0 oy
86 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (400 puan) tarafından
Kızlar eşim gıda sektöründe bölge müdürü yani emri altında çalışan magazalar var. Herkes tarafindan sevilir sayılır biri. Dün akşam eşim kadın personeller bebek görmesine geleceklermis. 8 aylık oldu neredeyse ama onlar çalıştıkları için anca vakit bulabilmisler. Velhasıl kelam yarın onlara bir menü çıkarmak istiyorum. Uzak yoldan gelecekler çünkü. Çorba yemek pilav salata ve tatlı olarak düşündüm. Ayrıca meze yok başlangıç ana yemek gibi gibi şeyler yapamam çünkü 8 aylık bebeğim var. Bugün tatlıyı yapsam eşim yarın çocuğa bakar bende yemekleri yaparım diye düşündüm. Ev süpürme işleri de var tabi. Kolay bir menü olsun istiyorum.

4 kaşık corba 

Et sote 

Pirinç pilavı 

( Dolapta su böreği vardı belki onu da çıkarırım) 

Salata. 

Tatlı olarak ne yapayım? 

Bu menü nasıl ? 

2 Cevaplar

+1 oy
(1,396 puan) tarafından
Uzak yerden gelecekler demişsin menüyü yetersiz buldum ben günde kendimize yapacağımız bir menü yani. 

Yemek yapamayacaksan yemekli olarak alma çay ve yanına iki üç ikramla geçiştir. Öyle de olmaz diyorsan 

Menüyü baştan değiştir 4 kaşık çorba yerine cennet çorbası yada anam babam usulü süzme mercimek yap daha herkese hitap eder 

Köfteli patlıcan sarma yap yada beyti kebabı ve bulgur ortayada yine semizotu salatası yoğurtlu yada kuru cacık normal salata içecek koy 

Tatlı da en güzeli şerbetli oluyor böyle davetlerde bence o yüzden kalburabastı yada ay tatlısı falan yapabilirsin 
-Reklam-
+1 oy
(3,357 puan) tarafından
Salata yanına tarator ekleyebilirsin,  corba bence mercimek tercih et , pilav bulgur pilavı ise patates püresi çok yakışıyorum ben et sote yanına 

Tatli da Kıbrıs tatlısı yada sobiyet

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 199 göst.
0 oy
9 cevap 250 göst.
0 oy
3 cevap 85 göst.
17 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Evrim.34 (489 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 238 göst.
5 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Elifbn12 (118 puan) tarafından soruldu

384,849 soru

11,511,575 cevap

35,173 kullanıcı

...