0 oy
178 göst.
Diğer kategorisinde (431 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar bir konuda fikrinize ihtacim var.Babamin iki evi var babam vefat etti annem hayatta.Evin birini babam bana verdi tapuda bende.annem abimlerle yaşıyor diye evi boşalttı.Annem hasta unutkan biraz para tutamıyor abimle kalıyor babamın emekli maaşı anneme yatıyor.Abim alıyor ama anneme veriyorlar ihtiyaçları karşılanıyor yaşlı zaten.Bana verilen ev kiraya verildi annem abimde yengem bakıyor diye ben kirayı istemedim ama yengem ben para için bakmam dedi almadı.Babam vefat etmeden benim için abime para gönder ben ölünce kardeşine demiş abim bana annemin 16 bin tl olan maaşından bin TL gönderiyor.Ev de çok eski 3+1 babamın Hayri olsun diye ucuza verdik 3 bin yl ye abim kiraninda yarisini veriyor bana yani 2500 TL alıyorum aylık. Ama şuan ikizlerim oldu bir tane daha kızım var benimde ihtiyacım var.Kirayi annem hayatta diye istememiştim ama zaten abim alıyor kendi de calisiyor annemin maaşı var.Eylulde kirayı 5 bin yapmayı düşünüyorum uyguna verdik zaten ramazanda bir ayda hiç almıyoruz aylik4500 yani olacak.Bu pahalılıkta para mı yani bizim sadece mama masrafımiz 3 bin. Abimle konuşup kirayı tek almak istediğimi söyleyeyim diyorum.Yanlis mi sizce aylık 5 bin olursa en azından bir ihtiyacım karşılanır.Babamin maaşından da para almayacağım.Birde ben bekareken abim buyuk bocrlar yapti hep çalıştım ödedim yıllarca şimdi bu çok olmasa gerek diyorum sizce? Bu arada evin birini abime verdiler o zaten içinde oturuyor ben başka şehirde evliyim no yüzden benimki kirada

4 Cevaplar

+1 oy
(1,740 puan) tarafından
Bence kirayı almalısın onlar karışmamalı. Ama annenin maaşından da para almamalisin annen orda kalıyor çünkü 
(431 puan) tarafından
Evet tabi zaten kirayı alırsam az yada çok maaştan para istendiğimi soylicem
(4,577 puan) tarafından
aynen  bencede senin evin kira senin . abinde  annendeki diger ev ve maasi almali bence. yanliz yengeye helal olsun . allah rzzi olsun oara icin bakmam demis diye.
-Reklam-
0 oy
(3,237 puan) tarafından
Yani sonuçta aslında o ortak mal, tapusu üzerinize olsa da. Baban abine de ev bıraktıysa tamam ama anladığım öyle bir durum şuan yok. Annene de bakıyorlarmış. Bana kalırsa biraz haksızlık olur. Ama durumun sıkışıksa abin de kabul ederse sıkıntı yok ama kabul etmezse de bence alınmamalısın.
(3,237 puan) tarafından
O zaman başka, kendisi de hakkını aldıysa içinde oturup oturmaması seni ilgilendirmez. Sonuçta kira derdi yok. O zaman konuş tabi. Ama bunu abindenle beraber asıl annenle konuş derim. Sonuçta ev annenle babandan kaldı sana, abinden değil. İkisiyle beraber konuş.
(431 puan) tarafından
Demi yanlış düşünmüyorum babam zaten diyordu kiraya verirsin kirasını alırsın diye.Annem yanlarında ya aslında ondan alıyor ama annemin maaşını da alıyor sonuçta ev benim.
(431 puan) tarafından
Şöyle para işi abimde dönüyor abim alıyor parayı,benden önce annemle konuştu parayı almak için der mi diye aslında annem bir şey demez çünkü
(3,237 puan) tarafından
Konuşman da bir sıkıntı yok bana göre bu durumda. Ben kirayı almak istiyorum annemin maaşı komple sana kalsın. Bu şekilde hepimiz için daha kolay olur, para gönderme derdimiz de kalmaz de. Telefon ettiğinde ikisiyle beraberken konuş.
(431 puan) tarafından
Yakında gidicem canım yüz yüze konuşacağım
0 oy
(1,797 puan) tarafından
Baban ikinizede ev verdiyse abin annene bakıyorsa annenin maaşı onların eve girmeli istenen doğru olmaz kirayı sen alabilirisn mantıklı ama kirayı sen alıyorsanda  ben olsam anneme bakıyorlar diyede senede bir iki kira bedeli kadar hediye alirim gönül almak için 
(431 puan) tarafından
Annemn maaştan bin alıyorum kiranın yarısını canım.Bende maaşından almak istemiyorum kirayı kendim almak istiyorum.Abime ev verdiler o içinde oturuyor ben başka şehirde yaşıyorum.Hediyr tabi alırım normal dede alıyorum ama şuan bütçem belli öyle olsa daha rahat alırım.Birde aslında evin masrafı olunca bu ev senin evin diyor ev benim masraf benim ama kira ortak oluyor
(1,797 puan) tarafından
O zaman o iş sıkıntı kiraya karışmayacak bakan maaşını alır bizde maaşı yoksa diğer kardeşler para verir yoksa herkesin mali kendine ne annenin maaşından al nede kiranı ver
(431 puan) tarafından
Mantıklı olan o bende öyle istiyorum

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 159 göst.
3 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Birdilektut (1,278 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 338 göst.
0 oy
4 cevap 140 göst.
9 Haziran 2024 Aile kategorisinde dunyali _birisi (263 puan) tarafından soruldu
0 oy