0 oy
210 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
Kızlar bebegim 20 aylik ama son 1 2 haftadir cok agresif cok tv izlemeye basladi napayim oyalayamiyorum. Oyuncakla oynuyoruz evde geziyoruz birbirimizi kovaliyoruz. Sonra yemek yapmam temizlik gerekiyor yapiyorum onada tv aciyorum arada izliyor arada izlemiyor. Ama inanin cok agresiflesti bende hep evdeyim hava 50 derece bi yere gidemiyoruz gündüz. Aksam parka gidiyoruz arada ama cidden vurmaya kizmaya aglamaya basladi 2 yaş sendromu diyorum artik ama az once ne istiyor bilmiyorum ama saatlerce agladi vurdu bana konuşuyorum anlatiyorum yok bagiriyor kafayi yedim . Oyuncak getirdim 10 dk oynadi baska bisi getirdim 10 dk aksama kadar canim cikti tv actim durdu oturdu izliyor . Lutfen linclemeyin bende insanim yani dinlenemiyorum gun icinde acik zaten

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Neden linç edilsin canım havalar çok sıcak çocuklarda bunaliyor tv istediği zaman sevdiği şeylere yönel mesela banyoya su koy oynasın enerjisini atsin
(446 puan) tarafından
Yapiyorum 30 dk oynuyor artik cikariyorum kimsede sicak diyr gelmiyor biri gelince tv izlemiyor ama kimse olmayinca sıkılıyor
tarafından
Anlıyorum benim cocuklarimda öyle çünkü evde durmak hiç istemiyorlar sürekli birileri olsun istiyorlar ha benim küçük oğlum da 20 aylık en büyük şansı abisi var beş yaşında onla oynuyo çocuklar enerjiyi atamadığı için hircknlasiyo
(446 puan) tarafından
Cikamiyorum gunduz gece bile burasi 40 derece bazen
tarafından
Bende çıkamıyorum güneş çarpar diye evimde aşırı derece sicak
-Reklam-
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Ne izliyor bazi çizgi filmler çocukları hircinlastiriyor dikkat etmek lazim bari eğitici biseyeler izlet belki faydası olur
(446 puan) tarafından
Yani maşa ve koca ayı izliyordu. Artik acmiyorum niloya kukuli  kaptan daniel dikkat ediyorum izlediklerine bazen ingilizce sarki aciyorum
(4,220 puan) tarafından
Trt çocuk diyanete bı bak izlerse onu izlesin
0 oy
(4,553 puan) tarafından
Konuşması nasıl canim anlatımı anlatamiyorsa ondan da oluyor 
0 oy
(7,252 puan) tarafından
3 buçuk yaşında kat kat fazlası benimki enerjisinde atiyir bağ bahçede yine aynı bağırıyor oyuncak atıyor vuruyor küçük ergen bunlar 
0 oy
(1,159 puan) tarafından
Agresifligi televizyon yüzünden yeterli iletişim kuramıyor o yüzden agresifleşiyor. Maalesef gerekirse bir süre evini b*k götürsün ama çocuğunla ilgilen bol bol iletişim kur sen yemek yaparken ona da mutfakta bir oyun kur mesela oyun hamuru ver veya bir etkinlik hazırla o onunla oyalanirken sende yemeğini yap bir süre bu şekilde sık dişini sonra nasıl sakinlestigini kendi kendine oyalandigini farkedeceksin.
0 oy
(8,273 puan) tarafından
Havaların sıcaklıgı yavruyu bile etkılıyo demekki :) bı oyun terapısıne git istersen. Oyun oynatırken neye bozuldugunu kızdıgını anlıyolar
(446 puan) tarafından
Durumum pek iyi degil para konusunda
0 oy
(11,165 puan) tarafından
Canim bi dua vardı yiyeceğine içeceğin fotoğrafına ufleyin diyordu hocalar netten bir bak istersen 
0 oy
(3,721 puan) tarafından
Kesinlikle 2 yaş sendromu bence benimkide Kasım doğumlu onda da sinyaller vermeye başladı ağladığında önce susturmaya çalışıyorum fayda etmiyorsa tamam annecim nasıl istersen ağlayabilirsin seni anlıyorum bu çok doğal diyorum inan biraz sonra susuyor ama tv de izlediği şeyler de hırçınlaşmasına sebep oluyor olabilir sen yine de kısıtlamaya çalış çok zor durumda kalmadıkça açmamaya dene 
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Tv yüzünden oluyor hele o koca ayı maşa başa bela bi çizgi film ben çalışıyorum çok tv kısıtlamam bi kaç kez izlemiş bende baktım ne izliyor diye oradaki kız hayli agresif ve yaramaz 1 hafta tv izletme aradaki farkı göreceksin sende 
(446 puan) tarafından
Onu çok çok izliyordu bende baktim cok yaramaz artik acmiyorum
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Malesef bazi cocujlarda tv bu etkileri yaratıyo canim. Tavsiyem  iceriklerini kontrol ederek sakin seyler izlet. 

Kamyon leo

Hop hop baykuş

Kaptan daniel 

bize yan etki yapmayan cizgidlimler tavsiye ederim. 

Mesela bu şarki seklinde sürekli gürültü seklinde ilerleyen seyler izlediginde  agresif etkiler oliyodu
(446 puan) tarafından
Yani bunlarida aciyorum evet
0 oy
(246 puan) tarafından
TV izletmeyin derim.yemege evin işine dahil edin ona birşeyler yaptırın.yafa önce cocugnuza vakit ayırın biraz yorun onu.sonra işlerinizi yapın derim.
(446 puan) tarafından
Öyle yapıyorum ama yok cok huysuz
0 oy
(4,403 puan) tarafından

2YAŞ SENDROMUNA AYAK BASMIŞ BULUNMAKTASINIZ HOŞGELDİNİZ:D

0 oy
tarafından
Benimki de 19 aylık .şarkı açıyorum dans ediyir .masal açıyorum dinliyor.etkinlikler yapıyoruz kısa saklamistim ama malum havalar sıcak 8 de cikioz dışarı.tum gun evde olunca mecbur etkinlik yapioz.sabah kahvaltı sonra hızlıca evi üstünden topluom onada su veriyorum oynuyor bayag oyalanio içine meyve falan atiom üzüm erik elma falan bayag oyalio .sonra öğlen uykusuna geçio yemegimi yapıyorum.banyoyu WC yikiyorum.camasirlari asıyorum o varken yapamayacağım şeyleri yapıyorum.sonra uyanıyor yemek yediriyorum sonra bikac etkinlik yapioz.balkona küvet koyuyorum suyla doldurup oyuncakları atiom epey oynuyor.bazen kum veriyorum onlarla oynuyor.birbirimizi kovalioz saklanioz derken akşam oluveriyo nasıl geçio anlamiom ben sonra güneş gidince dışarı cikioz gezioz kosturuyo hemen uykuya dalıo gelince.yorulyyoz valla canım çıkıo akşam uykusundan sonra ev topla et kaba işleri hallet derken sabaha uykusuzluktan oluyom bazen çok bişey yapmadan erkenden uyurum kızımla.bigun tempoysa bigun rahat takiliom ev işi bitmez çocuklar daha önemli napalim :(
(446 puan) tarafından
Oylede halim kalmiyor bitkin düşüp hiç ilgilenemiyorum bu sefer de
tarafından
Bende yorgunum hemde çok takarım kalmio ama napim ilgilenmem gerek

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 777 göst.
19 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Yorgun bir anne (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 111 göst.
2 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (78 puan) tarafından soruldu
0 oy