0 oy
559 göst.
Aile kategorisinde (169 puan) tarafından
Kızlar Şimdi şöyle büyük kaynımla İstanbul'da oturuyoruz ikimiz de kiradayız onların iki çocuğu bizim de bir oğlumuz var iki kaynımda yurt dışına gitmiş onların desteği ile Tabii bizim de ortaya koyacağımız bir miktarla her birine bir ev alınacak dediler buraya kadar her şey çok güzel ama şöyle de bir şey var buradaki kaynım Eşimin abisi yani o kadar rahat bir insan ki borcu harcı mı var umurunda olmuyor har vurup Harman savuruyor ne bir birikim yapıyor ne bir şey ve bunu ailecek farkındayız Dün eşim geldi İlk önce abime ev alacağız dedi altınları istedi varığımızı yoğunuzu ortaya koyacağız Dedi tüm birikimimizi vereceğiz dedi ben zaten baştan beri istemiyordum nedeni ise şimdi ona ev alınsa ne var ne yok Ona verirsek o asla bize destek çıkmayacak rahatı peşinde çünkü size yemin ediyorum İlk bize alınmış olsa eşim gece Gündüzlü işe girer full mesai yapar yediğimizden içtiğimizden kısarız ama abisi öyle yapmaz bunu eşime de anlatıyorum farkında ama asla kabul etmiyor abisine laf ettirmiyor Yani benim eşim Hani ailede bir enaayi vardır ya tam olarak o  benim olmasın da Tüm kardeşlerimin olsun kafasında hepimiz de biliyoruz büyük kaynımın 2. seferde bize destek çıkmayacağını o aldığı evle kalacak Biz de varımız yogumuzdan olacağız eşime bunu anlatamıyorum sana ne deyip duruyor ama altınlarımızı alacak tüm birikimimizi alacak yani yanlış mı düşünüyorum bir akıl verin. Tabii ki de kaynım ev sahibi olmasın demiyorum şimdi adamına göre muamele var adamına göre insan Yola Çıkar Birlik olur ortak olur ama biliyorlar ki abileri bu halde rahat bir insan borç harç umrunda bile değil giden paramıza altınlarımıza olacak Gönlüm hiç razı değil eşime ne diyorsam anlatamıyorum gram dinlemiyor beni

19 Cevaplar

0 oy
(3,434 puan) tarafından
Ortak almayın madem sizde herkes kendi bütçesini yönetsin nasipse evini alsın 
(169 puan) tarafından
İnan ki aynı kurduğun cümleyi eşime söyledim Sen karışma sana ne deyip duruyor sanki dış kapının dış mandalıyım anlamıyor slk byinli
(3,434 puan) tarafından
Ne alaka sanane yahu o birikim ikinizin değilmi sonuçta sadece ona ait bir birikim para değilki
(169 puan) tarafından
Haklı olduğumun çok çok farkında ama abisi ya ailesi ya hani kanından canından ya asla laf kondurmuyor hakkım asla helal değil zaten Benim senin hesabı yapıyor ev konusu açıldığından beri çıldırmamak için kendini zor tutuyorum gerçekten kaç gündür o kadar kötüyüm ki el oğlu ne olursa olsun hep nankör Halbuki ben onun iyiliğini istiyorum yoksa bana ne umurumda bile değil benim ve oğlumun rızkını çöpe atıyor ya Rabbim görüyor
-Reklam-
0 oy
(410 puan) tarafından
Haklısın anlattıgın durumda bnde istemem. Bir de neden ilk onlara. Kiralar olmuş ne kadar size kim bilir kaç sene sonra alıncak ev. Eşin başta senlede konuşmalıydı
(169 puan) tarafından
Ben de bunu İnsan gibi söylüyorum Tabii o insan olmadığı için anlamıyor var ya Kaç gündür çıldıracağım sana ne Sen karışma deyip duruyor sanki ben burada eşek başıyım
0 oy
(13,296 puan) tarafından
Altınlar elinden giderse ben öyle eşi hayatımda tutmam ha götürüp dereye suya atmış ha vermeyecek insana vermiş. O üzerine bir bardak su içip ortada enayi enayi dolaşabilir ama ben dolaşamam 
(169 puan) tarafından
Ya gerçekten bak önümü görüyorum resmen gördüğümü de söylüyorum ama umurunda bile değil
0 oy
(288 puan) tarafından
Dedemin bir sözü var. Param seni vereyim mi rezil olayım vermeyeyim mi rezil olayım. Sen düşün iki türlü de kavga edeceksiniz hem paranız gidip mi kavga etmek isterdin yoksa vermeyerek mi
(169 puan) tarafından
Zaten Kaç zamandır vermemek için kavga ediyoruz Onun umurunda bile değil Güya kavgayı Ben çıkarıyorum huzursuzluğu Ben çıkarıyorum Halbuki sorunu sıkıntıyı anlatıyorum ama Bunu asla kabul etmiyor Hep hatalı benim onun gözünde
(288 puan) tarafından
Vallahi Allah yardımcın olsun böylesi kuru çula oturmadan akıllanmaz. Tek şartla ver önce size alsınlar
0 oy
(1,053 puan) tarafından

Abla banada ev alır mısınız özür dileyerek söylüyorum baya enayiymiş enişte :D

(169 puan) tarafından
Kız özür dileme zaten enayi nasıl bulmuşum böylesini ben de s*lak* kafam nasıl inanmışım.
0 oy
(207 puan) tarafından
Benim anlayamadığım, şimdi siz bütün paranızı o büyük kaynına verdiniz o bütün parasını ekledi ev aldı tamam eyvallah. E sonra size nasıl alınacak ki? O para tekrar nasıl birikecek? De ki on senede tekrar birikti, siz on sene kirada mı oturacaksınız? Kafamda deli sorular kolayca sevemiyorum 
(169 puan) tarafından
Şimdi şöyle Biz büyük kaynım yurt dışına giden iki kaynım herkes ortaya bir şey koyacak ve büyük kaynama ev alınacak O büyük olduğu için işte Sonra sıra bize gelecek Artık kaç yıl sonra onu bilemem
(169 puan) tarafından
Onu ev alındıktan sonra tekrar Herkes bir birikim yapmaya çalışacak ta ki para toplanıp Sıra bize gelene kadar Benim demek istediğim de kaynıma ev alınınca O asla bize ev alınacak diye kendi rahatını bozmaz ne ekstra bir işe girer ne de mesai yapar benim enayi kocam gibi
(207 puan) tarafından
Kız bu nasıl bir mantık.. En büyük olan madem kendi başını becerseymiş de ev alsaymış kendine. Asıl onun size yardım etmesi lazım, büyük ya. Hadi bunu geçtim bir ev parası biriktirmek kolay mı sen elinde olanı da vereceksin büyük olanın senelerce biriktiremediğini bütün para sıfırlandıktan sonra nasıl bulacaksınız. Bacım Allah sana sabır versin, imkanın varsa engel ol.
0 oy
(473 puan) tarafından
İki kardeşe de ev alınacak sa neyse ama abisine alıp kendisi hala kirada mı kalacak yani kalacaksınız asla kabul etme valla ben öyle adamı boşarım napıyım enayi kocayı manyak mısınız ya o birikimini ortaya koyup alsın yada borç yapsın kendine siz asla vermeyin aslaa
0 oy
(3,427 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun. 

Kazık yemeden anlamaz erkekler. Abilerine bişey diyecek cesaret yok. 

Siz kendiniz için mutlaka bi b planı yapın. Çalışın. Çalıştığınızı da ona vermeyin. 
(169 puan) tarafından
Altınlarımı asla vermeyeceğim vermemeyi düşünüyorum ama altın fiyatına Borç harç edecek kredi çekecek abisine verecek biliyorum sonra beni suçlayacak Senin yüzünden borç yaptım diye
0 oy
(1,083 puan) tarafından
Sonuna kadar haklisin ama ben olsam altinlarimo vermem istedgi kadar kudursn etsin kiyameti koparsn yinede vermem benim evim alinirken verirm derim cok zorlarsa guvendgn birine verir yada bankada kasa actirirm akpin varsa verme derim sana
(169 puan) tarafından
Asla vermiyorum dedim kredi çekeceğim borç alacağım deyip duruyor ya abisine ev almak için neden Kredi çekiyor neden borç alıyor Çıldırmak üzereyim gerçekten artık onun borca girmesi Kredi çekmesi Bizim de sıkıntı çekeceğimiz anlamına geliyor altınlarımı vermezsen bile altın fiyatına gidip Borç harç alacak Gerçekten bu adam ******** ne yaptıysam anlamıyor
0 oy
(1,168 puan) tarafından
Sananeyse o zaman verme altınlarını benim eşimde yapmış zamanında abisine biz ev alınca herkes arkasını döndü kocama 3 aylık evlisiniz ne evi alıyorsunuz diye verme bacım altınlarını tekrar isterse de madem banane altınlar benim sonuçta ondan da sanane de
(169 puan) tarafından
Altınlar senin demiyor Benim de diyor dinletemiyorum yemin ediyorum vermesine veririm karşımızdaki İnsan sözünü tutan çabalayan bir insan olsaydı evet ev sırası bize de gelebilirdi ama ben biliyorum abisini altınlarımızı versek o evinde yatacak kalkacak Biz kiralarda sürünce Sıra bize gelince de bize asla el atmayacak Atsa bile bir iki bir şey yapacak bizim gibi varını yolunu ortaya koymayacak
0 oy
(2,013 puan) tarafından
cnm cok haklısın ama ne desem esim kabul etmiyor diyorsn yani bizde ne yazsak bos Allah akil fikir versn esine
0 oy
(695 puan) tarafından
Eşim tek erkek olduğu halde kayınbaba ile ortak hobi evi yaptırdık yaylaya ona bile gönlüm yok böyle ortak işler bana göre değil aşırı saçma 
(169 puan) tarafından
Keşke eşim de böyle dese çok afedersin Eşimin ailesi eşime donunu çıkar dese donunu çıkarır
(695 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun çok zor
0 oy
(157 puan) tarafından
Valla eşin gerçekten dediğin gibi. Kusura bakmasın herkes kendinden sorumlu. Colugun çocuğun rızkını vereceksin sonra sana destek gelmese ne anladım ben bu işten. Öncelik benim olmalı birikimin varsa önce kendini sonra çevreyi düşüneceksin 
0 oy
tarafından
düzenlendi
İyi de herkes kendisi alsın evini mesela önce bahsettiğin abi alsın yurt dışındakilerin de yardımıyla kendisi de para katarak ya da kredi mi ne cekecekse artık o şekilde alsın. Sonra da siz yine yurt dışı yardımı ve elinizdeki birikimle bir ev alın. Niye birbirinize ev alma derdine düşüyorsunuz ki? Eldeki altinlar paralar vs. sizin eviniz yokken size lazimken kardes bile olsa verilir mi ev alsin diye? Bana cok sacma geldi.esini ikna etmen lazım altınları verme. ya da şöyle öneride bulun eşine: biz kendimiz, kendi cabamizla ev alalım kimseden yardım beklemeden diyebilirsiniz. Elinizdeki birikimlerle ve yine cevrenizden yardim edebilecek birileri varsa senet sepet yaparsınız geri ödeme sartiyla para veya altin alırsınız ya da kredi çekersiniz evinizi alırsınız. Belki maddi olarak zorlanirsiniz ama kafaniz rahat olur huzurla oturursunuz.başkasından size ne herkes calissin cabalasin alsın.
(169 puan) tarafından
Bunu da söyledim ama Nuh diyor peygamber demiyor Sırayla alınacakmış O büyük olduğu için onu alınacak ilk başta onu alınacağı için herkes ortaya bir şey koyacak Sıra bize gelince de yine herkes ortaya bir şey koyacak ama sıra bize gelince kaynımın ortaya bir şey koymayacağını adım gibi eminim Çünkü öyle bir insan o kadar rahat ki asla Ben kardeşime de ev alayım O da kiradan çıksın diye çalışmaz doğru düzgün ama eşim bunu anlamıyor söylüyorum kafası basmıyor giderim desem defol git der zaten çocuğum için katlanıyorum birkaç Altınım var Onları da çöpe atmak istemiyorum
tarafından
Bak kardeşi dedigin gibi biri olmasa bile sorumluluk sahibi yardımcı olacak biri bile olsa böyle ortak sacma işlere girilmez ölümlü dünya garantisi mi var? Bir de defol git diyorsa niye duruyorsun? al çocuğunu, altınını git, abisiyle yaşasın. Bi burnu sürtülsün yalnız kalınca belki aklı başına gelir.
0 oy
(1,571 puan) tarafından
Ben olsam vermem ortak ev nedir sıra size gelene kadar herkes kendine alsın borca girip ölme eşeğim ölme asla çocuğumun rızkını birikimimi olmayacak şeye vermem çok haklı buldum seni hastalık sağlık olsa acil olsa neyse de keyifci birine bunu yapmam kaynana kayınbaba onlarla konuş büyükleri şok devreye
(169 puan) tarafından
Keşke şimdi bana bir hak verse de ama yok Asla ailesine toz kondurmuyor Ama bugüne kadar ne dediysem Beni dinlemedi ve her zaman pişman oldu yine söylüyorum pişman olacağını o seni ilgilendirmez diyor ya Nasıl ilgilendirmez aynı evin içinde yaşıyoruz
0 oy
(171 puan) tarafından
Sizin yerinizde olsam bu altınlar bu evden giderse bende giderim de ne münasebet o adamın alacak durumu olsa zaten varını yoğunuzu döküp ona ev almazsınız bu kaynim değil kardeşim bile olsa ilk once kendime alırım ben kirada sürünüyorum niye gideyim çocuğumun rızkıni keyfine düşkün bir berduşa vereyim
(169 puan) tarafından
Sırayla alınacakmış O büyük olduğu için onu alınacak ilk başta onu alınacağı için herkes ortaya bir şey koyacak Sıra bize gelince de yine herkes ortaya bir şey koyacak ama sıra bize gelince kaynımın ortaya bir şey koymayacağını adım gibi eminim Çünkü öyle bir insan o kadar rahat ki asla Ben kardeşime de ev alayım O da kiradan çıksın diye çalışmaz doğru düzgün ama eşim bunu anlamıyor söylüyorum kafası basmıyor giderim desem defol git der zaten çocuğum için katlanıyorum birkaç Altınım var Onları da çöpe atmak istemiyorum
0 oy
(831 puan) tarafından
Afedersin ama bu kadar da ***** olunmaz ki bu adamlarımızda beyin yok
(169 puan) tarafından
Hiç sorma gerçekten bittim tükendim Artık bunun Elinden aileme de onun ailesine de Anlatsam bu şekilde hiç kimse bana hak vermeyecek biliyorum sana ne diyecekler onlar da kendi kendime kaldım böyle varımdan yoğundan olacağım en sonunda boşanacağım o olacak
0 oy
(4,994 puan) tarafından
Bacım asla verme hiçbir şeyini, bir kere bu işte mantık hatası var, senin bu kocanda hiç mi beyin Yok 
(169 puan) tarafından
Ben zaten altınlarımın yarısını iki kaynım yurtdışına gidince vermiştim Tabii geri vereceklerini söylemişlerdi zaten dediler gidip düzenimizi kuralım ilk işimiz ev almak olacak diye sorun etmedim Hiçbir zaman bunu ev olarak geri gelecek dedim vallahi ne Onlar geldi Ne ilk evi bize alıyorlar geri kalan altınları paraları da büyük kaynıma ortak etsek bizim sıramız gelince asla kaynım bize yardım etmeyecek Bunu biliyorum ama eşim olacak ******** ne beni dinliyor ne anlıyor asla ailesine toz kondurmuyor
0 oy
(227 puan) tarafından
Canım enayi değilde saflar benim eşimde öyle der kardeşlerimin herşeyi olsun benim olmasa da olur 
(169 puan) tarafından
Gerçekten öyle yemez içmez hep ailemin olsun der onlar o kadar haksızlık yapıyor ki gerçekten Ama eşimin beyni mi yok anlamıyorum Bir türlü akıl edemiyor bir türlü kabullenemiyor yani

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 206 göst.
7 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 224 göst.
13 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 235 göst.
23 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 228 göst.