0 oy
105 göst.
Diğer kategorisinde (773 puan) tarafından
Oğlum tavada tavuk pişirmemi istedi kalçalı but aldım avcarladım sizce tavada pişer mi fikir verin dışı çıtır içi yumuşak olsun dedi Biraz incelttim ama yinede kalın tabi 

5 Cevaplar

0 oy
(2,381 puan) tarafından
Önce haşla sonra baharatla kızart az yağda sanırım en kolay öyle pişer 
(773 puan) tarafından
Kız benim tavuk noldu biliyon mu eşimle konuşuyordum suyu bitmiş yanmış bende altını kısıp yatak odasına gittiydim melemen yaptım
(2,381 puan) tarafından
O da iyi olmuş en azından israf olmamış :)
(773 puan) tarafından
Çöpe gitti tavuk
-Reklam-
0 oy
(602 puan) tarafından
Ben daha dün yaptım hem de tavada. Aslında canım tandır usulü susuz tavuk istiyordu ama vakit kısıtlı olunca tavada pişirdim. Önce kısık ateşte suyunu saldı. Sonra altını açtım harlı ateşte iki yüzünü de kızarttım. Şı çıtır çıtır içi yumuşacık olmuştu. Normalde beyaz et ya da kırmızı et kısık ateşte pişirilmez. Ama benim de kullandığım et açılmış bagetti. Harlı ateşte pişmeyeceği için önce kısık ateşte içini çektirdim. Ayrıca kuru da olmamıştı. Biz çok beğendik. Sen de yaparsan afiyet olsun.
(773 puan) tarafından
Kız benim tavuk noldu biliyon mu eşimle konuşuyordum suyu bitmiş yanmış bende altını kısıp yatak odasına gittiydim melemen yaptım
0 oy
tarafından
Ben bıçakla çiziyorum her tarafını Sonra tavaya yağ koyuyorum biraz kızartıyorum için hafif su koyuyorum tuzunu baharatını ekliyorum kısık ateşte kapağı kapalı yarım saat duruyor oluyor vallahi tazeliğine göre biraz daha uzun sürebilir
0 oy
(745 puan) tarafından
Güzelce kekik salça tuz salça yağ pul biber toz biber ekle fırın torbasını unla çokta unlama bu karışıma delikler qc kalçalı butu köy kizart torbada küçük delikler aç torbaya 40 dk da lokum gibi olur 
(773 puan) tarafından
(745 puan) tarafından
Aman kız geçmiş olsun
(773 puan) tarafından
Teşekkür ederim ben gelene kadar tavuk simsiyah olmuş altını da kısmıstım
(745 puan) tarafından
Anam.kiz gördüm postunu keşke daha önce yazsaydim tavada yapmak yerine fırın torbasında yapmdiye
(773 puan) tarafından
Oğlum tavada istedi çıtır olsun dedi
0 oy
(562 puan) tarafından
Çizik at pişer
(773 puan) tarafından
Kız ne pişmesi tavuk yandı

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 101 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Esila66 (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 54 göst.
26 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,062 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 115 göst.
4 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde eslemree (1,118 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 122 göst.
26 Mayıs 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde eylul_ (1,360 puan) tarafından soruldu

381,179 soru

11,411,171 cevap

34,953 kullanıcı

...