+1 oy
400 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (312 puan) tarafından
Kızlar bu konuyu konuşalım detaylı çünkü her an başımızda gelebilir,  spral değil kondom kullanıyoruz ama bu yanlışlıkla hamile kalanlar nasıl kalıyor hatayı nerede yapıyor acaba

Geri çekme yöntemi mi

Boşalmadan sonra tekrar mı ilişkiye giriyorlar, kondomla bile olsa 

Elleri hijyenik olmadı da genital bölgeye mi deydi, nasıl oluyor bu yanlışlıkls bebekler ben de ona dikkat edeyim bebeğim daha küçük.

13 Cevaplar

+1 oy
(6,777 puan) tarafından
burada okuduklarıma göre geri çekilme çok yaygın ama en yanlış yöntem. spiralli hamile kalanlar da var, çocuğununki kayıyormuş. 
(312 puan) tarafından
Evet haklısın canım
-Reklam-
0 oy
(1,596 puan) tarafından
Rabbim ol derse oluyo cnm .

Ben 3 sene geri çekilme ile korundum ve bı ay hamile olduğumu öğrendim eşime soyledgim de o bile şoka girdi çünkü okdr emindi ama rabbim bizim için yazmıştı 
(333 puan) tarafından
Benım 4. gebeliğim de aynen böyle oldu biz de çok şaşırmıştık. 3 çocuğumda planlı ilk çocuğum tedavi ile olduğu için yani 4-5 ay denemeden sonra ben hamile kalabiliyordum 4.de çok şaşırmıştık biz;)
(4,692 puan) tarafından
Ya Allah aşkına kızlar şoka girecek birşey yok bunda. Eşinin boşalmasına gerek yok. Cowper bezi sıvısından dahi hamile kalabilirsin. Bu yüzden geri çekilme bir yöntem değildir diyoruz
(311 puan) tarafından
Çok afedersiniz ama neye şok oluyorsunuz içeri girip çıkan bırsey var ve hamıle kalmanızı sağlayacak sıvı onun ıcınde boşalma olmasa da zevk suyu denen bırsey var önden gelen yanı insan nasıl buna guvenır bu denli şaşırır asla anlayamıyorum sanırsın kilit vurmuşlar h ilişki yaşamamıslar da hamıle kalmışlar gibi neyın şoku bu gayet doğal bu şekilde kalmanız
(4,692 puan) tarafından
İrmakcım herkes Meryem Ana :D
(333 puan) tarafından
Diğer 3 çocuğumda planlı olduğu halde kalamayınca 4.nün öyle gelmesi şaşırtıyor biraz.bende yanlışlıkla hamilemi kalınır mış dedikten 4 ay sonra hamile olduğmu öğrenince....
0 oy
(1,731 puan) tarafından
Yanlışlıkla hamile durumlarında biz değil eşler hata yapıyor :))
(244 puan) tarafından
Öyle valla kuzum maalesef çok zor
(312 puan) tarafından
Aa anladım... Yanlışlıkla dedikleri aslında adam istemiş kadın istememiş demek:D:))
(312 puan) tarafından
Kendini tutamadığından mı yoksa bilerek hamile mi bırakmak istiyor? Allah Allah tutamıyorsa başka önlemler var yani
(1,731 puan) tarafından
Kız kendim için demedim hata soruyor ya o yüzden dedim. Hatanın yüzde 80 i eşten kaynaklıdir :)
(244 puan) tarafından
Öyle tabiki de eşten kaynaklı
0 oy
(244 puan) tarafından
Bizim kondomumuz patlamıştı, daha erken olduğu için ertesi gün hapı alıp içtim ben ona rağmen şimdi yanımda çok şükür. İyiki var ama Allah nasip ediyorsa istediğini yap oluyor. Benim çok tanıdığım var spirail ile kondom ile hamile kalan nasıl oluyor bilmiyorum.
(244 puan) tarafından
İstemiyor musun canım
(312 puan) tarafından
Bebiş 1 yaşında ve anne olmak çok zor, bazen üzülüyorum kızıma kötü davranıyodım diye...;(
(244 puan) tarafından
Kötü derken
(333 puan) tarafından
Rabbim isteyince.... Bağlattırıpta hamile kalanlarda varmış
(244 puan) tarafından
Öyle tabiki canım hiç bir korunma yöntemi kesin değil bence
0 oy
(4,571 puan) tarafından
gericekilme.  tam bisalma aninda degilde hir saniye farkla gec vikmak o ani kestirememek. o da o anki sekildeb pizisyndan kaynakli oluyir genelde. beni naletolasi hatam ertesi sabah pazar gunu kalkip da nobetci eczane aramaya üsenmek. naletolasica usengecligim neticesi
(333 puan) tarafından
Seni gebe sohbet yerindende tanıyorum casperiye
(4,571 puan) tarafından
:) orda pek sevmezler bendi dslga gecilecek sorulsra
dalgr gecer gibi cvp veriyorum diye:)
(333 puan) tarafından
Evet biliyorum banada yapmıştın ilk postuma bi yorum;))
(4,571 puan) tarafından
haha :) ne demisim acep merak ettim o anki modum nasildi kimbilir:)) kirdiysam kusurabakma ozaman dhaha:)))
(333 puan) tarafından
Yok çanım kırılmamiştim ğece  yükleyecektim buraya SS aldım ama yükleyemedim
0 oy
(36 puan) tarafından

Valla 4 bucuk sene dogum komtrol hapi ile korunuyorum ilk defa bu ay gunum gecince hamile kaldm sandim.ama kalmamisim bende esim o an sevindi bitane yapayim bari bu ay icmeyeyim dedim ve bilincli bi hata yaptim:D gunum geciyi diye 2 gun uste uste iliski oldu ve sabahina adet oldum ve bide bittigi gun iliski oldu esime dedim icmiyorum hapi hevesin kalmasin bitane daha olsun diye oda dusundu dusundu bayaa sonra biranda henuz hazir degilm git hapini ic gel dedi iliski sonrasi :Dbendeictim ama gec ictim iste o 7 gunluk ara uzadi ben bilerek gec ictim dur bakalim millet supriz bisekil korunurken hamile kaliyo bende boyle bilerek hata yaptim acaba kalcakmiyim 2 hafta daha bekleyip test yapacayim eger tuttmussa buraya post acacam hamileyim diye :D

(36 puan) tarafından
Valla cok heyecanliyim gorende ilkkez hamile kaliyo sanir beni ama cok istiyorum bi yandan nasil beklicem 2 haftayi onuda bilmiyorum. :))
(312 puan) tarafından
Aahahahha kaç tane çocuğun var:)
(36 puan) tarafından
2 oglum var canm belki 3.kiz olur ihtimali yapiyorum Rabbim insallah icimdeki sesi duya hayirli saglikli kiz evlat nasip eder cok dua ediyorum hayirlisi ile kiz olsun diye
(312 puan) tarafından
İnşallah hayırlı evlat olsunlar da gerisi önemli değil
(36 puan) tarafından
Aynen insallah
0 oy
(661 puan) tarafından
Spral takılıydi ve 2 hafta önce kontrole gitmiştim hiç bir problem yok yerinde demişti o 2 hafta içinde nasıl hamile kaldıysam su an 4+3 canim 
(312 puan) tarafından
Aaa hayırlı olsun güzellikler getirsin size kuzum inşallah:)
(661 puan) tarafından
Insallah canim beklenmedik anda geldi ama vardır rabbimin bir bildiği sağlıkla gelsin diyoruz
0 oy
(802 puan) tarafından
Telefon elimden düştü hamile kalma korkusundan ya daha az önce bir korunma yöntemi söyleyin diye post açtım 
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Bizi 5sene geri cekilme yöntemi korudu canim korummayi bırakınca bir ay sonra rabbim nasip etti şuan 15gun içinde doğmasını bekliyoruz ama bundan sonra nasıl bir yöntem kullanacağız bilmiyorum 
0 oy
(391 puan) tarafından
2 sene geri çekilme ile korundum tabi cahillik oldu biraz daha sonra prezervatif+geri çekilmeye devam ettik şimdi dusunuyorum da iyi hamile kalmamisim :)
(312 puan) tarafından
Bence de büyük tehlikeler atlatmışsın:D
0 oy
(4,692 puan) tarafından
Genelde prezervatifi boşalmadan hemen önce takıyorlar. Bu daha hata
0 oy
(5,499 puan) tarafından
Benim yaptığım en büyük hata eşimden gizli spiral takmamaktı :) bana güven diyerek spirale izin vermedi sadece geri çekilme yaptı 2 seneden fazla korundu kendi isteğiyle ve benim haberim olmadan ilk ayda yani korunmayı gevşettiği ayda hamile kaldım
0 oy
(584 puan) tarafından

Benim adet düzensizliğim vardı 4 5 aya kadar olmuyordum sürekli doktora giderdim ilaç verirdi bir ay olurdum sonra yine düzensiz bu durumu başka doktora anlattım altı aylık ilaç verdi düzenli kullan dedi onun sayesinde günü gününe adet oluyordum ilactan once hep geri çekilme ile devam ettkk ama hamile kalacaksam da olsun diyerek yani geri çekilmenin bi korunma yöntemi olmadığının farkinda olarak bebek olursa da allahtan diyerek korunuyorduk adet olmadığım için de aslında biraz buna güveniyorduk :Dher neyse uzatma o ilacı altı ay kullandıktan sonra çok dikkat et hamile kalma olasılığın çok yüksek dedi doktor 6 ay geçtikten sonra bunu çoktan unutan ben hala eski düzenime devam ettim ilacı bırakır bırakmaz 10 günde hamile kalmışım hatta hamileligimin ilk ayında 12 saatlik durmadan yolculuk yapmıştım bilmeden sen düşün çok şükür şimdi 19 aylık kızım var bebegim 2 bucuk aylıkken spiral taktirdim artık tedbirle devam ediyoruz :angel:

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 845 göst.
13 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Berfinbedri (1,279 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 247 göst.
0 oy
24 cevap 465 göst.
3 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Tomurcuksss... (985 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 877 göst.

384,891 soru