+1 oy
608 göst.
Aile kategorisinde (619 puan) tarafından
Bunu  meslek sahibi olmayan  ev hanımı olan arkadaşlara soruyorum. Ben de okumasm lise bittirdm sadece. Ama bazen esimn hareketleri keşke okusaydim dedirtiyo ayaklarımın üstünde olsam herşey farklı olurdu çünkü farkediyorum ki esmde öyle bir eş istiyor. Ve onun hatalarını gördükçe ya birgün biterse nasl ayakalrimn üstünde durmam lazm diye dusnyrm okumaya başlasam mi diyorum siz peki

22 Cevaplar

+1 oy
(8,937 puan) tarafından
Neden okumayasin? 60 yaşında torun torba sahibi okur yazar belgesi olmayan kadinlarimiz ilkokul ortaokul liseyi bitirip universiteden dereceyle mezun oluyorlar senin onlardan neyin eksik
(619 puan) tarafından
Oğlum için ilerde istemedgm birşey olursa diye ona yetebileym muhtaç olmaym kimseye istyrm
(8,937 puan) tarafından
Ben bebeğim 4.5 aylıkken okula döndüm dogum iznimi iptal ettirdim günde 6 saat çalışıyorum şuan 11 aylık yorulmam dışında herseyine yetisiyorum... beni yanlış anlama bunu genel söylüyorum evlatlarımız herseyimiz ama cocugumuz var diye bahanelere siginmayacaz bazı şeyler için 24 saat çocuğunun başında duramazsin çocuğa bağımlı olmak zaten başlı başına yanlış kendin için biseyler yapmazsan o zaman mutsuz olacaksın mutsuz anne mutsuz çocuk demek ve eşinle sıkıntıların çok fazla anladıgim kadarıyla yarın bosandiginda kucağında çocuk baba evine dönebilecek misin hadi döndün diyelim nasıl bakacaksın ona maddi olarak güçlü ayakları üzerinde duran kadın olursan ne sen ne çocuğun kimseye muhtaç olmaz
(8,385 puan) tarafından
Bebitoma katılıyorum 2 kızım var biri  21 aylık diğeri 8 aylık. Kendi meslegim olmasına rağmen şuan dükkan arayışı içindeyim. Kendime dükkan açacağım. Çocuklarımız var diye ideallerimizden vazgecemeyiz. Hayaller için çocuklar engel değil.
(8,937 puan) tarafından
Şom cümle herseyin özeti;)
-Reklam-
+1 oy
(7,318 puan) tarafından
Oku canım hiç olmadı halk eğitim kurslarına git 
(619 puan) tarafından
Çok istiyorum sadece ilerde istemedgm birşey olursa ayakalrimn üstünde durup oğluma bakabileym
+1 oy
(378 puan) tarafından
Üniversite öğrencisiyim . Okumasaydim da beni her koşulda kabul edecek bir ailem var keza onlar arkamda durmasa bile gerekirse çöp toplayıp yine ayaklarımın üzerinde dururum. Ayrıca şu an eşim ile evli isem mal varlığının yarısı benim . Boşanınca ortada kalmam. Zaten boşuna demiyorlar bosanabileceginiz  insan ile evlenin " diye. 
(1,710 puan) tarafından
Ben de anlamadım
(1,528 puan) tarafından
Evlendikten sonra alınan bütün maddi değeri olan eşyalara yarıya bölünür. Tabi bireyler herhangi bir dava filan açmazsa. Ben böyle biliyorum. Tabi bilen biri çıkar elbet.
(378 puan) tarafından
Evet arkadaşın da dediği gibi, ki öyle olmasa bile anlasamayip bosanirsam eşim de ben de bölünmesini isteriz.
(448 puan) tarafından
Kimin üstüne olursa olsun bölünebiliyor yani.. ilk defa duydum. Rabbim huzur mutluluk versinde mal varlığı falan kalsın..
(378 puan) tarafından
Amin, evlendikten sonra alındıysa bölünebilir diye biliyorum .
+1 oy
(1,416 puan) tarafından
Yani okumak istersen her koşulda okuyabilirsin içinde varsa ama eşim tarafından hiç öyle bi şeye maruz kalmadım he ben bugün dışarıdan okuycsm desem en çok eşim destek olur biliyorum 
+1 oy
(3,284 puan) tarafından
Dışarıdan okuyabilirsin ismek halk eğitim de çok güzel kurslar oluyor belgeni alıp ileride dükkan bile açabilirsin veya bi mesleğin olur elinde. Eşiniz ne işle meşgul merak ettim madem öyle çalışan veya meslek sahibi olan biri ile evlenseydi
(619 puan) tarafından
Mimar
+1 oy
(2,149 puan) tarafından
Bende tam onu dicekrim bende düşünüyorum okumayı eşimede söyledim oku tabiki dedi istersen hemen kayıt başlatalım dedi oda üniversite mezunu ben lise mezunuyum gerçwktende bazen öyle hareketler yapıyolarki insan okumadığına pişman oluyor üniversite olmazsa bile kpss sınavına girerim 
(619 puan) tarafından
Dimi benm esimde
+1 oy
(288 puan) tarafından
İkinci üniversiteyi okuyorum iki tane bebekle geçen hafta da ehliyet sınavım vardı geçtim bu hafta sonu 9 dersim var. Var gücümle sonuna kadar gidicem inşallah. En güzel yatırım kendine yaptığındır 
(448 puan) tarafından
Hay maşaAllah :) bende ehliyet almak istiyorum
(619 puan) tarafından
Ehliyetim bekarken almstm canm.  Ünv bakalm insAllah okurum. Başarılar canim sanada
+1 oy
(1,780 puan) tarafından

İkinci üniversiteden kayıt oldum şuan öğrenciyim okuyorum  3 4  ayrı daldan sertifikam var halada alıyorum eğitim sonraki hedefim ehliyete girmek 

Sadece kendini garantiye almak için değil evlilikte muhtaç olmamak içinde mesela eşime beni buraya götür diye direteceğime alır arabayı çıkarım vb örnekler çoğaltılabilir her türlü geliştirmeye çalış kendini 50 yaşındaki dayımın eşi bile yıllarca uğraşıypr kpss vs sende yaparsın  güven kenidne
+1 oy
(4,415 puan) tarafından
Hala okumak için geç değil kuzum :)
+1 oy
(3,574 puan) tarafından
Okudum evlendim okumadan evlenmeyi hiçbir zaman düşünmedim olurda ihtiyacım olursa canım isterse çalışabilirim bence her kadın okumalı er geç bi meslek sahibi olmalı her ihtimale karşı artı ehliyette şart. 
+1 oy
(1,718 puan) tarafından
Lise mezunuyum bir mesleğim var ama yapmıyorum tabiki mecbura kalırsam yaparım kazancı güzel şuan çalışmıyorum garantiye almak demek mal mülk para meslek değil ama ne kadınlar var mesleği ailesinden gelen malı yani maddi güvencesi fazlasıyla var ama çekip gidecek yada tek başına devam edebilecek cesareti yok yıllarca sırtında eşini taşıyor ve üzerine değer görmüyor benim için evlilikte herşey ortak kendi kazancımı hep koydum ayırmadım para bir tl bile çevrem hep der senin emeğin çok fazla diye her anlamda ama eşim imkansızı imkanli ve kolay kıldı o yüzden ki benim hakkımda onundur benim nazarımda maddi olarak hiçbirseyi istemem çünkü ben zaten her şekilde ayakta kalabilecek kadar güçlenmek zorunda kaldım hayatta gene kalırım en büyük güvencem eşiminde beni bu yönde manipüle etmemesi desteklemesi herşeyi yapabilecek güçlü karakter olduğumu bana hatırlatması 
+1 oy
(3,740 puan) tarafından
Benim teyzem 45 ten sonra liseden mezun oldu.açıktan  Üniv. okudu. Neden olmasın ya. 
+1 oy
(5,534 puan) tarafından
Çok şükür öyle bir durum tavrı felan yok ama ben çalışmak ayaklarımın üstünde durmak istedikten okumuş veya okumamış olmanın önemi yok Allah göstermesin öyle bir durum olmuş olsa ben yaparım kendime güveniyorum sende kendine güven yaparım de temizlik işi de mi yapamıcaksın 
+1 oy
(4,702 puan) tarafından
Benim bes var canim evlendik 8ay sonra yaptirdim 
+1 oy
(448 puan) tarafından
Bende evlendikten sonra üniversite okudum. Fakat her üniversite okuyan bilgili özgüvenli faydalı olamıyor. Ben araştırmayı seven biriyim. Güvenilir kaynaklardan sağlam araştırma yapmaya çalışırım. Doğruluğuna emin olduğum konuda diretirim. Depremden önce günlük kitap okumalarım vardı. Ara sıra kitap dergi hala okurum. Kısacası Diploma almak lazım fakat her diplomalı olanı da alim zannetmemek lazım. :) Birde o bu şu beni hor görmesin diye okuma. Gerçekten ilgilendiğin bilgilenmek istediğin için oku. 
+1 oy
(7,173 puan) tarafından
İmkanın varsa oku ben de lise mezunuyum oğlum küçük biraz büyüdün ben de üniversite düşünüyorum ama hiç dusunmedim bosansam nasıl ayaklarımın üstünde dururum diye çünkü Lisa mezunu olan herkes iş bulabilir giderim iş kura basvuru yaparım bime a101e başvuru yaparım iş swcmem ne olsa yaparım çocuğu da anneme bırakırım mis gibi ayaklarımın üstünde dururum okumadık diye cahil değiliz öyle değil mi ha imkanı olan okudun tabiki 
+1 oy
(189 puan) tarafından
Ben okul öncesi öğretmeniyim bebeğim olana kadar mesleğimi yaptım  şu an evdeyım ilk evlendiğimdede çalışmıyordum eşime dedim yurt dışına tatile gidelim diye o da sende çslış paranı kazan ortak parayla gidelim dedi gülerek o benım çok zoruma gitmişti ki kendisi mühendis  parası yok değil ama ilk zamanlar öyle bi düşüncesi varsı sonrasında ben işe başladım kendi ihtiyaç larımı hiç sormadan kendim paramla alıyordum güzel günlerdi :) sonra bebek olunca ben işi bıraktım bsktım ki eşim o düşünceden sıyrılmış şu an öyle değil  çok şükür
0 oy
(8,354 puan) tarafından
Garantiye almak gibi bir durumum olmadı on yıllık evliyim. Anam babam var bişey olsa arkamda dururlar Allahın izniyle. Rabbim kimsenin yuvasını yerle bir etmesin 
0 oy
(132 puan) tarafından
Ben buna hayatta kalma becerisi diyorum. Erkekler ev işi yemek yapabilmesi, kadınlar da para kazanabilmeli. Okusun okumasın. Evlilik çocuk buna engel olmamalı. 2 çocuk annesi desteksiz birisi olarak söylüyorum. 
0 oy
(1,053 puan) tarafından

Başlığı okuyunca nedense aklıma altın ev araba falan geldi :D

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 97 göst.
2 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 43 göst.
1 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 168 göst.