0 oy
92 göst.
Diğer kategorisinde (312 puan) tarafından
Kızlar şuan kizim 32 aylik

Biz hicbirsekilde mamayı birakamiyorduk asla süt icmiyordu baliisi bilmemneylisi şasesi hepsini denemiştim ama artık bırakma vaktimiz gelmişti 

Sevmediği yaklaşık 3 4 ay ağzına sut degdirmedim sonra kendi kakaolu süt falannistedi markette derken 

Bir gün aniden mamayı kestim ve ona söylemeden mama niyetine süt vermeye başladım ılık suyla karıştırılmış ve içiyor 

Yaklaşık 4 5 gündür süt veriyorum 

Günde ne kadar içebilir 

Yemeğini herseyini yiyor meyvesi yemeği bilmemnesi 

Ama süt yani mamayı sürekli genede istiyor 3 günde yarım litre süt tüketiyoruz suyla karıştırılmış ama 

Sizce miktarı nasıl olmali

5 Cevaplar

0 oy
(6,115 puan) tarafından
hiç tüketmese bile olur, sütün besleyiciliği yok. yemeklerden sonra ver. yemeklerdne önce verirsen mideyi doldurur ve uzun süreli tokluk hissi verir. yemeğini meyvesini yesin ondan sonra içecekse içsin. iki günde yarım litre günde 1-1.5 bardak o da fena değil daha fazla olmasın ama
(6,115 puan) tarafından
ha 3 günde yarım litre miktar baya iyi
-Reklam-
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Benim bebegimde 2 buçuk aylık günde 2 kere veriyoruö gündüz uykusuna bide gece uykusuna yatmadan önce ama su ile karıştırmıyoeum
(1,029 puan) tarafından
2buçuk aylık bebeğe inek sütü mü veriyorsun yanlış mı anladım
(1,387 puan) tarafından
Hayır canım çocuk süt ü veriyorum marketlerde satılıyor
0 oy
(157 puan) tarafından
Çok verme canım. Yani günde 1 bardak olabilir. Bizim oğlanda başta sevmiyordu sonradan kendi çıkarıp dolduruyor fakat günde 1 bardak veriyorum ben. Bir tanıdığımızin çocuğu sütle besleniyordu resmen sürekli kabız oluyordu hicbirsey yemiyordu değerleri hep düşüktü çocuk süte bağımlı olmuştu resmen 
0 oy
(619 puan) tarafından
Kız benm ki 23 aylık 1 litre sütü 2 günde bitriiyor herşeyi yemesine rağmen ya ben ne yapayım 
0 oy
(133 puan) tarafından
Yarın litre süt mü? Yapmayın bacım. Ben düştüm o hataya. Hem kabız yapıyor hem de alerjik reaksiyonlar yapıyor zamanla. Ayrıca iştahını kesiyor. Ben kendim vermedim. Oğlum dolabı acipa çip kafasına dikiyordu sut kutusunu. İnanın gram faydası yok. Yok yakınken dönün hiç vermeyin süt. Şimdi 2. Çocuğum oldu. Kısmet olursa ona hiç inek sütü vermeyecegim. 
(312 puan) tarafından
Mama yerine veriyorum süt icmese mama isteyecek oda artık sıkıntılı B12 degerininyukseltiyor belli yaştan sonra B12 nde çok yüksek olması riskli

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 91 göst.
3 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu

381,313 soru

11,414,954 cevap

34,964 kullanıcı

...