0 oy
595 göst.
Diğer kategorisinde (1,364 puan) tarafından
Kızım üç yaşında üç senedir canımdan bezdirdi ya gerçekten bugün artık vurmak için elimi kaldırdım sonra bıraktım ya o kadar agresif ki her dediği olsun istiyor ama yok dediğini yapmayın diyenler yorum yapmasın boşuna benim kadar yapmayan yoktur ama yine düzelme yok vazgeçmiyor huylarindan hep sabırla güzellikle konuşuyorum ama yok ya artık o kadar herşeye ağlayıp kapıları vuruyor ki tahammül edemiyorum ağlıyor diye de yapmıyorum dediğini 

22 Cevaplar

+1 oy
(263 puan) tarafından
İlk önce kendinizi sorgulamanız gerekiyor. 

Daha ilk aydan itibaren çocuk yetiştirmek bir süreç. Bahsettiğiniz davranışlar çevre etkisiyle oluşan davranış biçimleri. 
(1,364 puan) tarafından
Niye kendimi sorgulayim ki doğduğundan beri böyle daha gitmedigim psikolog kalmadı durumum yokken oyun grubuna gönderdim herkes telefon verip sustururken ben hep sabrettim hep konuştum çevremde de bize karışan çocuğa karışan kimse yok
(4,240 puan) tarafından
4 yastan once yuzde 99 cck duzelmez. 48 aydan sonra bir aydinlanma guncelleme geliyor. bi bakiyorsun normal
insan olmus. ansizin fark etmistim aaa bu buyumuş insan olmus diye. insan gibi yasam standartlarina kavusmustuk. ikinci cck zart diye hayatimizin ortasina girene kadar. suan oglani 48 ay etmeye calisiyorum omrumu çürüterek
-Reklam-
+1 oy
tarafından
düzenlendi
Allah sabır versin arkadaşım. Simdiki çocukların çoğu böyle. Mızmız, inat, sabırsız,ağlak, laftan anlamıyorlar anne babadan kaynaklanıyor gibi tespitler de dogru değil öyle diyen varsa umursama. havadan mı sudan mi gıdalardan mi ilaclardan mi yoksa teknoloji çağından mı yani nedense zamane çocukları zor. Ne yaparsan yap olmuyor caresiz kalıyorsun ha huyu sakin cocuklar da var ama az. Benim kızım 2.5 yaşında gördüğü bütün bebeklerin çocukların üstüne gidiyor oyuncaklarını benim diye ellerinden alıyor ağlıyor delirtiyor beni, cok zorlanıyorum hep anlatıyorum değişmiyor ama bir gün değişecek inanıyorum. Sürekli yemek özellikle de abur cubur tarzı yiyecekler istiyor mamma mamma ağlıyor... b9una benzer bir sürü şey oluyor ama eşim de ilgilendiği icin nefes alıyorum. annem torunlarına bakıp böyle çocuk olsaydınız bakamazdım der hep bana. artık çiftlerin çoğu tek çocukla kalıyor bakmasi zor oldugu icin. Sana birkaç tavsiyede bulunacağım yine de. Bol bol dua et çocuğunun sakin olmasi, iyi huylu olmasi icin. felak nas vs.oku yüzüne. Bunun dışında mümkün olduğunca dışarıda bahcede bağda parkta vakit geçirin yorulsun arkadaş cevresi olsun sosyal olsun enerjisini atsın ve en az yarım gün kreşe gönderebilirsin hem dinlenmiş olursun sabrın da tazelenir ayrıca babaya sorumluluk ver, sorumlulugu paylaş parka babasıyla gitsin onunla vakit geçirsin. Bir de ben, kızım istedigini yaptırmak icin ağladığında hic ilgilenmiyorum ne kadar ağlarsa ağlasın umursamıyorum ağlayabilirsin ağlaman bir seyi değiştirmez vs.diyorum ağlama süresi azalıyor git gide
(993 puan) tarafından
Yazdığın yorumun alnı olsa alnından öperim kardeşim be güzel yazmışsın öyle vallahi helal olsun gerçekten
(627 puan) tarafından
Eskiden çocuklar boyle degilmiydi
(1,364 puan) tarafından
Allah razı olsun gerçekten ne güzel anlattın
0 oy
(10,074 puan) tarafından

Oyle oyle buyuyolar bacim valla 3.5 yasinda akisina biraktim artik. Çok bagirdigim oldu hic el kaldirmadim ama onada pismanim çok. Bagirsanda bisey degismiyo cunku. Krese gidiyo Allahtan biraz nefes aliyorum ama evdede var bi tane :woot:

(1,364 puan) tarafından
Benimde yeni doğum yaptım bir aylık oldu ama kardeşi doğunca olsa diycem onu kıskanıyor hep böyleydi zaten artık hayattan soğudum
(10,074 puan) tarafından
Benimkide oyleydi canim ama kardesten sonra daha kotu olduk
0 oy
(4,351 puan) tarafından
Canım inan çoğu çocuk öyle dovsende bir işe yaramaz.Daha kötü olur sadece sabır sabır hepsi geçecek.
(1,364 puan) tarafından
İnşaallah valla pek umudum kalmadı ama
0 oy
(39 puan) tarafından
Aynı benim gorumcemin kızı. 4 yaşına geçti su bile isterken ağlaya ağlaya istiyor. Kucağından inmiyor hep ağlıyor. Doktorada götürdüler bir sorunu yok geneli böyle. Kızı görmek istemiyorum inan o kadar çileden çıkarıyor insanı. Oğlu aksine çok sakin, çok akıllı
(1,364 puan) tarafından
Valla kaç kere götürdüm psikolog oyun grubu yok asla düzelmiyor artık ağlıyorum
0 oy
(17,874 puan) tarafından
Hakkaten ya bendede 3 tane nasıl sabrediyosam 
(1,364 puan) tarafından
Benimde iki oldu:(
(17,874 puan) tarafından
Veriyo Rabbim sabrını :)
0 oy
(2,140 puan) tarafından
Benim için sorum olmuyor ağlarsa bekliyorum biraz sonre sakinlesip yanıma geliyor büyük daha zor şimdi hiç değilse gözünün önünde 
(1,364 puan) tarafından
Valla ben kafayı yiycem artık heryerde beni rezil ediyor
(2,140 puan) tarafından
Allah kolaylık versin
0 oy
(3,769 puan) tarafından
Bazen vurma oluyor ama okadar sert  değil o daha çok vuruyor yani çözüm yok gibi suyla çok oynuyor hergun banyo tuvalet geziniyor çıplak geziyor 
0 oy
(13,923 puan) tarafından
Tam sinirlendiğim anda onu kucağima ilk aldiğim anı hatırlıyorum. Kıyamıyorum o zaman. 
0 oy
(1,375 puan) tarafından
Benim kızımda 3 yaşını 3 ay geçti sizin anlattiiklarinizin aynısını yaşıyoruz sürkli mız mız ağlama halinde.Agladiginda hiç tepki vermiyorm agladigin zaman seni anlamiyorum ağlama bittignde konuşuruz diyorum ve belki yarım saat ağlıyor gercktn sabrım artık tükendi nezmn düzelir bir umut bekliyorum 
(1,364 puan) tarafından
Aynen bende tepki vermeden bekliyorum ama artık çok bunaldım geçmiyor bı turlu
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Yapacak bise yok canları sağ olsun. Bu şekilde buyuyecekler. Ama kendim gördüğüm kadarıyla şehirde apartmandaki çocukla böyle ama köydekiler uysal benim gördüklerim.. Bi çikolataya seviniyorlar bence enerjilerini atıyorlar toprakla oyunlarla filan
(4,259 puan) tarafından
Anneannnem sehirde buyuyenler biraz saf oluyo derdi hep. Yani kendini koruyup kollama,tehlikeyi bilmeme acisindan :) koyde is guc oluyo cocukla cok ilgilenilmiyo cocukta bi sekilde kendine ugras buluyo en ufak ilgide mutlu oluyo. Bizimkilerde bisey begenmiyo aman psikolojisi bozulacak ,sevgisiz hissedecek bilmem ne.
(1,364 puan) tarafından
Aynen ya çok iyi tespit ama köy yok napcaz kalmışız dört duvarda
0 oy
(8,343 puan) tarafından
Dürtüsel olabilir mi dürtüselliği olan cocuklar istediklerini yaptıgınızda cok iyidirler mutludurlar ama yapmadıgınızda hemen kotu ilan edilirsiniz çirkefleşirler canınızdan bezdırırler. İstediğini alana kadar tutturuyorsa dediğim gibi olabilir. Ve en zor cocuk türlerinden biri sanırım bes yıldır canıma okuyor
(1,364 puan) tarafından
Maalesef canım öyle olsa bile pes edip hiçbir zaman yapmadım dediğini yinede vazgecmiyor
0 oy
(12,716 puan) tarafından
Anlıyorum canım seni

Benim kız 2 yaş sendromunu çok alevli bir şekilde yaşıyor sakin kızım gitti yerine başka birisi ağlayan inatlaşan sürekli bağırandist birisi geldi oğlun 4 ay atağını yaşıyor dibine kadar
0 oy
(675 puan) tarafından
Yanlış anlama da üç yaşında bir çocuk nasıl bu hale geldi benim de çocuğum 4 yaşında şuan ona istinaden soruyorum 
(675 puan) tarafından
Ay bir de sen ikinciye gebeymissin üç senedir çocuğa tahammül edemiyorsun ikinci olsa Allah yardım etsin çocuklara tahammülü olmayan bence çocuk yapmasın hem çocuklara hem kendine zarar
(1,364 puan) tarafından
Valla üç senedir sabır sabır artık insan taşıyor sizde yaşamadan yorum yapmayın bence
0 oy
(544 puan) tarafından
Sınırları doğru ve gerektiği gibi çizemiyorsan psikolojik destek almanı tavsiye ederim.Ben öyle yaptım.Benim kızımda öyleydi şuan çok daha iyi.5 yaşı bitecek Temmuz da.Sınırları iyi belirlemek,kısa net ve anlaşılır konuşmak.Bizde bunlar işe yaradı.
0 oy
(698 puan) tarafından
Nasıl bu kdar rahat eleştirebiliyorsunuz zor çocuk cidden çok zor oluyor sakın çocuğa bakmak kolay inat çocuk cidden zor evet sabredemiyorum ağır bir kelime evet isyan etmemeli ama psikoloji bırakmıyorlar bazen hayatta hersey zor birde çocuk zorsa sende bir destek al bnce canım sadece çocuğa aldığın destek yetmiyor demkki iki tane var bendede 2 yaş arayla anlıyorum seni ama suanki günler senin için normal günlerken geçsin dediğin günler Ken onların cocukluklari onu hatırla sürekli 
(1,364 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım yorumun için
0 oy
(594 puan) tarafından
Kızımın 3 yaşına girmesine 3 buçuk ay kaldı oğlum 4 aylık oğlanı uyutuyorum kızım sessiz ol dedikçe bağırıyor evden birinin gidelim dediğini duyar duymaz koşuyor salona dışarı çıkmak için çıkarmazsan baş bas bağırıyor parka istiyor gerçekten çok zor ya hele iki çocukla yaşlandım resmen 23 ümde
(87 puan) tarafından
Kiz çocukları uslu olur derler bide benim oğlumda çok hırçın Allah yardımcımız olsun bide hamilelik
(1,364 puan) tarafından
Valla kızlar daha beter bence
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Valla canım caresi yok hergun bağır çağır boğazım agiriyor güzellikle konuşuyorum yok en son oturup bende ağlıyorum 4 yaş ve 1.5 yaş bebe büyüğü yine iyii ama küçüğü bana illalah ettirdi 
(1,364 puan) tarafından
Benimde tam tersi büyük olan üç senedir daha hayattan soğuttu bende öyle hep sabırla konuşuyorum ama yok asla bı düzelme yok
(1,663 puan) tarafından
Rabbim senin yardımcın olsun canım bizimde yardımcımız olsun gerçekten çok zor seni çok ama çok iyi anlıyorum
0 oy
(319 puan) tarafından
benimde ikiz kizlarim var 3 yaş 3 ayliklar canim onlarda ayni böyleler. birde 2 yaşinda oglum var. üçü birden baya coşuyorlar. 5 yaşi gecince düzelmelerini umuyorum ve bekliyorum bakalim 
0 oy
(291 puan) tarafından
Davranışlarınız tutarsız olmamalı. Bir gün evet dediğinize başka bir saat hayır dememelisiniz. 3 yaşında artık siz onunla konustugunuzda sizi çok net anlayacaktır.sabirla sakin sakin konusmayi deneyin. Bazen siz ne kadar doğru davransanizda çocuğun fıtratı öyle olabiliyor. İhtiyaçlarını karşılamaya çalışın sevgi yemek uyku vb. Çok yorgun olduklarında da bebekler huysuz davranir. Siz önce kendiniz sakin kalmaya calisin herşeyden once

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 246 göst.
19 Nisan 2024 Diğer kategorisinde idilt (993 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 267 göst.
8 Ocak 2024 Aile kategorisinde Nevbahar21 (542 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 657 göst.
14 Temmuz 2021 Aile kategorisinde .SU. (4,997 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 360 göst.
6 gün önce Yemek-Tarifler kategorisinde ✔°FaToo° ✔ (15,745 puan) tarafından soruldu

381,002 soru

11,406,524 cevap

34,943 kullanıcı

...