0 oy
150 göst.
Diğer kategorisinde (984 puan) tarafından
Kızlar biz aynı anneden babadan 3 kardeşiz. Annemle babam boşandıktan sonra biz annemle büyüdük. Asıl büyüten ise annanem. Ondan sonra annem bir evlilik daha yapıyor fakat yürümüyor annem ile üvey abim anlaşamıyorlardı ve evde bu yüzden sürekli bir tartışma yaşanıyordu. Bunlar olurken hep annemin arkasındaydım ve ne üvey babama nede üveylere karşı ezdiriyordum annemi. Fakat annem kardeşlerimle benim canımızı çok yaktı. Biz onun için birşeyler yaptıkça sürekli bizi kullandı ve arkamızdan hançerledi. Boşandıktan sonrada zaten biz onun için asla ilk planda olmadık kendi duyguları hep daha değerliydi. Bu duygular duygusal. Başkalarına duyduğu sevgi falan. Yani kendine verdiği zarar yetmiyormuş gibi bide bizlere veriyordu. Senelerdir konuşmuyordum. Kardeşlerimde artık neyin ne olduğunu kendileride anlayınca uzaklaştılar. Kendisi kendi hayatını yaşamayı tercih etti. Bizde saygı duyup uzaklaştık. Çünkü yaşam şekli bize ters gelmeye başladı ve buda bize zarar veriyordu. Dün bana bir telefon geldi kardeşimin kız arkadaşından abla dedi annen ameliyat olcakmış senin için gelsin yanımda kalsın dedi bende dedim ki kızım bensiz durmuyor hastahanedede durmaz ben yanında kalmam imkansız. Ki gerçektende öyle haklısın ozaman ben durayım dedi. Bende tamam dedim. Sonra hastalanmış kardeşimin kız arkadaşı çok kötüyüm dedi bende ne yapacağız ne yapacağız derken ortancı kardeşimi hastahaneye gitmeye ikna ettim çünkü oda kızgın ve öfkeliydi anneme karşı neyse ikna ettim işyerinden izin aldırdım gönderdim şuan hastahanede. Çok önemli bir ameliyat değil ama bizden başka kimse yok bu şehirde. Annemin erkek arkadaşı var ama oda güya izin alamamış. Komedi. Neyse kısaca şöyle diyeyim iyi günde bizler onun umrunda olmuyoruz ama kötü gündede hemen yanında istiyor. Kardeşime dedim ki olsun kötü gün destek olalım sonra yine uzak dururuz çünkü çocuklarım diyerek saçını süpürge eden bir kadın değil ve hiçbir zaman değişmedi değişmeyecekte defalarca şans verdik ama öyle olmadı. Dedigim gibi ben birşeylerr yapamazdım ama elimden geleni yapmaya çalıştım yinede şimdi ancak kızım uyuduktan sonra gece ziyarete gidebilirim. Bilmiyorum ama sokarlarmı. Bir yanım git biryanım gitme diyor ne yapacağımı bilemedim. Gidersem zaten anca maddi destek olabilirim başka yapabilicek birşeyim olmaz. Bir yuvam var ve bana tekrar zarar verebilicek biri. Erkek kardeşimin öyle bir derdi. yok ama yüz bulup bana sokulcak ve zarar verecek diye tekrar korkuyorum. Ailemide etkileyebilir yapacağı şeyler kardeşimede git yanında dur ama çok yüz verme dedim. Çünkü gerçekten bize psikolojikmen çok zarar veriyor. Kararları ergen bir kız çocuğu gibi kendini genç kız gibi rahat herşeyi yapabilicek gibi görüyor. Napmalıyım?

3 Cevaplar

+1 oy
(3,359 puan) tarafından
Valla su insanları bırakın yanlız başına da ben ne yaptım diye hatalarının bedelini bi odesinler kedi gibi hep dört ayak üstüne düşmesin
(984 puan) tarafından
Canım zaten öyle ama Allahı razı etmek derdim fakat işte bana kötü dönermi diye düşünüyorum.
(3,359 puan) tarafından
Sevgilisi izin alsin
(984 puan) tarafından
Umarım ders çıkarmıştır ama hiç sanmıyorum ders olsada herşey için çok geç. Bir duygumuz kalmadı ona karşı.
-Reklam-
0 oy
(2,002 puan) tarafından
Çok şaşırıyorum böyle annelerin olabilmesine.. ben olsam gitmem benim de yüzüm yumuşaktır merhametten çok kaybediyoruz o yüzden böyle durumlarda uzak dururum yoksa kolay kanıyorum
0 oy
(13,555 puan) tarafından
Benim ihtiyacım varken yanımda olmayan insanın bana ihtiyacı varken kılımı kıpırdatmam. Ben o kadar yüce gönüllü değilim 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 121 göst.
0 oy
12 cevap 482 göst.
0 oy
13 cevap 232 göst.
0 oy
12 cevap 444 göst.
14 Haziran 2023 Aile kategorisinde Belinay esila (34 puan) tarafından soruldu

382,965 soru

11,463,653 cevap