0 oy
55 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (28 puan) tarafından
25+6 haftalık gebeyim. Dün ic camasirda yogun değil ama bulaşık seklinde kan gördüm doktoruma gittim. Doktor, alttan muayene etti kanaman cok olmus 1 gece mutlaka yatmalisin tedavi uyguluycaz dedi. Baska olumsuz hicbir sey yok bebek iyi. Dün gece yattim tansiyonum normaldir genelde ama dün hep düşüktü sık sık baktılar tuzlu yiyince normale döndü nst ile sık bakıldı kasılma sancı yok. serum, progestan, fitil ve ciger geliştirici igne yaptilar. Camasirima dün aksamdan beri kan gelmedigi icin bu sabah taburcu edildim. Cuma kontrole gel ama kanaman olursa da yine gel bekleme dedi doktor. Simdi evdeyim maalesef rahat durmadım çünkü 2 yasinda bir çocuğum var eşim beceriksiz mutfagi b.k götürüyordu adeta. Toparlayıp yemek yaptım. Bundan mı yoksa dünkü kanamanın sonucu mu kahverengimsi nokta nokta leke var camasirimda. Bu kan mı olmuş oluyor anlayamadım. Korkmalı mıyım yoksa bir süre devam eder mi bu? Bu arada ağızdan progesteron recete edildi kullanmaya başladım.

3 Cevaplar

0 oy
(1,193 puan) tarafından
Biraz dinlen bebeğin hareketlerini kontrol et eğer yine leke görürsen bu sefer devlete git özel çok pahalıymış Allah yardımcın olsun 
(28 puan) tarafından
Teşekkür ederim şuan hareket ediyor cok şükür. 200 bin kişilik ilcede devlette 2 doktor var onlar da aşırı yoğun ilgi de olmuyor haliyle. ondan tercih etmedik eli mahkum özele gittik baştan
-Reklam-
0 oy
(3,366 puan) tarafından
Gerçekten mutfak temizliği taşıdığın candan daha mi kiyemtliydi neden riske atıyorsunuz anlamiuorim Git tabiki acile
(28 puan) tarafından
Kıymetli değil elbette ama evde bir çocuğum daha var onun da sağlığı canı kiymetli temiz yerde yemek yesin istedim. Hatamı biliyorum yazdım zaten. Ben dışarıdan yiyebilsem hic girmezdim mutfaga saglik sorunum var yiyemiyorum
(3,366 puan) tarafından
Git mutlaka doktora
(28 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Teşekkür ederim. Takipteyim tekrar leke gelecek mi, bebeğin hareketleri devam edecek mi (şuan hareket ediyor)takipteyim ona göre gidicem.
0 oy
(2,053 puan) tarafından
Benimde aynı durum başıma gelmisti, 1 gün hastanede yatmıştım taburcu olduktan sonra leke gib geldi ama durdu galiba progestan yaptı diye hatırlıyorum. Ama ben 15 gün hiç birşey yapmamistim sende bu sürede dinlen yapma devam ederse leke git doktora benim ki 11 haftada olmuştu 
(28 puan) tarafından
Çok teşekkür ediyorum evet hic kalkmiycam dinlenicem dersimi aldım
(2,053 puan) tarafından
Rica ederim. Kesinlikle dinlenin temizlik önemli değil ağir iş artık yapmayn

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 260 göst.
23 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Eso9090 (165 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 76 göst.
30 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy