0 oy
90 göst.
Aile kategorisinde (2,041 puan) tarafından
Kızım 2 buçuk yaşında artik konuşuyor kendini ifade ediyorum. Yazda geldi şu tuvalet egitimini aradan çıkarmak istiyorum artik. Bu süreçte ne yapayım nasıl davranmayım hanımlar ilk çocuğum bilmiyorum. Sadece son günlerde olayı anlıyorum artik kakamizi tuvalete yapacaz bezi cıkaracaz falan diyorum o kadar. Bu Hafta baslayalim diyorum artık hayırlısı 

5 Cevaplar

0 oy
(6,312 puan) tarafından
Öncelikle çok fazla sabırlı olmanız gereken bir süreç ama kısa zamanda alışıyolar hemen. Biz ödül sistemiyle ilerlemiştik işe yaramıştı sizde deneyin isterseniz.
-Reklam-
0 oy
(72 puan) tarafından
Ben valla önce kendi psikolojimin iyi halini bekledim mesela regli öncesi olur olmaz sinirli oluyorum onun geçmesini bile bekledim şu cırt cırt li tuvalet kitaplarından aldim çok iyi oldu ne yöntemi denersen dene ilk bir ay kacirmalar oluyor onu bir kabul et bir de ben bizim normal kullandığımız tuvalete aparat alıp hep ona alistirdim lazimlik evin her yerinde olunca evin her yerine yapılır hissi veriyor demişti bir arkadaşım bence de mantıklı 
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Kesinlikle sakin ol. Altina iseyecek seni dinlemeyecek kakasindan korkacak belki kabiz olacak korkma. Cocuklar icin kakalari cok degerliymis. Pedagogla gorusup bıraktırdım ben. Uykusunda belirli saat dilimlerinde kaldir bedeni alissin. Aksam 9 dan sonra içecek verme
0 oy
(2,030 puan) tarafından
Allah izin verirse bende başliyorum bu hafta. 2.5 yaş kızım. Ben ödül sistemi yapicam. Ve yaklasık 1.5 haftadır anlatıyorum. Lazımlığı ortaya çikardim olayı anlattim bebeklerle yaptırdık falan biliyor. Şuan kabul etti anlaşmayı. 
0 oy
(4,318 puan) tarafından
Bu konuyla ilgili kitap okuyabilirsiniz. Benim bebegimde 2.5 yasinda 1 ay sonra baslamayi dusunuyorum. Bi kac kitap okudum ilgisini cekti. Hatta tuvalete yapmak istiyorum ben bugudum artik diyo. Ama benim suan vaktim yok. Bi de yaklasik 5- 6 aydir buyuyunce tuvalete yapmasi gerektiginden falan bahsediyoruz.

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 191 göst.
30 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde uykusuz anne (245 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 394 göst.
0 oy
5 cevap 100 göst.
0 oy
6 cevap 113 göst.
27 Kasım 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Svq (158 puan) tarafından soruldu

382,992 soru

11,464,412 cevap

35,061 kullanıcı

...