0 oy
570 göst.
Aile kategorisinde (38 puan) tarafından
Kızlar post açmıştım kaynanamın üstüne almış bana haber vermeden gidip ev beğenmişler demiştim o gün eve geldiğinde çok tartıştık ben annemin üstünden nasıl aliyim annemin üstünde olsa nolucak ben evin tek oğluyum kız kardeşlerim benden mal isteyecek değil bizim aramızda öyle şey yok felan dedi sen niye bizim aramıza giriyorsun ben evi aldım mı aldım sen ona bak mutluluğuma neden eşlik etmek yerine zehir ediyordun filan dedi üstüme yürüdü susacaksın kabulleneceksin dedi bende dedimki neden annenin üstüne aldın peki bana mı güvenmiyorsun dedim iyice sinirlendi ben sana niye güvenmeyim güvenmemem gereken şeyler mi var filan dedi ortalık iyice kızıştı aynı binada olduğumuz için kaynanamgil geldiler sese onlarda üstüme geldiler bizim aramızda mal davası yok oğlum kendi dedi anne senin üstüne yapacam dedi dedi kaynanam bende dedim bize ev eliniyor benim haberim yok görmüyorum etmiyorum üstelik bana güvenmiyormuş gibi gidip senin üstüne yapıyor neden beni hiçe sayıyor dedim onlarda ustelediler beni benim babam yok vefat etti ben çok küçükken annemde başka biri ile evlendi 3 tane de ablam var kimseye gidemezdim o yüzden bende bağırdım çağırdım hepsini evden çıkardım kapımı kilitledim bu işi halledip beni ne zaman insan yurduna koyacaksan o zaman gel dedim eşim 2 gündür akşam geliyor kapıya aç diyor ben hallettinmi diyorum özürler diliyor kaç kere çicek filan yolladı almadım kaynanmda kalıyor geceleri görüyorum geldiğini kaynanam da geliyor 2 gündür saat başı kapımı çalıyor ben seni böyle bir insan olarak bilmezdim oğlumla beni kıskandın filan diyor bana bende hiç cevap vermedim ona eşim gine geldi az önce annemle konuştum pazartesi evin satışını vericek dedi bizim bi kızımız var ben seni çok seviyorum senden ayrılmam senden vazgeçmem annem kendisi dedi benim üstüme yapalım diye bende kıramadım annema baş gelemeyeceğim için de seni bastırmaya çalıştım bende arada kaldım ama 2 gündür düşünüyorum sen çok haklısın benim ailem sensin kapıyı aç eve gelirim konuşalım dedi bende hallerinde tapuyla gel dedim açmadm sizce doğru mu yaptm siz olsanız ne yaparsınız akşam acayimmi kapıyı pazartesi bekliyimi

20 Cevaplar

+6 oy
(1,138 puan) tarafından
Yarın öbür gün boşanırsanız evde hak talep edemezsin.Bunun planını yapıp annesinin üstüne almadıysa hiçbir şey bilmiyorum 
(38 puan) tarafından
Bilmiyorum ya eşim böyle düşündü ya da kaynana fesat bir düşünce ya bu kadar güzel giden bir evlilik varken niye icine edilirki
-Reklam-
+2 oy
(2,171 puan) tarafından
Valla sana helal olsun kız ben mal gibi kalırdım sesim bile çıkmazdı valla. Kaynananaya noluyomuş onuda anlamadım bide oğluna atıyo o söyledi diye çakala bak. Bide sadede boşanma olarak düşünmemek lazım ölümlü dünya ne olacağını bilemezsin ki insan başına ne gelecek
0 oy
(224 puan) tarafından
Açma bekle üstüne yapsın tapuyu sonra ac
(38 puan) tarafından
Tapu harcını yatırmış pazartesi alicam dedim e devlet şifresi var bende ordan kontrol edicem burdan dönmez diye düşünüyorum
(224 puan) tarafından
İnşallah öyle olur ama çok saçma ya kayananan da uyanikmis ha kim bilir aklından ne geçti de evi üstüme yap dedi
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Tapuyu üzerine alana kadar açma kapıyı valla ne demek annesinin üzerine ev yapmak onun ailesi artık sensin Allah korusun ayrilsaniz etseniz hiç bir hak elde edemezsin o ne öyle mal kaçırmaya çalışıyormuş gibi 
(38 puan) tarafından
Aynen bende çok üzüldüm kırıldım bakalm bu raddelere kadar geldik gerisi nolacak Allah kerim
0 oy
(3,492 puan) tarafından
Valla çok doğru yapmışsın bnce sonunu getirmeden açma kapıyı canım 
(38 puan) tarafından
Yarın akşam gelir gine tapuyla gelir inşAllah
(3,492 puan) tarafından
Canım bence eşinin suçu yok kaynana doldurmuş gibime geldi sanki el kızı yarın bırakır gider evde gider demiştir eşin özür falan dilediğine göre ama ne olursa olsun neresinden tutarsan tut elinde kalir
(38 puan) tarafından
Aynen ya çözecek ya çözecek
(1,854 puan) tarafından
Çok doğru kaynann benim üzerime yap dediyse kesin öyle düşüncesi var. Yada kaynana bişey olsa kız kardeşleride mirasçı olacak.
(3,492 puan) tarafından
Evin parası sizin dimj yani eşine ve sana ait kaynanan para koymadı eğer koyduysa para ondan da yapmış olabilir
0 oy
(16 puan) tarafından
Geçen postunu okumuştum İnan sanki benim başıma gelmiş gibi sinirlenmiştim ama helal olsun vallahi sana açıkçası böyle yapacağını beklemiyordum yazdıklarından kesinlikle üstüne yaptır yoksa hiçbir şekilde o kapıyı açma İnan hayat insanın karşısına öyle şeyler çıkartıyor ki ne yapacağını bilemiyorsun en doğrusunu yaptın vallahi helal olsun kız sana
(38 puan) tarafından
Ya kızım geldi aklıma kendimi düşündüm başta baba yok mal yok ben böyle oldum ama kızım olmuycak dedim kendi kendime bi cesaret geldi ve yaptm sonuna kadar gidilen benim kızımın hakkı o ev bizim fedakarligimizin sonucu onlara bırakacak değildim mecburdum
(16 puan) tarafından
En iyisini yaptın sakın dönme kapıyı açayım deme zaten yarına bir şey kalmamış yarın kapına tapuyla gelmeden öyle bir şey yapma erkek milleti çok fenadır ne yapacakları belli olmaz eve alırsın yarın olur bir bahane üretir sürekli erteleyebilir
(16 puan) tarafından
Karşıma alıp konuşsam mı demişsin inan hiç gerek yok zaten sen bir kere konuşmayı denemişsin üstüne yürümüş daha karşına alıp ne konuşacaksın boş ver açma kapıyı
(38 puan) tarafından
Doğru evet hele benim hiç güvenmemem lazm
(38 puan) tarafından
Doğru acmaym halledene kadar
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Sakın öyle bir hata yapma, önce gör sonra aç. Süründür, geçen ki postuda okumuştum sinir olmuştum. Şimdi daha bir sinir geldi, kaynanan aşırı terbiyesiz biri. Bundan sonra kocanla iyi olsanda sakin o kadınla muhatap olma. Belli başka planlari var onun. Allah korkusu yok bunda.
(38 puan) tarafından
Bide o kadar dinine düşkünmüş gibi görünür ki hiç sorma tövbe hâşâ yani kimde ne olduğunu Rabbım bilirde bir imandan bir kurandan konuşur aklın hayalin almaz
0 oy
(4,395 puan) tarafından
Resmen mal kaçırmak için yapılmış.Ne demek bizim aramızda mal sorunu yok inan kaynanana bişey olsun öyle demezler.Benim gorumcelerim daha kayınbabam hayatta iken mal varlığıni aldılar neler ettiler.Cok doğru olanı yapmışsın kendinin ve çocuğunun hakkını gozetmelisin.
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Tabikide en dogrusunu yaptın aferin sana tapu sana gelen kadar boylede devam et sakın kaynananın üstüne ev kalmasın cünki bende yaşadım bu olayı benim eski eşimin annesi vede benim babam anlaşarak toprak aldılar babamın üstüne kecirdiler sonuc ev ne benim nedeki eski eşimin oldu cok üzgünüm ev hala babamın üstüne insanın kendi evi iyi 
0 oy
(891 puan) tarafından
Pazartesi yi bekle bari 
0 oy
(1,180 puan) tarafından
Tavrın çok doğru olmuş tepkin net olsun asla dönme bacım dişli olursan hakkını alırsın o kadar nibirikim yaparken zorluğu senle evladın çekmişsiniz niye kaynananla görümcen sefa sürsün
0 oy
(1,058 puan) tarafından
Açma canm kapını felan böyle devam et alsın tapuyu kendi üzerine öyle aç. Afferim bacım sana çok iyi yapmışsn kaynananlarlada arana mesafe koy yeni evine gidince 
0 oy
(30 puan) tarafından
Tavrından taviz verme evi ya kendi üstüne ya senin üstüne yapmadığı müddetçe hiçbirinin yüzüne bakma.mücadeleni çocuğun icin yapıyorsun bunu düşün. Yarın kaynanan ölürse gorumcelerin seni o evden çıkarır ya da dünya hali boşansanız evde hakkin olmaz. E devletten takip edersin tapuyu aldım derse. Web tapu sayfasında da belli oluyor. Tapunun eşine geçtiğinden emin olmadan yumuşama
0 oy
(7,467 puan) tarafından
Eyer benim üstume olmayacaksa ozaman kendi üstüne yapacak annesinin üstüne yapmak ne 
0 oy
(48,833 puan) tarafından
iyi yapmissin sonuna kadar haklisin bugun aklıma düştün soracaktim iyi oldu postu gördüm madem senin üstüne yapsaydi madem surprizdi
0 oy
(364 puan) tarafından
bu kadar şey yaşamışken sonuç istediğin gibi olana kadar taviz verme bence canım.. 
0 oy
(3,399 puan) tarafından
Helal olsun sana valla öyle devam et ailem bensem nie böyle bi halt yiyo deseydin alsın senin üstüne öyle kabul et anasına bak hele 
0 oy
(1,684 puan) tarafından
İyi yapmışsın aferin. bizim burda da kadın senelrce kismis biriktirmiş adam gitti evi babasının üstüne yaptı babası zorla istemiş falan kadın çocukları falan bırakıp gitti babasının evine
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Ne derse desin yumuşama. Dünyanın binbir türlü hali var. Yarın öbür gün boşansan hak talep edemezsin. Allah korusun kocana bir şey olsa yine ortada kalırsın 
0 oy
(704 puan) tarafından
Çok haklısın sonuna kadar bravo aynen devam

İlgili sorular

0 oy
40 cevap 1,106 göst.
12 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Hanifehtc (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 385 göst.
12 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Hanifehtc (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 926 göst.