0 oy
61 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (753 puan) tarafından

Eşim ve ben hastaydik kızıma da geçti o kadar dikkat etmemize rağmen. Boğazı kızarmış ve sadece boynunda ateşi var 38 38.5 arası diğer bölgeler 37 derece. Gündüz hastaneye götürdüm calpol verebilirsin sadece dedi ama çok üzülüyorum ne yapsam daha çabuk iyileşir. Sadece boynunda ateş olması normal mi ? Henüz bende iyileşemedim dualarınıza bizede yer verirseniz çok mutlu olurum :(

4 Cevaplar

0 oy
(149 puan) tarafından
Antibiyotik vermedimi canım boğazları kızarinca verirler yani . Ates dusmuyorsa enfeksiyon vardır.  Düşmezse bir daha getir 
(753 puan) tarafından
Vermedi hafif bir kızarıklık var dedi ciğerlerinde sıkıntı yok gözlem altında tut aadece calpol ver dedi. Sadece boyun bölgesi ateşli diğer taraflar normal ne yapmam lazım tehlikeli mi sürekli hastaneye de koşmak istemiyorum daha çok mikrop kapacak:(
(149 puan) tarafından
Yok canım korkma olur böyle böyle büyüyecek biz nasıl büyüdük kiz :) hiç birsey olmaz Allahın izniyle ılık bir duş aldir . Ben dolven veriyorum calpole göre daha etkili doktorumuz yazmıştı. Calpolu 4 saat arayla bir kere daha ver . Üstünü zibinla bırak giydirme. Kontrol et düşmezse bir daha getir . Öyle korkacak kadar ateşi yok . Ama düşmezse antibiyotik alması lazım enfeksiyondur sebebi. Bez ıslatıp koyabilirsin vücuduna.
-Reklam-
0 oy
(4,893 puan) tarafından
Canim az bisey sirke icir bogaz enf kurtulur bal limon sarmisak kuru yap o da iyi geliyor gecmis olsun tavuk suyuyla tarhana corbasi ver 
(753 puan) tarafından
Yaptım canım iyi gelir inşallah
0 oy
(2,137 puan) tarafından
Ateş düşürücü ver bol bol ılık su icir
0 oy
(2,271 puan) tarafından
Kaynar suya ıhlamur at iliyana kadar bekle yine aynı şekilde kaynar suya dut kurusu atıp iliyana kadar bekle ve nane limon yap canım bunları 3 er saatte bir ger 3 saatte biri olacak şekilde ver benim kızım da hastalandı 3 gündür hasta ama calpol 38.5 olana kadar vermedim bunları da gün içinde vermeye calisrim. Kendim de sarimsak bal limon kuru yapıp yedim bol bol emzirdim. Emiyrosa sen de yap 2 güne toparlar canım insaallah 
(753 puan) tarafından
Emziriyorum canım sarımsaklı limon kürünü nasıl yapıyorsun yapayım bende hemen
(2,271 puan) tarafından
Sarımsakları küp küp dogra yutabilecek şekilde bir tatlı kaşığı bal ve birkaç damla limon ile karıştırıp çok beklemeden hemen yut. Zorlanırsan hemen şu iç arkasından. Bunu ara ara tekrarla kendin yap
(753 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun yaptım hem ben yedim hem kızıma yedirdim sifa olur inşallah

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 126 göst.
25 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Annemnerdeeee (1,856 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 117 göst.
0 oy
1 cevap 28 göst.
23 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Simayyy (1,786 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 82 göst.
5 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Acemi annee (530 puan) tarafından soruldu

385,165 soru

11,519,152 cevap

35,179 kullanıcı

...