0 oy
521 göst.
Aile kategorisinde (2,149 puan) tarafından
Kızlar merhaba nasılsınız uzun zamndır yoktum bugün kaynanamla konuştuk haziranda ayrı eve çıkacağımızı söyledim oda dediki gel boşuna o kadar kira verme evi 2 ye bölelim 2 kapı var hem önden hem arkadan hangi tarafı istersen senin olsun ayrı ev gibi olcak dedi mantıklı geldi siz olsanız ayrı evemi geçersiniz yoksa kira ya boşa para gitmesin deyip kabulmu edersiniz kararsız kaldım duvar falan örülcekmiş bana ait mutfak lavabo banyo oturma odası yatak odası olcak yani bana 2+1 olcakmış oda diyoki kwndimede 1+1 yeter diyo evi 3+1 büyük 

24 Cevaplar

0 oy
(2,149 puan) tarafından

En İyi Cevap
Kızlar cevap verirmisiniz 
(4,240 puan) tarafından
valla bi tanidik oyle yapti mustakil ev. ama sirf kaynana kendine baktirtmak icin boyle demiyorsa bende bisey bilmiyorum:) kadin zort birt kaynana taraftaydi kendi taragina bi yatmaya geciyordu . yada gunduz kaynana onun taraftaydi. belki ilk bir iki ay kafan rahat olur ama gene ayni sey. millet altli ustlu oturmaktan bile kaciyor. ayni evi bolmek ayirmak hicbir fayda getirmez degisiklik olmaz bence auanki durumdan.osursan yandan duyup
mudahale edecek cami ac koku cikain diye.uc kurus ver kuru ekmek bandir caya bir sure oyle ye ama oarayi dusunmeden ayri eve cik hazir esinde ikna olmuaken.
(2,149 puan) tarafından
Doğru söylüyosun aslında ama kayınvalidem çalışan bi kadın sürwkli istesede gelemez faha önce ayrı yaşaıyoduk ve aynı mahalledeydik bir kere bile çağırmadı beni o kendi işini kendisi halleder arada tabiki yardıma giderim ama süewkli değil herşey başta konuşulacak istemezsede zaten bende kabul etmem
-Reklam-
+6 oy
(13,269 puan) tarafından
Girişi ayrılınca ayrı olmayacaksınız maalesef yine dibinde bitecek yine gelenini gidenini görecek yine çat kapı gelecek yine yakın olduğu için senden bir şeyler bekleyecek ama sen rahatsız olduğunda evinde ayrı daha ne istiyorsun denilecek. Üstelik sözde zaten ayrılmış olduğunuz için tekrar ayrılma şansın kalmayacak 
(196 puan) tarafından
++++++ sabah sabah yazmaya üşenmiştım aynen katılıyorum özellıkle bırdaha ayrılma şansı yalan olacak o kısıma
(2,627 puan) tarafından
O kadar haklisiniz ki post sahibi umarim kiraya çikar
(9,646 puan) tarafından
Bence de ha aynı ev ha alt üst ha yan yana hiç bir farkı yok birlik oturmaktan
(286 puan) tarafından
Kaynanalarla altı üstü oturan biri olarak bu yorum yapan kişiye sonuna kadar katılıyorum bir misafirim gelir hurra hepsi kapımda misafir artı onlarla ilgileniyorum kalkıp yardım etseler de tamam derim misafir gibi ye iç otur git bir iş olsa hop yardım bekler yine aynı yani öyle olacağına bir otur daha iyi hiç olmazsa bir eve bakarsın eşim hep orda mesela adı var yani ayrı evim diye balkonda bile oturamiyorum misafirim gelmiyor doğru düzgün cok sıkıcı yani aklına varsa huzur istiyorsan kiraya git
(2,149 puan) tarafından
Hepiniz haklısınız başta herşey konuşulacak zqten hayır derse kendi bilir ben yine çıkmak istesem her türlü çıkarım evet yine dibimde olacak ama kayınvalidem uzun saat çalışan bi kadın isterse karışsın benim için sorun yok çocuğumuda alır defolup giderim hazır cevap olduğumu ve küçük bebeğim olduğunu biliyor bunu bile bilw benden yardım isticeğini düşünmüyorum yardım istersede tabiki ederim ama sürwkli değil kayınvalidemi en iyi ben tanırım böylesinin daha iyi olacağını düşünüyorum çok teşekkür ederim fikirleriniz için
+1 oy
(2,739 puan) tarafından
Huzur veriyosa mantıklı çat kapi surekli sizde olacaksa uzaga git
(2,149 puan) tarafından
O çalışıyo zaten başta herşeyi konuşcam eşimede söyledim zırt pırt gelmesin herşeye karışmasın gelceği  zaman haber versin kayınpederim özellikle gelince haber ver dicem çünkü yazda geliyo ya şortla falan dolanıyom evde kısacık şeyler giyiyorum öyle görmesini istemem
(2,739 puan) tarafından
Ona alisirlar eve giremezseler sıkıntı olmazda bizde altli ustluyuz ama kaynanam hep bende degildir ara ara nadir gelir oda rahatsiz etmiyo haliyle
(2,149 puan) tarafından
Ya tabikide istediği zamn helsin ama o dozunu artırırsa benimle zıt gider herşeyi konuşcaz zaten kabul ederse kendisi bilri etmezsede ayrı ev tabiki
+1 oy
(16,054 puan) tarafından
Ha ayrı ev ha bitişik ev aynı şey. Biz aynı bahçe içinde oturuyoruz evler ayrı ama bırak görmeyi sesini duymaya bile tahammülüm kalmadı artık. Senin kaynananla arandaki ilişki nasıl bilmiyorum tabi. 
(2,149 puan) tarafından
Genel olarak iyi anlaşıyoruz arada tabiki tartışmalar oluyor ama bir evin içinde 2 aile yaşıyacağına bitişik olsun birbirimizi görmeyelim yeter
(192 puan) tarafından
Gerçekten ne dediğin ne yaptığın okadar belirsiz ki bir kaynanla ilgili sorunlu bir sürü postun var şimdi gelmiş genel de iyi anlaşıyoruz diye kendini rahatlatmaya çalışıyorsun hayat senin hayatın istersen hiç ayrılma yanından ama dertli dertli post açıp da şimdi genel de iyi anlaşıyoruz deyince insanlara garip geliyor.
+1 oy
(7,446 puan) tarafından
Benim teyzemgilin evi öyle daha rahat 
+1 oy
(7,778 puan) tarafından
Kesinlikle ayrı ev. Bak benim evimle k.validemin evi arasında bir cadde var sadece. Her ışık açık oldu mu görüyorlar. Yani her b.ka karışmaya çalışıyorlar tabi ben müsade etmiyorum. Ağzı var konuşuyor misali. Ayrı ev en rahatı
(2,149 puan) tarafından
Bende daha önce aynı caddedeydim ışık açık veya kapalı oluyordu hiçbişey demiyo lardı
(7,778 puan) tarafından
Aman bilmiyorum saçmalık bence. Hiç olmamalı böyle
+1 oy
(5,534 puan) tarafından
Anlaşmanıza bağlı eğer anlaşabiliyorsanız kafası estikçe gelmezse rahatsız etmez herşeye karışmazsa neden olmasın 
(2,149 puan) tarafından
Yok istesede gelemez çalıluyo çünkü geleceği en fazla haftada 1 gün zaten süeekli gelirse rahatsız olurum eşime söylerim
+1 oy
(6,103 puan) tarafından
ha aynı evde yaşamışsın ha böyle evi bölmüşsün. bir farkı yok. kaynanam yıllarca kendi kaynanasıyla öyle dip dibe yaşamış, bana git uzak otur 1 dolmuş mesafesi olsun, sen de rahat et ben de dedi:))
(2,149 puan) tarafından
Kaynanan biliyo zorlukları demekki :) :) :) ama hiç olmazsa kapı ayrı olcak
(6,103 puan) tarafından
valla onlarınki ayrı evdi yan yana, kapıları birbirine bakan. ama hiç ayrı ev gibi olmamış. iyi düşün
+1 oy
(1,559 puan) tarafından
Ha evustu ha senin dediğin gibi aynı ki kız yine işi gücü olsa seni cagircak yemek bir yenecek herşey bir olcak bı yatmaya gidecem evin üstünde de zaten bı yatmaya gitmiyomsn aynı hesap yani
(2,149 puan) tarafından
Yok yeme içme ayrı olcak konuştuk tamam dedi
(1,559 puan) tarafından
Yani ben çokta bı fark göremiyorum cnm bence yine aynı hesap oluyo
+1 oy
(2,947 puan) tarafından
Kafam rahat olsun istersen en azından başka bir mahalleden ev tut derim. 
(2,149 puan) tarafından
Kayınvalidem zaten çalılıyo aynı evin içinde yaşamaktansa kapımın ayrı olmasına razıyım
(2,947 puan) tarafından
Su an ona razısın evet ama bu ölümü gösterip kansere razı olmak gibi. Simdi çalışıyor ama sonra ne olacak onu da düşün ha deyince çıkabilecek misin ordan
+1 oy
(2,561 puan) tarafından
Kaynananla aranız iyi galiba dediği mantıklı geldiğine göre.

Ayrı eve çıkmayı neden istemiştin mesela? Ona sebep olan şeyler biraz azalır ama tamamen ayrı eve çıkmak gibi olmaz haberin olsun. Çok da fark etmedi sanki dersin. 
(2,149 puan) tarafından
Evet haklısın ya biz genel olarak iyi anlaşıyoruz tabiki arada tartışmalar oluyor ama o zaten çalışıyor başta herşey konuşulacak
+1 oy
(430 puan) tarafından
Ayrı uzak yere çıkın daha iyi bitişik ev olması ayrı ev olduğu anlamına gelmez bir yaşamaktan farkı olmaz
(2,149 puan) tarafından
Evet bitişik yine ama daha iyi olacağını düşünüyorum
(430 puan) tarafından
Emin ol daha kötü olur evim var evimde vakit geçiremiyorum dersin iki evin işi çıkar başına uzak olmak daha iyi olur sürekli bir yiyek derler yani fark eden bişey olmaz aksine daha çok canın sıkılır
+1 oy
(1,742 puan) tarafından

Yani büyük konuşmak istemiyorum ama kira verir uzaklaşirim cnm 

Ben il değişikliği yaptım düşün 2500 lira kiradan çıkıp 10 bin kiraya tamm dedim 

(2,149 puan) tarafından
Ama durumumuzda elverişli değil ki kiraya
+1 oy
(364 puan) tarafından
Asla kabul etme. İnan gün gelecek keşke kiraya gideydim bu kadınla yaşamasaydım diyeceksin
(2,149 puan) tarafından
Keşke kiraya gideyim diceğim an zaten çocuğumu alır giderim benim huyumu biliyolar ben annemi dinlemdiğim zamn hep pişman oldum yine bu karardan pişman olmamak için anneme sordum daha iyi olur dedi
(364 puan) tarafından
Hayır o maddiyata bakıyor ondan öyle diyor . Kadının evini ikiye bolecen tuvalet mutfak ayrı yaptıracan. Bı de canin isteyince cikacan o ev nolacak öyle . Kadın 1 odayla mi kalacak tekrar yıkıp baştan mi yapacaksiniz çıkınca
+1 oy
(668 puan) tarafından
Yerinde olsam kira geçerim kafam rahat olur eşin ailesini ne kadr uyarsa Cat kapı gelinir misafir olsa gidip gelinir yani yine ev içindesin gibi olur ama kaynanam sana karşı iyiyse annen gibiysede olabilir 
(2,149 puan) tarafından
İyi zaten birlikte oturmamıza rağmen yüzünü bi akşam görüyorum kapı ayrı olursa arada görürüm misafiride zırt pırt getirmesin canım o beni ilgilendirmez başta konuşcam zqten tamam derse kabul etcem yok hayır derse ayrı eve çıkcam
+1 oy
(350 puan) tarafından
Nekadar uzak okadar iyi ayrı eve çıkmıs olmuyorsun bence hazirana ne kaldı ayrı eve çık daha rahat et yoksa yeme içme bir olur sen yatmaya gidersin ancak 
(2,149 puan) tarafından
Yok yeme içme bir olmıcak konuştuk
+1 oy
(1,706 puan) tarafından
Valalha girmem herkes yerinde sağ olsun bı kira vermeyecem diye kimseye minnet eylemem çünkü eninde sonunda değişmez karşılıklı beklenti olur huzur kaçar gerek yok 
(2,149 puan) tarafından
Haklı olabilirsin
+1 oy
(129 puan) tarafından
Aynı bir ev olur yine emin ol, çıkıp gelir sana , oraya gelen sana da gelir, mantıklı değil, şimdi fikir iyi gelebilir ama oraya taşınınca farklı olur  , bu kadar masrafa gerek yok kabul ediyorsan bunu git Birlik otur emin ol aynı olacaktır 
(2,149 puan) tarafından
Ben zaten birlik oturuyorum oda çalışıo zaten ben eşimede söyledim böyle bişwy yapacaksak zırt pırt gelmesin haber versin dedim sürekli gelirsede çıkarum kendisi bilir
+1 oy
(3,740 puan) tarafından
Nerdeydin? 

Niye gelmedin? 

Bana niye temizlik yapmadın? 

Bana niye yemek pişirmedin? 

Niye kavga ettiniz? 

Gittiğin yeri niye söylemedin? 

Ne aldın? Niye boşuna para harcadın? 

Kim geldi? Niye gittin? 

Lamban neden sönük? 

O ses neydi? 

Çabuk gel, 

Misafirim var yardım et, 

Ne yediniz? 

Oğlum ne yiyecek? 

Torunu gönder, 

Bizde kalsın.  Vs vs vs... 

Ve daha bir sürü şey. 

Bunları göze alacaksan eğer orada yaşa. 
(2,149 puan) tarafından
Torununu ondan saklayamam tabiki görmek isticek bizde kalsın diyemez izin vermiceğimi bilir şuan eşimin dedesinin yanındayız bir ay burdayız onlarda burda ama bebek şuan yanımda bizimle aynı odada misafirim gelcek diyorsa arada tabiki yardıma giderim sevabına ama sürekli aynı şeyi yaparsa işim var derim o oğlunu düşünmez ne yiyecek diye eşime düşkün olduğumu biliyor aç bırakmıcağımıda biliyor ışığın açık olması kapalı olması onu ilgilendirmez zaten başta konuşcam kabul ederse tamam derim etmezse istemem bende konuşcam herşeyi eve kimin geleceğine nereye gitçeğim onu ilgilendirmez huyumu biliyor hesap vermem eşimden başka kimseye zaten kayınvalidem sabah 6 da işe gidiyor akşam 7 de evde oluyor yinede aklıma getirdiğin için teşekkür ederim ben bu kadar detaylı düşünmemiştim bitişik olmasını istememin sebebide bebeğim şuan 3 aylık 2 yaşına gelince kreşe göndercem kendim çalışmak istiyorum kayınvalidemde kreşte çalışıyor sabah alıp götürür akşam getirir öyle  konuştuk çünkü yorumun için çok teşekkür ederim
0 oy
(10,429 puan) tarafından
Ev ayırmış olmuyorsun böyle yalnız yanda osursan diğer tarafta o duyacak 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 108 göst.
0 oy
5 cevap 230 göst.
3 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Likay& (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 352 göst.
16 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Tuba☀️ (5,376 puan) tarafından soruldu