0 oy
187 göst.
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından

Öncelikle biz annesi değil karısıyız düşüncesini saçma buluyorum. Sonuçta çocuğunun annesiyim. Bir şey almamış. Bu ikinci anneler günümde. İlk seferde de aramız bozuktu. Öğleden sonra gidip papatya almıştı, mutlu olmuştum. Bu sefer bize aylardır küsen, torununu bile arayıp sormayan annesine telefon alındı, bana sıfır. :D Geçen babalar gününde ise o anneler günümde sadece çiçek alıp geçmiş olsa da ben öncelikle BABA harflerinin içinde kizimizla fotoğraflarının olduğu çerçeveli bir resim yaptırdım. Sonra anahtarlık olarak kullanılan ve içinde kizimizla fotoğrafları olan mini album yaptırdım. Bir de kızımıza ilk babalar günün kutlu olsun yazan bir zibin giydirmistim. Gözümde zaten pahalı, abartı hediyeler yok ben de oyle şeyler almadım manevi kıymeti olan şeyler yapmıştım. Ama bu babalar gününde artık dert edip ne yapsam etsem diye düşünmeme gerek kalmadı. Kalbim bir parça kırık. 

4 Cevaplar

0 oy
(13,151 puan) tarafından

Bu güne takılma 

Kocan sana diğer günler nasıl değer veriyor mu 

Doğum gününü kutluyor mu veya sen tel istediğin de alıyor mu istediğin bir marka bence önemli olan o günler :)

Bana eşim hep der çocuklara çok iyi annelik yapıyorsun büyük sabrın var diye bu sözler daha güzel geliyor hediyeden :)

(228 puan) tarafından
Ne bileyim aynı şey tersinden de geçerli ama ben almıştım. Yani anneler gününden bir hatıra kalsın isterdim. Mesela benim aldığım tablo evde asılı duruyor, güzel bir şey bence. İhtiyaç olan şeyi alır. Ben de zaten onu zora sokmam. Çalışıyordum, telefonumu her şeyimi aldım. Ama tek kuruş desteği olmayan annesine pahalı hediye alması dokundu artık. Tamam annesi ama 3 ay çok üzüldüm onlar yüzünden. Çocuğunun rızkını böyle harcaması beni sinir etti. Sesimi çıkarmadım ama. Bir dal çiçek alsaydı da olurdu bana.
-Reklam-
0 oy
(506 puan) tarafından
Maalesef çoğu incelik nedir bilmiyor bunun maddiyatla ilgisi yok ama eşini tanımış olman lazım böyle şeylere takılıp üzülme bence
0 oy
(17,921 puan) tarafından
Benim eşim hem annesine hem anneme airfryer aldı bana bişey almadı :D bir ay sonra cleanmax alıcam söz dedi bi çiçek alaydın bari odun dedm güldük geçtik jdjjdj
0 oy
(174 puan) tarafından
Ben de karısına anneler günü hediyesi alan adamları anlamıyorum. Çok açık ve net bi gün aslında. Herkesin annesini özel hissettirmesi gereken bi gün. Karısına neden hediye alsın ki böyle bi günde adam. Senin çocuk doğurduğun günde doğum gününde evlilik yildonumunuzde tanışma yıl dönümünde vs hadi bunları bi nebze anlıyorum ama anneler gününde kocasından hediye bekleyen kadınları anlayamıyorum. Bir de erkekler manevi hediyelerden hoşlanmaz ve anlamsız bulurlar. Babalar gununde bu tarz bi hediye alacaksan hic alma derim zaten parana yazık. Kadın kafası ile erkek kafası ne yazık ki bambaşka. Bunu da zamanla anlayacaksın diye düşünüyorum.
(228 puan) tarafından
Yani anne olarak evlat verdiğimiz adamdan bir dal çiçek beklememiz size neden bu kadar dert oluyor onu da anlamış değilim. Zaten başta yazdim senin gibi dusunenlerden fikir danismiyorum zaten

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 550 göst.
13 Nisan 2021 Aile kategorisinde Tostininin annesi (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 56 göst.
2 Aralık 2022 Aile kategorisinde Pasaninannesi44 (493 puan) tarafından soruldu
+1 oy
28 cevap 736 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Zarifedoner (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 497 göst.
29 Nisan 2021 Diğer kategorisinde halide.111 (1,661 puan) tarafından soruldu

381,761 soru

11,429,083 cevap

34,989 kullanıcı