0 oy
530 göst.
Diğer kategorisinde (2,847 puan) tarafından

Aklımı kaybedicem yani son zamanlarda aksiydi evet ama son günlerde iyice zıvanadan çıktı.. her akşam uyumamak için girdiği ağlama krizleri, öfke halleri, kendini yere sağa sola fırlatmalar.. gece uykudan kalkıp illa babam gelsin sallasın çığlıkları.. durduk yere vurmaya başlaması,şiddet gösterme halleri.. ya daha 27 aylık kızlar Allah aşkına artık öfkeden çaresizlikten oturup ağlıyorum. Evde akşam olmasını istemiyorum huzur kalmadı resmen. Ne zaman düzelecek ne zaman yoluna girecek neden yapıyor hiç bişey anlamıyorum da bilmiyorum da:((

Özellikle babası geldikten sonra evde krizler başlıyor adamın eve gelesi, benimde onu bekleyesim gelmiyor desem yeridir böyle olunca. :angel:

16 Cevaplar

+3 oy
(6,339 puan) tarafından
Ben aklımı kaybettim gitti öldü aklim
(2,847 puan) tarafından
Esma valla ağladım ağladım geldim yazdım kime ne diyim:((( gerçekten kendimi bazen öyle yorgun hissediyorum ki yani büyüdükçe akıllanır dediğim çocuk çıldırıyor resmen.
(6,339 puan) tarafından
Bunlar iyi günlerin demek istemiyorum 31 ay gümbür gümbür ssj bende aglicaktim bugün nefes alamıyorum artk
(2,847 puan) tarafından
Ya durulmuyor mu bunlar sürekli vitesi artırarak mı devam ediyorlar. Bugün bi arkadaşımla beraberdim kız annesi o da, maşallah ya diyor ki daha ben ağlayarak uyandığını bilmem.. düşünebiliyor musun bizimkileri Esma:D
(681 puan) tarafından
Benden sana 1 + bacım benim akılda öldü bitti yok oldu
(6,339 puan) tarafından
Sizi çok iyi anlıyorum bacikolarr
Beynim yanıyor çünkü

Ve benim oğlan sabah erkenden kalkıyor ve ağlamaya başlıyor bazen gece ağlıyor delircem güne 10.15 dakika ağlama çekerek baslamqk beni biktiriyor
-Reklam-
+1 oy
(153 puan) tarafından
Benim oğlum da 4 yaşında bazen durduk yere ağlar kendini yere atar sinirlenir. Ama konuşmadığı için kendini ifade edemediği içinmiş doktorlar öyle söylüyor. Acaba oyun mu istiyor çünkü oyun çağları yoruluyor mu gün ici enerjisini nasıl atıyor o da önemli. 
(2,847 puan) tarafından
Canım dışarı çıkarıyorum hava güzel oldukça. Yani evde sürekli oyun halinde zaten. Babası oynuyor ben oynuyorum. Video izlemek istediğinde biraz izliyor. Yani gerçekten daha napmam lazım bilmiyorum ki.. öğle uykusuna yatıyor hala yatırmayıp akşam erken uyusun diye denediğim günlerin akşamları daha da zehir ediyor kendine de bize de herşeyi.
(153 puan) tarafından
Valla çok iyi anlıyorum sizi. Benim oğlan da yavaş yavas akillaniyor bende neler neler çektim 4 yaşında ve su an yavaas yavaş nefes aldığımi hissediyorum.. tabi aradı krizlere giriyor ama çok şükür eskisi gibi değil
(2,847 puan) tarafından
Ah ya çabuk düzelmeleri duasıyla ne diyelim ki başka. Allahım başka dert sıkıntı vermesin. Bazen anneler olarak tükeniyoruz benimde öyle bi anım şu an işte. Teşekkür ederim❤️
(153 puan) tarafından
İnşallah düzelecektir canım sabırlı ol.
+1 oy
(1,938 puan) tarafından
Uyku deme uyku deme daha 6 buçuk aylık uyku zamanı geldi ensemden ensemden vuruyor ağrı
(2,847 puan) tarafından
Yani büyüdükçe uykusu düzene biniyor diye seni teselli etmek isterdim ama gerçekten nasıl geldiyse öyle devam ediyor. Hatta daha da batırıyorlar büyüdükçe bide inatları başlıyor üstüne ya.
(1,938 puan) tarafından
Oyyy oyyy.. sallayarak uyuyo ama şu ara dönmeyi fln öğrendi zaten uyumamak için kendini sıka sıka ağlardı şimdi yılannn gibi kıvrılıyo tutamıyorum iki gündür kucakta geziyoz apartman inlemesin diye
(2,847 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım inşallah bi düzeni olur rahatlarsınız sizde. Apartman 6,5aylıkken de inliyor 2 yaşındayken de malesef..
(1,938 puan) tarafından
Amin canım sanada Rabbim güç kuvvet evladına da sakinlik versin
+1 oy
(13,717 puan) tarafından

Ben boşuna mı delirdim yavrum he boşuna mı :woot:

5 senede 2 çocuk çığlığı ve asla memnun olmayislari habire kavga edisleri sürekli bağırmaktan kendi sesimden nefret eder hale geldim.

Ben boşuna delirmedim:woot:

(2,847 puan) tarafından
Ya Merve bende kendi sesimden rahatsız oluyorum artık böyle bişey olamaz ya.. 2 taneyi düşünemiyorum hadi bi delilik edip ikinciyi yapmışsın kurtulmuşsun sen:)
+1 oy
(308 puan) tarafından
2 yaş sendromu canm. 

Eşin biraz ilgilensin tek başına alıp disari götürsün onunla konuşsun kızlar babalarını dinlerler 
(2,847 puan) tarafından
Sendrom yeni başlıyor ve bi ömür de sürecek gibi geliyor bana bazen. Ah canım babası ilgileniyor ve ben bi erkek çocuğundan bahsediyorum biliyor musun? Babasına aşık bi erkek çocuğu bende şaşkınım.
(308 puan) tarafından
Kusura bakma canm bende kız diye tahmin ettim. Erkek çocuğunu büyütmek Zor derler ama ben bilmiyorum benim üç tane kızım var.
İnşallah düzelir canm
(2,847 puan) tarafından
İnşallah canım, estağfurullah.. İnan bende şaşkınım neye uğradığımı bilmiyorum sadece çok zorlu işte.
+1 oy
(716 puan) tarafından
Yok canım benkmkiler öyle değiller ya sadece günde 5000000 defa sinir krizi geçiriyorum ve ses tellerim yırtıldı yoksa çok iyiler 
(2,847 puan) tarafından
Yaa:)) okuyunca başta bi ciddiye aldım ama sonunda aynı noktada buluşmuşuz:)
+1 oy
(1,245 puan) tarafından
Yada deme :(( benim kızım 16 aylık bu son bir haftadır kendimde değilim akşam 12 sabah 5 te kalkıyoruz. Gece uykusuna geçerken ağlama krizleri bizdede var şuan zar zor sakinleştirdim uyusun diye dualar ediyorum. Ben bittim öldüm tükendim:(((
(2,847 puan) tarafından
Ah kuşum yeni başlıyor malesef. Ve bitmiyor inan bitmiyor sen bitiyorsun ama krizler bitmiyor.:(
+1 oy
(7,797 puan) tarafından
Bi fenomeninde cocugu boyleydi esi uyku saatlerinde gelirdi eve oyalanirdi bu bir sendrom ozellikle esin geldigi zaman yapiyorsa gorunmesin biraz esin cocuga 
(2,847 puan) tarafından
Kız benim çocuğum 12den 1den aşağı uyumuyor inadından adam o saate kadar avare gibi nereye gitsin:) hadi gitsin ben iyice deliririm heralde yükümü benle paylaşmıyor geziyor diye:)
(7,797 puan) tarafından
Yok esi gelince yapiyormus normalde akilli uslu dururmus oyle anladiydim bende cildirirm taaabiii:)
+1 oy
(12,719 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. İki yaş sendromu yaşayan kızım ve dördüncü ay ataği geçirmekte olan oğlum var. Oğlum koliktı, geçti ikinci ayda yenidoğan iken bile bu kadar zorlanmadım
(2,847 puan) tarafından
Oy şirin Allah seninde yardımcın olsun canım benim 2 taneyle devam ediyorsun annelik yoluna:) allahım hepsine sağlık sıhhat versin bize de çokça sabır çokçaaaaaa
(12,719 puan) tarafından
Amin çok amin ♥️♥️
+1 oy
(213 puan) tarafından
Benim oğlumda 1 yaşında 14 aylık herşeye ağlıyor ağlayarak yapdiriyor acaba 1 yaş sendromunami girdi ne zaman başliyor bu sendrom yada başladimi ondan mı ağlıyor 
(2,847 puan) tarafından
Valla 2 yaşına yaklaşınca şiddetleniyor sonrasında da böyle devam ediyor bende ne zaman biter diye merak ediyorum ama sanmıyorum biteceğini. ://
(213 puan) tarafından
Seneye bizd iki yaş olcaz Allah yardım etsin bakalm
+1 oy
(241 puan) tarafından
İnan benimki de oyle canım 30 aylık benimki  gozlerinden uyku akıyor hâlâ bana vurmaya calısıyor kendini yerlere atıyor cici yapıyorum seviyorum ama daha cok yapıyor bu sefer bende kendi haline bırakıyorum  napcam bende bilmiyorum cidden bazen sabrım tasıyor kızıyorum mecbur :(
(2,847 puan) tarafından
Hah bizde böyleyiz işte sakinleşmiyor devam ediyor. Kendine zarar vermeye gidiyor sonu çünkü ya düşüyor ya kafasını çarpıyor. İnan sadece benimki yapıyor sanıyordum bak sizlerde de durum aynıymış ya uykuya niye direniliyor ne güzel yat uyu mis gibi.
(241 puan) tarafından
Ben artık oyle yaptıgı zaman umursamıyorum cunku daha cok yapıyor bi sure sonra vazgeciyor o huyundan ama işte ne zamana kadar devam edecek bilmiyorum
+1 oy
(7,152 puan) tarafından
Babayı goremiyo ya akşama kadar ondan yapyo benimki de 2 yaş aynen öyle babası eve gelince uyumak istemiyo yanında ayrılmayacak babaaaaa babaaaaa diye agliyo sadece uyku değil eşim çok yüz veriyo ben yapma dediğim ne varsa yaptiriyo niye yaptırdım deyince istedi diyo sonra kızan bağıran herşeye hazır diyen kötü olan ben ölüyorum iyi olan baba oluyo bugün kaç gündür abur cubur yemiyo diye tabağa birazcık çip koydum verdim eline olduğu gibi yere dokto beyaz halıya kaç kere uyardım yere atma diye kızmadım yine ayağa kaldırdım üstünü cirptim koltuğa oturttum basmasin üstüne diye gırgır getircem kalkma dedim kalkmak istedi hayır dedim dinlemedi kızdim bi baba diye ağladı görmen lazım çünkü ben kızıyorum babası kurtariyo her seferinde 
(2,847 puan) tarafından
Bizim evde de durumlar böyle aslında. Akşama kadar babasını bekliyor o gelince de kudurma saati başlıyor resmen. Anneler daha kontrolcü diye babalar kurtarıcı oluyor demek ki. Ama gerçekten özellikle akşam olmasını ciddi ciddi istemiyorum çünkü her gün aynı kriz her güüüün.
(7,152 puan) tarafından
Aynen canım bizi akşama kadar yoruyolsr tahammulumuz bitiyo babalarda ful tahammül dolu geliyolar aksams kadar çocuk görmedikleri için sonuç biseye kizsak baba kiyamiyo kurtarıcı oluyo
+1 oy
(603 puan) tarafından
Canım benim oğlumda 3 yaşında aynı senin dediğin gibi babası gelince birden değişiyor sanki başka çocuk oluyor bağırma kendini yerden yere atma memnuniyatsizlik ne bilim aksi seyler yapma inatlaşma adamın eve gelmesini istemiyorum resmn birde kızıyorum sen gelince böyle oluyor die zavallı adamda şaşırdı napacagini evde yanlizken o kadar uslu bı çocuk ki benimle büyük adam gibi konuşur kardesiyni oynatır birşey isterken yaparkn izin alarak rica ederek yapar çok akılı babası gelince kuduruyo tam tersi oluyo sanki ruhu yer degistiriyo başka şeyle tövbe estağfurullah bende bunu araştırıyorum birşey bulamadım henüz 
(2,847 puan) tarafından
Bulursan bizi de beni de aydınlat inan bende şaşkınım yani o kadar da baskıcı değilim ama babası geldiğinde farklı bi çocuk oluyor. Özellikle şu uykuya geçme krizleri ve geceleri sürekli uyanıp babası diye ağlaması. Bu gece 2 kere kalktı baba beni salla diye adam sabah 6da uyanıp işe gidiyor bide ben napıyım sakinleştiremiyorum bildiğin.
+1 oy
tarafından
Düzelmiyor:D 24 de başladı şuan 31 aylık seri katil gibi geziyor evde ciddi disipline girdim cezalı sistem ağlaya ağlaya uyuyor
(2,847 puan) tarafından
Cezadan anlayabilecek hale gelirse denenebilir ama ağlama krizlerinden başka bişey yok elimde:/
tarafından
Benim kızım 2 yaşında başladım ben ağladı diye vermiyorm istediğin yanına oturup ağlamasının bitmesini bekliyorum vuruyor tükürüyor hayır diyorum sesini bastırıyorum ağlama süresi öyle öyle azaldı şuan en fazla düşmese 30 saniyeden fazla ağlamıyo
0 oy
(566 puan) tarafından
Bitanede bende var ondan 30 aylık Allah illallah dedim valla kafam götürmüyor artık evde durmuyor dışarı çıkartıyorum market oyun evi park çarşı her yere götürüyorum ne isterse alıyorum amaaa hala aynı sokakta bile çığlık kıyamet herkese karşı bı saldırma vurma tırmalama çocukları hiç sevmiyor kimse ile anlaşamıyor gece kalkıyor sanki dovuyoruz komşulardan utanıyorum artık delirmiş gibi ağlıyor ve asla kendine dokundurmuyor sonra bı uyuyor sabah olunca aynı yerden devam ederek uyanıyor ağlayarak napcam şaştım kaldım hiç memnun olmuyor çok yorucu bazen tahammül bile edemiyorum bazende ağlıyor diye üzülüyorum:/
(2,847 puan) tarafından
Komşu meselesinde ben senin gibiyim. Yandaki kadın bunu ne zaman görse gece yine uyutmadın beni diyor şakayla karışık. Yani insan çekiniyor utanıyor. Gündüz ağlıyorsun hadi gece niye ağlıyorsun yatıp uyusana yok ama. Ben bişey anlamadım bu ataklar büyüme atağıysa büyüdüğünde nasıl olacak bu çocuklar acaba.
(566 puan) tarafından
Biz nasıl büyüdük ya ne atak ne sendrom vardı bizde biz bebek çocuk değil mıydık bende bunu anlamıyorum

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 136 göst.
8 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (1,683 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 155 göst.
0 oy
8 cevap 83 göst.
17 Haziran 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 56 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Lovelyyyy (93 puan) tarafından soruldu