0 oy
158 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (355 puan) tarafından
Anneler ben 2 gün önce sezeryan doğum yaptım 39. Haftada . Ebe. Sütun var göğüs uçlarımi sıktı ilk ağız sütü kolostrum geliyordu hamilelikten beri o var ama bebeğim emiyor doymuyor çok ağlıyor katıla katıla ben tecrubesizim . Ne olur yardımcı olur musunuz mama verdim meme de sütüm nasıl artar duş alamadım eve yarın cikarcak sanırım dr . Sıcak su etkili olur mu başka ne yapabilirim :(( çok üzülüyorum 

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kuru incir tuketin inciri sicak suda biraz bekletip o suyu icin bol bol su için 
(355 puan) tarafından
Kuru inciri suya ne kadar bekleteyim kaç dk saat
tarafından
15 dk dı sanirım ismi incir uyutmasi diye hatirladim simdi tarife bakarsanız i ternette vardir dogum yapan arkadasim tavsiye etmisti bana da
(355 puan) tarafından
Tammdir hemen denicem sağolun
-Reklam-
+1 oy
(826 puan) tarafından
Bazi bebekler çene kaslari zayif olduğu için emmeyi geç ogrenebiliyor. Sütün vardır bebegin bosaltamiyordur muhtemelen bu yüzden birçok anne panik olup mamaya basliyor anne sutude bosalamayinca geri cekiliyor hemen bir sut sagma makinesi edin önce emzir arkasından sağdığin sütü ver canım olan sütünü de artırır saglikla büyüsün inşallah 
(355 puan) tarafından
Allah razı olsun pompa da alayım o zaman tamamdir . Bol su pompa incir uyutmasi bestlak damla hoşaf. Hepsini denicem inşallah Allah'ım yardımcım olsun sizde çok sagolun
(4,305 puan) tarafından
İrmik helvası bulgur ve dereotu yesıllık bunlardan bol bop ye cnm etli haslama ye yaraları iyileşsin hem güç verir sana. Saglıkla büyüt bebegını. Insaallah hayırlı olsun cnm
(826 puan) tarafından
Senden de razı olsun canım evet bu söylediklerini de yaparsan desteklemiş olursun
+1 oy
(2,646 puan) tarafından
Mama vermiceksin sutun varsa bol bol emzirceksin. Sut emildikce artar ki senin kolostrum varsa demekki sut inmis. Adeta memende yasicak ve aktif emecek. Her emzirmen en az yarim saat olacak. 15 dk bi meme 15 dk bi meme aktif emecek. Uyursa cenesini durt, topugunu cimcikle. Mama ile tok tutar az emzirirsen sutun artmaz. Her agladiginda emzir stres yapma. O buyudukce daha kolay emecek o zaman aglamaz boyle.
+1 oy
(56 puan) tarafından
Yarın gelir merak etme sezereyan öyle bestlak damla al humana süt çayı iç petibör bisküvi ve süt iç simit aşı bulgur pilavı dereotu bunlar çok süt yapıyor ben böyle ilerlemiştim kızım 21aylık hala emiyor bestlak damla mutlaka kullan n kalitesini arttırıyor
+1 oy
(601 puan) tarafından
Bol su iç kısır ye yeşillik ye hurma incir pekmezle suyu karıştır iç.bide bol bol emzir gelir 
+1 oy
(1,152 puan) tarafından
Roka yedim halende yiyom yani 
+1 oy
(1,545 puan) tarafından
Sıvı yemek ve bol su içmek, ayran kefir içmek 
+1 oy
(365 puan) tarafından
Emzirmeden sonra sağım yap makine ile. sıcak dus al duşta göğüslerini ovala masaj yap çıkınca da sağım yap bol su iç bulgur ye helva ye ama sağım çok önemli sütunun artmasini ıstıyosan kesinlikle sağım yapman lazım 20dk bir göğüs 20dk bir göğüs 
+1 oy
(325 puan) tarafından
Daha erken canım gözün aydın bu arada bebeğinle beraber huzurlu sağlıklı yıllar dilerim biz bile normal doğum yaptığımız zaman 3 gün sonrasında geliyor sütümüz benim 4. doğumumda bile öyleydi yani. Sıkıntı etme kendine bol bol emzir bol sıvı al stres yapma ama sütün gelir o zaman
+1 oy
(808 puan) tarafından
 Herşeyden önce sakin ol rahat ol ağlaması dan tedirgin olma kuzum sıcak duş bol bol su tüket hoşaf böyle şeyler tüket yeşillik çok güzel süt yapar bende aynı şeyleri yaşadım ondan sakın kal stres yapma diyorum Allah'ın izniyle sütun çok güzel gelicek bebisinde güzelce emer zaten ❤️❤️❤️
+1 oy
(6,207 puan) tarafından
Tahin çok süt yapar cnm tahin helvası ye veya tahin pekmez. Tahinli pide derler hani ortasında tahin olur ya ondan da yiyebilirsin . Ama ne yersen ye su içmediğin sürece etkisi olmaz bol bol sıvı tüketmen lazım su meyve suyu çay herşeyden içmen lazım
+1 oy
(45 puan) tarafından
Cok geçmiş olsun sağlıkla büyüsün yavrun. Simdi herkes bir sey der hele de mamayla ilgili. Sütün gelecek bu konuda stres yapma bebeğini bolca emzir emdikce memen uyarilacak sütün artacak. ayrıca bulgur,irmik helvasi, pekmez bulamacı,tahin ve bol sıvı tüketimi sütü arttırabilir. Bu süreçte mama da verebilirsin, alışır memeyi almaz diye korkma ac kalmasin yavrucak istersen biberonla degil de siringayla ya da kasikla da verebilirsin alismasindan korkuyorsan. ben bu sacmaliklari dinledim mamayı cok az verdim sütüm de 5.gün tam geldi bebegim ac kalmış sarilik oldu vicdan azabi çektim. 2.gebeligim kimseyi takmam süt hemen gelmezse mama da veririm. Allahim yardimcin olsun gececek her sey yoluna girecek kalbini ferah tut
+1 oy
(306 puan) tarafından
Hurma, kuru kayısı, kuru beyaz dut çayı, humana still tea(e bebek), promalt mavi( e bebek), sıcak havlu göğüse koyma, bol bol sağım ve emzirme 
+1 oy
(232 puan) tarafından
2 cocugumda da 30 cc geçmedi mama verdim mecbur sonuna kadar dene olmadı mama ver cnm damarda yoksa gelmez 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 1,233 göst.
0 oy
7 cevap 869 göst.
6 Şubat 2020 Diğer kategorisinde ❣️Oğluşunun meleği❣️ (701 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 146 göst.
31 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Prenses 67 (679 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 142 göst.
3 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

383,035 soru

11,465,458 cevap

35,065 kullanıcı

...