmeyen ve azarlamayan biri ile 1 haftada öğrenirsin bence arka arkaya 
(61 puan) tarafından
Evet ama iste öyle biri yok tek ogrenecegm kişi eşim. Bisey soruyrm dene bakalm dyo söylemiyo onun istediği gibi olmayınca da kiziyo sen beni kullanirken hic izlemiyo musun dyo ama ayni sey deglki. Acemilik ck zor
0 oy
(337 puan) tarafından
Babam sayesinde 18 yaşından itibaren araba kullanmayı biliyordum. Evlendigimizde eşim araba kullanmayı bilmiyordu, babası da bilmiyormuş öğreten olmamış. Benim isteğimle araba aldık eşimde kullanmaya başladı. İlk baş sakın yerlerde başladık, bayırda kalkmayı falan öğrendi sonra sakın saatlerde şehir içine. 6 ayda baya kavradı. 30 yaşındaydı öğrendiğinde de. Bende eşime çok söyleniyordum yanlış yapınca :D 5 sene oluyor evleneli hala ikimiz arabaya bineceksek otomatik ben şoför koltuğuna geçerim o bebeğimize bakar 
(61 puan) tarafından
Sizinki çok iyiyms bizde araba yoktu o yüzden babam ogretemedi sonradan aldılar. Ehliyeti de evlendikten hemen sonra alamadm o yüzden kullanamadm. Kismetse öğrenicm.  Haftada kaç gün ne kadar saat gezinti yapiyodunuz ogretirken
(337 puan) tarafından
Eşim nöbetli çalıştığı için haftada en fazla 2 gün ama inanın tam hatırlamıyorum. Gayet güzel öğrenirsiniz merak etmeyin. İnsanın yanında bilen birisi olunca daha çok panik yapıyor bende babamın yanında elim ayağıma dolaşırdı
(61 puan) tarafından
Evet bilen birinin yanında panik oluyo doğru diyosunz. Ben öğrenmek istyrm eşim kiziyo daha panik oluyrm. Zamanla ogrenicm bende
0 oy
(960 puan) tarafından
Ben ehliyeti aldım ama cok korkuyorum ya sürmekten. Eşimle tek tartışmamız da bu ogren sür istediğini yap diyor geri kalma vs
(61 puan) tarafından
Eşinle sürekli cik bence seni baya da cesaretlendryor. Çok rahatlık cocukta varsa çok lazm bence bende sırf cocuk olduktan sonra daha çok heveslendm
(960 puan) tarafından
7 aylık hamileyim canım şu an daha da zor. Bazen düz yolda veriyor ama benim düz kabiliyetim yok sağa sola meyilli gidiyor kullanmamaktan 1 sene oldu ehliyet alalı
(61 puan) tarafından
Olsn bisey olmaz sen yavaş yava çık yinede benm arkdsm 8 aylık hamileyken ehliyet almsti. Kullandıkça düzelir o bnm düz yolda sıkıntım yok Kullandıkça alsyo insan
(960 puan) tarafından
Bakalım hayırlısı inşallah güzel güzel kullanırız
(61 puan) tarafından
Amin:)
0 oy
(27,353 puan) tarafından

İki defada fln daha iyi kavradım kendim daha çok tek çıkmaya özen gösteriyorum yada fazla kimseyi yanima almam gidince zamanla daha iyi olursun önce kendi mahalle içinde bir kaç tür at 

(61 puan) tarafından
Beni hiç izlemiyo musun dönüşler de direksiyonu nasl ceviriyrm dyo ama izlemekle yapmak aynı şey değil ki
(27,353 puan) tarafından
Yanına sabırlı birini alıp calis
(61 puan) tarafından
Yok başka kimse maalesef
(27,353 puan) tarafından
Özel ders alabilirsin
(61 puan) tarafından
Suan alamam maalesef çünkü yeni kaza yaptık arabaya masraf yaptkk
0 oy
(1,004 puan) tarafından
3gunde 4.gun kizimi okula goturup getirmeye baslamistim bide tofasla
(61 puan) tarafından
Çok iyiymiş
0 oy
(644 puan) tarafından

Bende ehliyeti aldim ama tecrube yok :(

(61 puan) tarafından
Tecrübe kullandıkça oluyor kursta ogrenilen bence öğrenmek degl
0 oy
(306 puan) tarafından
12 yil fln oldu alali sanarim.en basinda ogrendim hemen ama hep bi panigim vardi 12 yildr hala vr trafige hc cikamadim .bu konu benim kanayan yaram.evde araba var yatiyor aksama kadar . Alip binyerlere gidemiyorum 
(61 puan) tarafından
Bende Bi yere gidicm araba evin önünde ben ya yürüyerek ya otobüsle gdyrm bu duruma artk sinir oluyrm dye ehliyet aldm
0 oy
(1,075 puan) tarafından
5 saat özel ders aldım o şekilde hallettim. Sonra da hep aktif kullandım il merkezine gidip geldim uzun yolda da kullandım ilk aylardan 
(61 puan) tarafından
Ozel ders baya işe yaramistir dimi
0 oy
(477 puan) tarafından
Hicbirzaman 18 yaşından beri ehliyetm var 38 yaşındayım toplasan 4 5 kere kullanmisimdir hiç hevesim yok oyuzden de hiç kullanamıyorum hep hata yapıyorum 17 yaşında bi kızım var o kullanıyor şuan onun arabasına bineriz artık:))
(61 puan) tarafından
Maşallah kızınızdan sizde öğrenin bence :)
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Araba kullanmak sık sık pratikle olur. Nereye gitsek eşim arabayı bana verdi. Sonra ilk önce markete yalnız gönderdi sonra işe sonra okula derken kendine güven kazanmamı sağladı şimdi kendim şehirler arası yolculuk yapıyorum. Başka türlü öğrenmekte zor yani 
(61 puan) tarafından
Eşim o kadar serbest bırakmıyor ki çok fazla müdahale ediyor bazen durulmyck yerde dur dyo sonra da burda durulur mu dyo. Bende bisey oldu da dur dedi sanyrm beni şaşırtıyor sonra da sasrmcksn dyo
0 oy
(8,330 puan) tarafından
Eşin sana müdahale ediyosa üzgünüm çıkman biraz zor trafıge. Dört yıl oldu ehliyetimi alalı. Aldıgım gunn arabamız satıldı. Bir yıl boyunca süremedim araba bir yıl sonrasında otomatik vites bir araba aldı eşim öğrencilik arabam oldu ufak tefek vurmalarıma felan asla bişey demedi olacak bunlar dedi. Onun rahatlıgıyla 3 yıldır sürüyorum elhamdülillah. 
(61 puan) tarafından
Çok sinirleniyo hiç sabırlı degl ben hevesli olduğum için tamam geç kullan dyo yanindayken ama çok müdahale ediyor. Ya da bisey soruyum burdan böyle mi donucem dye dene gör diyo bana olmazsa da kiziyi
(8,330 puan) tarafından
Eşin olmadan trafıge cıkman yararınadır. O sekılde dikkatın cok dagılır. Kaza yaptırır sonrada yaptın der
(61 puan) tarafından
Aynen öyle sasrtyo cnku
0 oy
(1,130 puan) tarafından
10 gün içinde 3 kere direksiyon dersi aldım 10. Gun aldım ehliyetimi 
(61 puan) tarafından
Ehliyetimi bende aldm da çok acemiym daha
0 oy
(864 puan) tarafından

Sen  küçük arabadan büyük arabaya binecekmisin  en azından. Ben i20 de ogrendim toros  a binecem jsjhshs:D

Kazandim daha ehliyeti almadım. Alırsam mecbur sürmek zorundayım eşim beni öldürür  o kadar usteledim çünkü  ehliyet icin 

(61 puan) tarafından
Bosver parçası ucuz vursan da sıkıntı yok bence öyle düşün daha iyi şoför olursun
(864 puan) tarafından
Insallh
Bir ehliyetim gelsin insallh cesaret edip binebilirim
Çok sert bir araba
(61 puan) tarafından
Evet öyleymiş onlar ama onu kullanan her şey kullanır Bi daha
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Eşinle çıkarsan sittin sene ogrememezsin. Kısa mesafe de olsa kendin çık zaten güvenin yerine geldikçe daha uzun yerlere gidersin 
(61 puan) tarafından
Vermiyor ki verse ben cikarm aslnda
(2,945 puan) tarafından
Valla canim benimki de vermiyordu ben de en sonunda dedim ki ya bu arabayla cikicam ya bana başka bir araba alacaksın modeli farketmez ben araba kullancam. Benim kararlılığımı görünce tamam al dedi. Yani madem sana araba vermeyecek o zaman ehliyet almanın da bir mantığı yok ki
(61 puan) tarafından
Trafik yoğun dye güvenemiyo işte cocukta yanımda olunca tamam hak veryrm ama hevesimi kirmick yanımda oturck güzel güzel ogretck
(2,945 puan) tarafından
Çıkmadan öğrenemezsin ki yanında biri de olsa ona sorarsın surekli geçeyim mi durayım mi insan daha da heyecan yapıyor. Yoğun yerlere girmeden arka sokaklardan başlaman lazım yada sabah çok erken çıkacaksın mesela 6 gibi
(61 puan) tarafından
Evet yavaş yavaş olck
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Bana babam küçükken öğretmişti ne kadar sürdü hatırlamıyorum. Ama sana tavsiye ya eşinle pratik yapma yada yola çıkmadan ağzını bantla. Araç kullanmaktan soğutur seni. 
(61 puan) tarafından
Çok haklsn gerçekten bende bunu düşündüm konsrsan ağzını bantlicm falan dye. Kavga etmeden dönmüyorz
0 oy
(1,680 puan) tarafından
2016 almıştım ehliyetimi 2020 de araba almıştık araba kapının önünde durarken ben otobüsle gitmeyi kendime yediremeyip iki üç gün akşam üzeri eşimle çıktık dur kalk dönme tekrarladım unutmuşum zaten sonra eşimle trafik az olan kısa mesefede kullandım oda 5 küreyi gecmemistir sonra bir sabah işe bırak beni dedim tamamm dedi kapıdan çıktım arkamdan gelecek sandım verdi anahtarı git kedin nasıl gidersen dedi insana çarpma yeter dedi zorlanirsan el frenini çek dur dedi öyle öğrendim kendi kendime ilk öyle çıktım sonrada zaten en trafik olan yerlere girdim mecbur bırak kendini en güzel öyle öğreniyorsun benimki rezillikti tam yağmur yağıyor ben sileceği çalıştırmayı bilmeden çıktım indim bezle silip devam ettim öyle öyle 
(61 puan) tarafından
Bnmki o kadar cesaretlendirmiyor ama sizden sonra daha cesaret geldi silecek olayına baya güldüm :D
(1,680 puan) tarafından
Benim hallerim rezillikti ama o arabada sonuçta seninde hakkın var ve kullanmadan öğrenemezsin kaza olacaksa zaten olur eşinde de sende de sadece ışıkların olduğu yerlerden geçmeye özen göster daha kolay oluyor ben şehir dışına çıkamam düz yol gidiyorsun ama bana şehir içi daha kolay geliyor ışıklardan dolayı reflekslerine güvenmiyorsan dönüp kalırım diyorsan önce al bir iki mahalle gez gez geri gel sonra uzaklaş evden adım adım ama mutlaka hergun al çık bı tur at benim reflekslerim hızlı olduğu için o kadar cesaretliydim genene deli cesareti gösterme :)
(61 puan) tarafından
Sürekli çıkıp gelstrmem lazm bu işin başka çaresi yok artk tikiycm kulaklarımı devam :D

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 322 göst.
16 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Zehra.. (1,786 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 286 göst.
4 Şubat 2024 Diğer kategorisinde AlpereninAnnesi (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 102 göst.
3 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Rtyww (1,465 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 802 göst.