0 oy
1,309 göst.
Aile kategorisinde (703 puan) tarafından

Dogum yapali 25 gun oldu ama iyice  bezdim artik. Kayinbabmla kayinvalidem bezini ve mamasini biz aliriz dediler kac defa hayir dedim olmaz.dediler peki dedim.ilk dogdugunda coon almistim ben kendim çocuğuma gayet iyi geldi  bittinde soyledim coon alin diye molfiks daha iyi diye onu almislar cocouma pişik yapti dedim anne keske benim dedigimk alsaydiniz pisik oldu diye yalanmi soyluyorum diye cocougun altini acip bakti. Tamam  aliriz dedi. Mamada similac kullaniyorim takviye olarak memnundum.dun sma alıp  gelmisler bunj dene diyd biz memnunhz dedim bunu kullan dediler kullandim bugin yavrum  bütün  gun kustu durdu. Ne yapmaya çalıştıklarını anlamiyorum ger aksam geliyor gelsin tabi ama geldiklerinde elinden düşürmüyor cocuk uyurken benim mememde uyuyor agliyor onun kucaginda ver anne emsin uyusun dedim yok hoplatiyir gazi var diyor vermek istemiyor resmen en sonunda cocuk susmayinca al emzir uyut deyip veriyor bisey diyemiyorum hep icime atiyirim ilk zamanlar bebegim sütüm yetmedigi icin saralik oldu hadtanede yattik cikarken doktor enfeksiyon riski var 15 gun opmeyin dokunmayin dedi. Dedim tabi bende. Sonra beni oturdup butin aile bi guzel azarladılar biz pismiyuz neden opmiycez sen bizden kiskaniyorsun diye . Eşim  agzini acip birsey demedi bir saat kendimi savundum kiskanmiyirim diye bu aksamda geldiler portakal yiyorduk cocuk okayin validemdeydi  baktim cocoga portakal yalatiyor esimde ne güzel yaliyor diyir 25 günlük  cocuk  ya yapmayin dedim yicezmi biz bunu  diyorlar zaten lohusayin icime ata ata biktim artik 

20 Cevaplar

+1 oy
(44 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Guzellikle söyle insallah duzelirler. 
(703 puan) tarafından
Söylüyorum ama kıskanıyor oluyorum kirkin cikinca bizde  kalırsın  biz bakariz diyorlar
-Reklam-
+1 oy
(1,722 puan) tarafından
Yuh diyorum baskada bişy demiyorum. Portakal asitli bişy 1 yasında yemesi lazım onu ne cahil insanlar ya. Allah sabır versin ne diyeyim 
(703 puan) tarafından
Sorsan senden benden akillilar icim aciyor sirf kendi dedikleri olcak diye cocuguma yazik ediyirlar
+1 oy
(1,379 puan) tarafından

Kocanizla konuşun başka çözüm yok çünkü esiniz de olaylara çanak tutuyor :getlost:

(703 puan) tarafından
Kaç  defa dedim yapmasınlar  diye oda alismis artik onkar gibi kıskanıp  durma cocgu nolcak sanki diyor
(15 puan) tarafından
Kiskanmak ne demek ya bu nasil bi bakis acisidir ya allah senin yardimcin olsun bunlarla isin zor
(703 puan) tarafından
En sonunda benjm sabrım tasicak hersey kopucak benimde bi ailem var geldiler yanıma cocugu bi kere bild vermediler indirmediler kucaklarindan nasil zoruma gitti kendi babama anneme bisey diyemedim
+1 oy
(1,232 puan) tarafından
Al çocuğunu madem öyle istemiyorum.bez  de mama da almayın teşekkür ederim de kendin al kendin bak herşeyin en bu kadar sorun ettiğine degmezki
(703 puan) tarafından
Bez ve mama masrafından dolayi sanırım
(1,232 puan) tarafından
Canım yanlış anlama da çocuk sizin çocuğunuz başkası bezini mamasını almak zorunda değil bu kadar da sorun etmissin madem kocan alsın bezini mamasını bir zahmet.Ayrica küçücük bebeği öpmek nedir öpme denildiği halde . Enfeksiyon kapsa hangisi senin kadar uzulebilir
(703 puan) tarafından
Bende bunu anlatamiyorum ben doğurdum  ben yaptim ben alirim gerwk yok diyirum illada alcaz diyorlar. Tek opme degil ben dogdu dogali oje kullanmiyirum gorumcelerim gelip uzun ojeli tirnaklariyla agu yapiyorlar rujlu dudaklariyla opuyorlar esime diyorum yazik bu cocuga ben dayanamiycam diyr tek bildigi kaf kiskanma cocugu
(1,232 puan) tarafından
Canım birşey desen yanlış anlarlar eşinin ailesi sonuçta eşine iş düşüyor o uyaracak.Kendi ailen olsa sen uyarirsin ama konuş eşinle düzgünce kavga etmeden o uyardım sen karışma
(391 puan) tarafından
Ay parasını versinler siz alın ***** mi ne bunlar söylüyorsunuz bin kere anlamıyorlar enfeksiyon riski var diyorsun öpüyor portakal yalatmak ne kusura bakma eşin de biraz cahil heralde ne güzel yalıyor ne demek ya
+1 oy
tarafından
Acik acik konus daha onun migdesi ne kadar olabilirki bez neyse ama mama onemli  devamli kullanilan iyi gelen mamayi kullanman lazim valla simdiden bende korkuyorum sen gibi bu duruma dusmekten rabbim yardimcin olsun
(703 puan) tarafından
Insallah olmazsin canim cok zor her gece ogluma bisey olmasin bisey vermesinler diye dua  ediyorum sanki ben sadece dogurmak icin varimmis gibi hissediyirim
0 oy
tarafından
cahil insanlar ne yapsan boş benide k.babam snir ediyo cocuk konusunda sigara iciyo bktm sigarasndan laftan sözden anlamyo adam
tarafından
biz hep abartyo oluyoruz eskiler cocuga hic kiymet vermems ondan dolayi böyle
(703 puan) tarafından
Belki ama annesi olarak herseyine.dikkar ederek buyutmeue calisiyorum ama bunlarla nasil olacak bilmiyirim
tarafından
bir oturuyosun galiba oylehse cok zor olur senin icin
(703 puan) tarafından
Yakın oturuyoruz her gun geliyorlar canim
tarafından
illaki biktrcaklar insani ya:)
0 oy
tarafından
Okurken gerildim Allah yardımcınız olsun çok zor bir durum biraz eşinizle de alakalı çok tepki çekmeden halletmeye çalışın huzurunuz gitmesin büyüklere göre gençler abartıyor herşeyi sadece sizin çocuğunuz var sanki diyorlar çok duydum yaşanmışlıkları ile ilgili. Eşinizle konuşun yoksa inada biner 
(703 puan) tarafından
Malasef huzur kalmadı herseyi lohusaya bağlıyor  sinirlerin bozuk deyip geçiyor cocuk dogmadan once bu kadar yakin degillerdi dogunca  can ciger oldular
0 oy
tarafından
Bez ve mama alma konusunda amaçları ne demişsin, aldıkları bez ve mama senin aldığın bezden ve mamadan fiyat olarak biraz yüksek, kaynanan kayinbaban fukara ne bilsin sormuşlar hangisi pahali o iyidir diye almışlar, bebek bu cok yemiştir kusmuştur, pişik olurken annenin yediği yiyeceklerde etkiliyor, Allah'tan ucuz almamışlar yoksa çocuğuma adi ucuz mama bezi layık görüyorlar diye yazardın
(703 puan) tarafından
Ben pahali olmasinda degilim bacim. Benim alindigim nokta neden  annesi olarak benim kararlarıma saygi duymuyorlar neden surekli kendi istediklerini yapıyorlar.coxuk beni istediğinde vermiyorlar sütun yetmiyor  nasilsa hep mama yesin biz bakariz ina diyorlar bi anneye bundenir mi bende biliyirum yetmediğini
tarafından
Lafın gelişi diyorlardir, torun çok şirin olur kızım nasilsa mama veriyorsun ver bize biz bakalım, versen zaten kabul etmezler emin ol :) latife ediyorlar gül gec, mama bez konusunda sorun yaşıyorsan anne baba siz almayın Allah razi olsun aldıklariniz guzel kaliteli ben başladığım mama ve beze devam etsem iyi olacak,onlar sanki daha iyi geliyordu, daha 21 gun en fazla bir paket bez almışlardır 2.ye dediğini alacaklarını düşünüyorum sıkma canını böyle şeylere normal gör
(703 puan) tarafından
Zamanla insallah geçer hersey ve diyebilrim bunlari
tarafından
3 çocuğum var benim de ilk kızım 13 gun kuvezde kaldı, kaynanamla oturuyordum biri kucağına alınca canım gidiyordu, sonra düşündüm benim kadar onlarında ciğeri, benim kadar onlarında hakki o şekilde yendim o düşünceyi cok şükür kizim turp gibi 15 yasinda :)
(703 puan) tarafından
Insallah zamanla bende yenerim canim
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canim 
(703 puan) tarafından
Amin canim insallah
0 oy
(15 puan) tarafından
Yuh gercekten ben bile portakal yemiyorum cocugum 40 gunluk ona gaz yapmasin diye ne kadar cahiller
(703 puan) tarafından
Hayir canim ama yakiniz her aksam bize geliyorlar
(703 puan) tarafından
Küsmüyorlar benim uzerime cikiyorlar esimdr savunmadigi için  haksiz konumana dusuyirum
(15 puan) tarafından
Olsun sen yine dusunceni savun seni bastirmalarina musade etme
(703 puan) tarafından
Öyle  yapacağım artik canim ister  iyi olsun ister kötü  ne yapayım
(15 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canim
0 oy
(645 puan) tarafından
Allahım yardımcın olsun laf anlamayana anlatmak imkândız eşine hayret ettim ne demek nr güzel yalıyo eşinde iş bitiyo sen ona anlatmaya çalış imkânın varsa bezinini mamasını sen al senin istemediğin bi marka alırlarsa istediğin markayı sen al ki anlasınlar
(703 puan) tarafından
Dedim alalim  diye ama söyle  onlar alir dedi. Konuşuyorum  ama suc hep  bende oluyor  kiskaniyor oluyorum  canim
0 oy
(175 puan) tarafından
Eski kafa oldukları nasıl belli... Meyve yalatmak bile gaz yapar çocuklara yeğenimden biliyorum elma yalatmıştı babannem çocuk sabaha kadar ağladı gaz sancısından. Cahilliklerine veriyorum. Sen azarlamadan güzellikle söyle kendi dediğini uygula. Uçuğu olanlara öptürme sakın enfeksiyon kapıp öldürtebiliyor sırf onlar öpecek diye çocuklarımızın hayatını riske atamayız. Böyle bi haber de var aç okut onlara. 
(703 puan) tarafından
Yapti zaten butun gece uyumadi  bunu onlara  söylesem  yalan gelir
0 oy
(131 puan) tarafından
Abartmadan söylüyorum kovarım ki lohusayken kayınvalidemi kovmuştum. 
(703 puan) tarafından
Bana kalsa ben coktan dedim baslarim bezine mamasina diye  ama esim ailesini savunuyor  ben tek kaliyirum
(131 puan) tarafından
Eşin ailesini savunuyorsa asıl sorun orda canım öyle olunca durum gerçekten çok zor Allah yardımcın olsun eşine de akıl fikir versin senin değerini bilsin
(703 puan) tarafından
Insallah canim eskiden boyle degillerdi kavga ederlerdi hep  cocuk  dogunca boyle oldukar elbet yine eskiye donecekler esim yine bana muhtac kalacak
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Cahillikten başka birsey degil

Portakal yedirtmek ne demek.bende 37 gun once erken dogum yaotim oglum 9 gun yogunbakimda kaldi.kimse evladimdan daha degerli degil kendi aileme yani akrabalarima dahil 3 hafta korumam lazim cocugumu dedim.2 haftadır misafir kabul ediyorum sadece 5 dk oğlumu goruyorlar içeride oturuyoruz.benim kayinvalidem allah var kadin enfeksiyon kapar disaridan geliyiruz kiyafet tozlanmış olabilir diye 3 hafta kucagina almadı 
(703 puan) tarafından
Ben enfeksiyon riski var dedim de pismiyix demişlerdi bana kiskaniyorsun bizi vermeknistemediginden yapiyorsun dediler oysaki gercek
(5,938 puan) tarafından
Allah a havale et canım cahil ile uğraşmak gercekten çok zor
(703 puan) tarafından
Öyle canim allah görüyor böyle kalmaz insallaj
(5,938 puan) tarafından
Insallahhhh canim
0 oy
(355 puan) tarafından

Ohaa cocuqa portakal werilirmi ya manyakmi bu kadin midesi ne ki onun portakalin asidini hazmedermi aaa alsana bebeqini kim ne derse desin kiskaniosun desin ewet kiskaniorm de ne deqisr yani ne manyak insanlar var ya delimidir nedir. Benim kayinwalidem de seninki kadar deqilde qelip cocuqun kiyafetine karisiyordu iste yok ince qiydiriomusm bilmem usurmus ki ewim cok sicak yelek ceket falan qiydirio cocuk terlio daralio falan en son elinden aldim dedim sen kendi cocuklarini buyuttun sira bende ben buyutcem bu cocuqu benim cocuqum bu qelir sewersin ama uzerine basina karisma dedim kustu kalkti qitti esim bna kizdi o ara iste nie annesine oyle yapmismismda derkn cocuk hastalandi hast qittik doktor esimn yaninda dedi bebeqi kat kat qiydirp terletmeyin ter bebeqi hasta eder dedi smdi esim dior annem qelirde cocuqa bise qiydirirse izin werme kiz die :) 

(703 puan) tarafından
Almasina alirim canim isime gelir  ama ipler geriliyor bisey deyunce hepsi uzerime geliyorlar
(703 puan) tarafından
Pişik  konusundaa bende dedim bak pisik oldu o bezden ben hakliyim diue soyle o markadan alsınlar  dedi gecti esim
0 oy
(249 puan) tarafından
Burda ilk hata eşinin canım baktın bişey demiyo sen de 25 günlük bebeğe portakal verirlir mi ya dağ başında mı yaşamış bunlar çok sabırlısın ben olsa  dünyayı başlarına yıkardım aynı evde mi uaşıyosunuz canım siz
(249 puan) tarafından
Sakin olduğunuz bir gün al karşına bütün şikayetlerini tatlı dille anlat
(703 puan) tarafından
Denedim babasiyla ayni işi  yapıyorlar  ne diyeyim karsima mi alayim diyor
(249 puan) tarafından
Ay çok zor ya karşısına almasın tabi ama tatlı dille söylese olur
(703 puan) tarafından
Allaha havale ediyirim baska ne diyeyim
(249 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun canım
0 oy
(535 puan) tarafından
Valla pes artk bu büyüklerin biz herşeyi biliyoruz lafları bni çok sinirlendiriyor cahillikten başka bişey değil bu ne yaaa valla Allah sabır versin canm ama zor cahille uğraşmak bide kocanda arkanda değil o yüzden seni takmiyorlar 
(703 puan) tarafından
Arkadaşım benm oğlum şuan 2yasinda ve çok saglikli bunlar benm.lohusayken  ki dusincelerimdi
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canim. Nasil oldu daha hala patlamadin sen..bnce en yakin zmanda patla  artik . dhaa fenalarini yapmasinlar 
(703 puan) tarafından
Arkadaşım benm oğlum şuan 2yasinda ve çok saglikli bunlar benm.lohusayken  ki dusincelerimdi
(1,327 puan) tarafından
Kim hortlatmis eski postu :D
(703 puan) tarafından
İnan bende bilmiyorum :))
0 oy
(118,480 puan) tarafından
Pist acildiginda kuzeye hamile bile degildim yaa 2019 şubat gene kim hortlatti
(703 puan) tarafından
Ay bı tuhaf oldum bende okuyunca oğlan ,2yasinda benm şuan kayinvalidemle çok iyiyiz :))
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Sen niye izin veriyorsun?O çocuk alerji olsa ya da bir şey olsa hangisi ustelenecek?Deney tahtası mi bu çocuk?Al çocuğu kucağından.
(703 puan) tarafından

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 146 göst.
6 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Krtll00 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 328 göst.
29 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mervees (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 38 göst.
25 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Ayselaras (184 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 93 göst.
24 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

374,625 soru

11,204,620 cevap

34,506 kullanıcı

...