0 oy
173 göst.
Diğer kategorisinde (762 puan) tarafından
Kızlar kızım 3 gün sonra 2 yaşına girecek inşallah gece kızım uyanmaz gorumcemde diyi  başka odada yatır beşikte kaldır içinde yatar kızım tek çocuk şuan sizce götürsem mi görümcem diyi herşey anlıyor 

15 Cevaplar

0 oy
(1,570 puan) tarafından
Valla ben 1 yaşından beri odasında yatağında yatırıyorum yani büyük yatır erken değil kız geç bile kalmamış 
(762 puan) tarafından
Peki korkuyir mu yan oda yatiracagim oda
(1,570 puan) tarafından
Yok korkmuyor bide benim kızım karanlıkta uyuyor
(1,570 puan) tarafından
Uyanınca kapımızı çalıp geliyor yanımıza şuan 3 yaşında 1 yaşından beri böyle
(762 puan) tarafından
Ne güzel sen alıştırmişsin benimki korkar diye tel yatırmiyirum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Geç bile kalmışsın erkenden ayır yoksa ayiramassin. 

Ben 6 aylıkken gündüz 

1 yaş tüm ayırdım 
(4,188 puan) tarafından
Kesinlikle bencede en erken mumkun olan en erken surecte ayirilmalj
tarafından
Aynen dimi canım
(762 puan) tarafından
Evt öylede bilmiyorum ki kararsızım peki korkmaz mi ilk başta yatirsam
tarafından
Gündüz yatır öyle öyle alıştır akşam uyut odasında oyunlar oyna isindir odasına yavaş yavaş ilk etapta sonra alışır
(762 puan) tarafından
Bakalım denicem bakalım uyuyur mu
0 oy
tarafından
1 yaşına girdiği gün oda yaptık. O zaman bu zamandır kendi odasında kendi yatağında yatıyor. Hasta olduğunda ben yatıyorum yavrulu yatak aldık ona aşağıda ben yatıyorum git gel olmasın kontrol edeyim diye. 
(762 puan) tarafından
Peki korkuyir muydu ilk başta nasıl aliatirdiniz
tarafından
Yok korkmuyordu. Yatağı aldığımız ilk gün üzerinde oyun oynadık ettik zaten oyuncakları filan da odasında. Yatmadan önce kitaplara falan bakıyorduk hep. Yatağın çatısına renkli ışıklar aldım bir süre yatarak onları izledik, sonra tavana yatsıtmalı ay yıldız gezegen gibi gece lambaları var dönüyor onlardan aldık 1 2 hafta öyle yatakta takıldık. Zaten dünden hevesliymiş odası olsun da odasında yatsın diye :) oyun oynayıp edip uyuyordu öyle. Kendi kendine inmeyi, binmeyi öğrettim. Uyandığında yanımıza geliyor hep. Telsiz aldım bitane gece uyanır eder filan diye başucumda duruyor telsizde.
0 oy
tarafından
Şuan aklı erdiği için biraz zor olabilir sizin için 
(762 puan) tarafından
Evt maşallah kızım zekalı biri eşimle sarildigin zmnlar hemen uyanır tekrar uyuturum o sekilde
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Ayrı bı odam.olsa hemn ayiricam.valla özel odalri oldugunu bilmeli , senye kendi evime geçince ayiricam 
(762 puan) tarafından
Amin inşallah canım seninki kaç yasind
(2,804 puan) tarafından
Oğlum 25 ocakta 3 yaşina giricek 5 aylık bı oglm daha var :) senye ayiricam küçükken ayırıp özel alanlarin olmaisni bilmeleri daha iyi
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Oglumu 9aylikken ayirdim valla hicde sikinti olmadi ben rahatladim aksine
(10,046 puan) tarafından
Evet anlamadan ayirdim. Simdi gayet guzel yatiyo yataginda sabah kalkar gelir
(762 puan) tarafından
Ne güzel maşallah maşallah darısı bizim başımıza inşallah
(10,046 puan) tarafından
Insallah canim. Kizim 11 aylik suan bizimle. Keske 1 oda daha olsa onuda ayirsam biran once :) inanki daha rahat uyuyolar
(762 puan) tarafından
Kav cocugun varki kardesler aynı odada yatır
(10,046 puan) tarafından
2 tane canim. Yatiramiyrm cunku biri agladimi digeri kalkiyo
0 oy
tarafından
Oğlumu 40 i çıxdığından beri ayrı odada uyutuyorum uyanınca yeməyini yediriyorum bir iki defa uyanıyor geceleri uykusu hep iyiydi elhamdülillah bisey olmaz nasıl alışırsa öyle de devam eder 
(762 puan) tarafından
Korkmuyor degilmi hiç evt benimki park beşikte uyur gece kalkmaz
tarafından
Hayır korkmuyor ve karanlıkta uyuyor karanlıkta uyuyan çocuğun uykusu derin olur derler zaten ilk günler sen gece kalkip bakarsın rahat etmek icin sonra alışır yavaş yavaş
0 oy
(1,666 puan) tarafından
İki aydır resmen kendi odasında tek yatıyor 6 aylık oldu daha ben çokta aynı odada yatırılması taraftarı değilim ne zaman kendini kurtarabilecek durumda direk ayrılmalı yüzüne kapanan şeyi elinle alıp ne zaman çekti bende tek bıraktım 
(762 puan) tarafından
Zor oldu mu peki ayırmak birde benim kızım tek çocuk
(1,666 puan) tarafından
Çok duygusal düşünme öyle herkes bir birey ve eninde sonunda tek yatmak zorunda zaten bide mahremiyet için odada kızım varken biz üzerimizi bile değişmeyiz uyusun uyumasın hiç fark etmez benimde tek
0 oy
(250 puan) tarafından
Ohoo benimki bir yaşından beri ayrı ve hatta odasında yatiyo sende ayir bisey olmaz 
(762 puan) tarafından
Peki nasıl alistirdiniz
0 oy
(7,041 puan) tarafından
Gece uyanmiyosa doğru diyo canım valla benimki de deliksiz uyusa bende ayiririm 20 aylık şuan memeden kesince uyuyo deliksiz diyolar onu bekliyorum nasipse Nisan'da kescem baktım uyuyo zaten yatak odasıyla dip dibe ikisinin de kapısını açık bırakıp diğer odaları kilitlemeli düşünüyorum o şekilde ayircam oldu ki gece kalktı sabah erken uyandı duymadım bişey yapmasın kendine geçen bi post okumuştum taşınma sonrası adamda kadında temizlik yapıp yoruluyolar uyuyolar 2 buçuk yaşında cocuklari uyanıp banyoya giriyo kova da yariyakadar su doluymuş içine düşmüş boğulmuş Allah korusun 
(762 puan) tarafından
Rabim kimseye evlat acısı vermesin mesela ben koltuk odası dayım Kızım uyanır uyanmaz anne der  hayır gece uyanmaz en fazla bir kere deyelim kalkıp su içer uyur o şekilde seninki tek çocuk mu benimki tek Cocuk ondan biraz endiseliyim
(7,041 puan) tarafından
Benimde tek canım şimdi aşıp kestigime bakma bende korkarım çocuktan çok ben zorlancam ama alışması lazım
0 oy
(4,188 puan) tarafından

Erken mi :) gec bile . Cvk kendini bilmeden bence kendi odasinda yatmali. Kizimi. 7 aylik ayirmistim. Cok rahat olmustu. Oglan 17 aylik memeden kesene kadar yanimda yatirdim yatak odamda park besikte yani. Ablasiyla ayni odada yatsa ablamis okula gidiyir gece uyandirirablasini diye cesaret edemedim de kendi kendimi yedim bitirdim cok gec kaldim diye. Neyse memeyi braktik. Gece uyanmalari da azaldi falan  su iciyir sadece arada bi . Gecirdim ablanin yanina . Bence nekadar erken okadar iyi

(762 puan) tarafından
Ne güzel işte benimki tektir ondN endişe duyuyor seninki. Büyük kızın var benimkide beşikte uyuyur
0 oy
(3,416 puan) tarafından
Nisan sonu 2 yas olcaz bende o zaman ayircam ki benim ki daha zor benim koynumda uyuyor sütten kesince ayiriyim diye dusundum
(762 puan) tarafından
Hm senin işinde zor biraz benimki 15 aylıktı sütten kestim ama zorlandım birgün eşim uyuyur kızımda yeni kesiyirum bı baktım ağlıyor dayanamiyirum kalkıp ağzına koydum eşim kızdı dedi o kadar ilgileniyorlar sende gece süt veroyirsun görümcem baya ilgilendi gündüz yanıma bile gelmiyordu ona yeyecek alıp onla oynuyordu rabim yardımcın olsun inşallah keşke erken keseydin
0 oy
tarafından
Güvenli bağlanma için 3 bucuk yaşına kadar ayrı yatmamalısınız erkenden ayır diyenler neye göre kime göre ayırıyorlar 
(762 puan) tarafından
Bende korkuyorum kızım tek çocuk hani bir ablası abisi olsa sorun yok ama ben korkuyorum yibede
0 oy
(299 puan) tarafından
Bende kizimi 2 yaşında ayırdım herkes geç kaldın o ayrılmaz dedi ama kızıma ods yaptım çok sevdi odasını gece de hala kalkıp süt içip çise gider :) şuan 3 buçuk yaşında 
(762 puan) tarafından
Maşallah maşallah prensese bende güzel bir oda değil hani keşke çocuk odası olsa yatiracagim odada güzel ams hani istsrdim küçük olsun sadece ona ait
(299 puan) tarafından
Küçük süslemeler ile yapabilirsiniz aslında Trendyolda falan duvar stickerlar var bende onları yapıştırdım duvara güzel duruyor . Öyle çok çok bişey yapmak zorunda değil sevebileceği kendi odası gibi hissedebilecegi şekilde biseyler ayarla bence
0 oy
tarafından

Gece kaç kere uyandığının sayisi belli değil ama odasında yatıyor 

Seninki uyanmiyor Muş. Odasında yatira bilirsin 

(762 puan) tarafından
Kaç yaşında peki  yani en fazla bir kere uyanır su içer uyur
tarafından
18 aylık filandi oğlumu odasında yatırmaya başladım şuan 2 buçuk yaşında

İlgili sorular

0 oy
50 cevap 1,510 göst.
15 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 458 göst.
27 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 806 göst.
23 Haziran 2020 Aile kategorisinde Umutvari (499 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 44 göst.
1 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tubaa355 (749 puan) tarafından soruldu

380,178 soru

11,381,337 cevap

34,874 kullanıcı

...