0 oy
179 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (84 puan) tarafından
Merhaba.

Oğlumun yumurta beyazı ve süt ürünlerine alerjisi var. Emzirdiğim için bunları ben de yiyemiyorum. Evdeyken sorun olmuyor, aramıyorum ama bir misafirliğe gidince veya misafir gelince insanlar rahatsız oluyor. Ya benim yiyebileceğim bir şey bulmakta zorlanıyorlar ya da benim yiyemediğim şeyleri benim yanımda yemekten. Yarın eşimin arkadaşı eşiyle birlikte çaya gelecek. Hem benim hem onların yiyebileceği bir şeyler arıyorum. Özellikle meze veya salata ile tatlı konusunda bir sey bulamadım. Tavsiyeniz var mı?

10 Cevaplar

0 oy
(779 puan) tarafından
Salata olarak patates salatası olabilir kısır yapabilirsin ama tatlı olarak birşey gelmedi aklıma ya hepsinde de süt yumurta var aa buldum helva yapabilirsin ben helvayı suyla yapıyorum çok güzel oluyor 
(84 puan) tarafından
Helva güzel fikirmiş teşekkür ederim cevabınız için.
-Reklam-
0 oy
(570 puan) tarafından
Patates salatası, mercimek köftesi, kısır,

Su keki yapabilirsiniz onun içine yumurta da girmiyor çikolata etirip üstüne de dökerseniz çok güzel tadı oluyo 
0 oy
(570 puan) tarafından

image

denedim ve çok beğendim tavsiye ederim 
(570 puan) tarafından
Ben limonla yaptım suyunu da sıkıp koydum
(84 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim. Hem kolay hem lezzetli bi tarif gibi görünüyor. Ama çikolatanın içinde de süt olduğu için onu da yiyemiyorum. Yine de ilerde deneyeceğim bunu.
(570 puan) tarafından
Çikolata sosu dökme canım öyle de oluyor
(84 puan) tarafından
Sade kek olarak yapabilirim evet. Sag olun.
(570 puan) tarafından
Rica ederim Afiyet olsun
0 oy
(14,113 puan) tarafından
Mercimek köftesi veya kısır , patates salatası , sigara böreği , sarma falan yapabilirsin. Tatlı olarak biraz zorlanirsin. Bak internetten bak Efsun tatlısı diye bir tatlı var onu yap. Yumurta da yok icinde süt ürunleride yok. 
(84 puan) tarafından
Kalburabastı benzeri bir tatlı sanırım bi baktım da. Teşekkür ederim cevabınız için, yazıyorum bi kenara bu tarifi de.
(14,113 puan) tarafından
Aynen canım yiyen herkes kalburabastı sanıyor ama malzemeleri farklı.
0 oy
(78 puan) tarafından
Su dan kek yap canım çok güzel oluyor ne güzel ende 1 sene diyet yaptım kimse dikkat etmedi yediler hep yanımda 
(84 puan) tarafından
Teşekkür ederim cevabınız için. Diyet süreci zor bir süreç inşallah atlatmışsınızdır.
0 oy
(194 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum bende içemedim sakin diyetini bozma hemen geçer insalalh
(84 puan) tarafından
Allah razı olsun. Şimdiye kadar hiç bozmadım, irade ile ilgili sorun da yaşamıyorum cok şükür ama sadece misafirlik ve dışarıda yemek zor oluyor işte. Cevabınız için teşekkür ederim
0 oy
(67 puan) tarafından
Tahinli cevizli kabak tatlısı süper olur. Kısır, sarma, patlıcan biber közleme salatasi,patates kizartmasi salatası, yumurtasiz sütsüz patatesli ıspanaklı pırasalı kiymalı börekler... aslında alternatif çok. Sadece yağ maden suyu kullanarak börek yapabilirisn ya da sirke un yağ karisimi bir sosla yapabilirsin. Yumurta sarısı yiyebiliyorsun sanırım onu kullanarak da bir şeyler yapabilirsin.
(84 puan) tarafından
Balkabağına da alerjisi var. Dediğiniz şekilde börek yapacağım bir de işte yanına tatkı ve meze&dalata arıyordum. Teşekkür ederim cevabınız için.
0 oy
(1,362 puan) tarafından
Meze salata olarak patates salatasi havuc kabak tarator mor lahana salatasi sehriye salatasi falan bi genis tatli olarak aklima irmik geldi canm ben suyla yapiyorm tereyag falan da koymuyorm normal sivi yagla yapiyorum cokta guzrl oluyor google yumurtasz tatlilar diye de aratabilirsn canm 
(84 puan) tarafından
Helva fikrine ısındım, sağ olun cevabınız için.
0 oy
(3,300 puan) tarafından
nohut salatası, patatesli sigara böreği, kısır, sütsüz yumurtasız kek, köz patlıcan ve biber salatası, mercimek köftesi, sarma. Aklıma bunlar geldi. 
(84 puan) tarafından
Teşekkür ederim cevabınız için.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 47 göst.
5 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Havin06 (2,212 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 64 göst.
0 oy
6 cevap 114 göst.
15 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde BESelif (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 76 göst.

385,395 soru

11,524,694 cevap

35,192 kullanıcı

...