0 oy
104 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (281 puan) tarafından
Kızlar süt kaynamak üzere ama daha önce mayaladigim yoğurtlar hep sulu geliyor nerde hata yapıyorum bilmiyorum siz nasil mayaliyorsunuz söyler misiniz 

7 Cevaplar

0 oy
(451 puan) tarafından
Sütüm ılık oluyor parmak yakmayacak ısıda sonra bir tatlı kaşığı yoğurdu çırpıp küçük bir delikten süte ekliyorum. Yerini daha öncesinden hazırlıyorum sallanmasin diye maya işlemi bittikten sonra baya sariyorum. 2 gün bekliyorum ben
(281 puan) tarafından
Yanii ılıyınca mayalasam sabaha kadar kalsa ekşimez mi
(451 puan) tarafından
Hayır aşkım neden eksisin zaten mayalama süresi 1 gündür
(451 puan) tarafından
Ilık olmazsa yoğurt tutmaz. Ilık olması lazım parmağını daldır eğer parmağını yakmiyorsa mayalama işlemine geç
(281 puan) tarafından
Yaaa tamam öyle yapayım içine yarım kaşığı tuz atın falan yazıyor goglede yapıyor musun öyle
(451 puan) tarafından
Ben hiç tuz atmadım denemedim canım sende riske atma istersen
-Reklam-
0 oy
(2,380 puan) tarafından
Sütü kaynatıp soğutmaya bırakıyorum daha sonra parmak batırıp 5 sn sonrası hafif yakması gerekiyor sütün kaymağını güzelce toplar blendirdan çekerim daha sonra mayamı güzelce açar dökerim içerisine kaymağı da döker çok az çay kaşığı ucu ile karbonat atıyorum koyu olsun diye ağzını süzgeçle kapatır sararım evler sıcak olduğu için 4 saat sonra ağzı açık dolaba koyuyorum 2 gün bozmamaya çalışıyorum denersen mutlaka haber ver kolay gelsin 
(2,380 puan) tarafından
Benim kuzumda hoşlanmıyor ama benim dediğim gibi yapınca tüm kaymak üstte toplanıyor onu çok rahat alabiliyorum değerleniyor işte :)
(48,708 puan) tarafından
afiyet olsun size ben halama veriyorum kahvaltıda yiyor o kaymagi
(2,380 puan) tarafından
Teşekkür ederim sizede ben sizi hatırlıyorum sıkılmadan yıllardır uygulamayı kullanmaya devam etmişsin :)
(48,708 puan) tarafından
evet sohbetimiz vardi seninle
(2,380 puan) tarafından
Nasılsın ben ara vermiştim telefon değiştirdikten sonra ve çok vaktimi alıyordu :) aklıma bir şey takıldı  soru sordum girdim çıkamıyorum şimdi
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Sütü ılıyınca serçe parmağımı içine sokup 7ye kadar sayıyorum 7 den sonra yanmaya başlıyorsa ideal sıcaklıkta olduğunu anlıyorum. 5 litre süte 5 yemek kaşığı yoğurt ekliyorum. Sonra kavanozlara koyup firinı 50 derece de ısıtıp içine koyuyorum. 5 dakika ısınsın kapatıyorum. Yogırtlarda en az 6 7 saat duruyor. Ağızları açık sekilde tabi. Çocuklara faydalı diye 24 saat dışarı da beklettiklerimde oluyor probiyotik miktarı artsın diye. 7 senedir herkes beğenir yoğurdumu :)
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Ilık olacak yorgut parmağını koy iliksa mayala mayasını çok atma birde üstünü çok örtme birgun boyunca kırma yoğurdu
0 oy
(1,073 puan) tarafından
Ocağı tam kıs on beş dk veya yarım saat dursun ocakta. Suyu buhar olup gitsin 
0 oy
(6,056 puan) tarafından
koyduğun kabın kapağını kapatma, üstüne tülbent örtüyorum ben sonra sarıyorum. bu şekilde sütteki buhar uçuyor ve daha katı yoğurt oluyor
0 oy
(48,708 puan) tarafından
sütü cok kaynat 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 130 göst.
25 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Kibarhanim (273 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 376 göst.
18 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selin&& (1,272 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 180 göst.
29 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 89 göst.
18 Temmuz 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde 34513451 (99 puan) tarafından soruldu

380,617 soru

11,395,932 cevap

34,913 kullanıcı

...