0 oy
154 göst.
Diğer kategorisinde (331 puan) tarafından
Biliyorum ki her bebek farklıdır ama Bi bebek te yaşıtları gibi bazı şeyleri yapabilmeli bebeğim prematüre olarak doğdu 1yaşına girmesine 1hafta var yatar pozisyondan oturur pozisyona yeni geçmeye başladı emekleme yok ama sürüne sürüne fizana bile gider. Çok hareketli o konuda yuvarlanma var koltuk başına dikiyorum ayağını basıyor ama 5saniye sonra atıyor kendini tek başına dik durmuyor benmi endişe ediyorum sizde neler yapıolar 

9 Cevaplar

0 oy
(313 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Erken doğduğu için canım düzeltilmiş ayından gideceksin korkma bence ama yinede doktora bir danis 
(331 puan) tarafından
Bi ay geri say demişti doktor gelişimi güzel demişti
(313 puan) tarafından
36 haftalikmi doğdu canım benim kızımda 36 haftalik doğdu
-Reklam-
0 oy
(1,264 puan) tarafından
Hiç doktora gittiniz mi canım ?Doktorlar bebeklerin 1 yaşına gelene kadar oturmasına ayağının üstüne basabilmesine falan bakar.benim bebeğimde premature şuan 21 aylık benimki büyük gerçi.
(331 puan) tarafından
Evet etrafımda da bazı insanlar geç yürüdüğünü diolar kaynanamla görümcem de sürekli geç yürür bu yada yürüyemez gibi imalarda bulunuyor lar onların çocukları 7_8 aylıkken yürümüşler sürekli onu söylüyor lar inanmıyorum zaten hiç görmedim Bi bebeğin o ayda yürüdüğünü
(17,406 puan) tarafından
Ya şu 7 8 aylıkken yürümekten kasıt ne. Ben anlamıyorum. Ve inanmıyorum. Sıralamaya yürümek mi diyolar. Bence atiyolar ya. Annem de 8 aylıkken yürümüş. Hiç inanasim gelmiyo valla
(509 puan) tarafından
8 aylık yürümüş yalan bencede 7 aylık şuan emeklicek insaallah daha emeklemedi
(1,264 puan) tarafından
Kızlar hiç belli olmaz o işler ablam prematüre bebek olarak dünyaya gelmesine ragmen aynen 8-9 aylıkken yürümeye başlamış
(331 puan) tarafından
Valla bende inanmıyorum işte bana sürekli öyle diolar
0 oy
(332 puan) tarafından
Her bebek dediğiniz gibi bir değil benim kızımda bu Çarşamba 1 yaşına girecek tutunarak kalkıyor emekliyor bazen tutarım bir iki adım atar sonra düşer maşallah baya hareketli yani 
(331 puan) tarafından
Maşallah
0 oy
(17,406 puan) tarafından
Yürüme 18 aya kadar olması gerekiyormuş. Bı de sekin bebis prematüre. O yüzden ancak. Oğlum prematüre olmadığı halde 13.5 aylıkken yürüdü.emeklemeyedebilir.  o şart değil. Direkt yürüyebilir emeklemeden. 

Kızım 4 gün sonra 11 aylık olacak. Emekliyor bayadir. Çok hareketli. Doğduğunda anlamıştım ben hareketli olduğunu. Eller kollar bacaklar hiç durmazdi. Öyle gerçekten. Sıralıyor. Dün ilk defa bir iki saniye ayakta kaldı tutunmadsn. Belki yaşında yürür. Bilemiyorum. Ama acele etme. Senin çocuk zaten prematüre doğduğu en doğru bilgiyi doktorun verir
(509 puan) tarafından
Sıralıyordan kastiniz ne
(17,406 puan) tarafından
Sıralamak koltuğa ya da duvara tutunarak yürümek ilerlemek
0 oy
(2,095 puan) tarafından
Prematüre bebekleri normal yaşıtlarıyla kıyaslamayın doktorunuz ne diyorsa onu dinleyin sadece burada herkesin farklı bir görüşü düşüncesi olabilir boşuna kendinize takıntı etmeyin
(331 puan) tarafından
Birincisi bu dediklerinizi bende biliyorum takıntı da yapmıyorum kendime görüş almak istedim sordum
0 oy
(30 puan) tarafından
Yeni 11 aylık oldu arada düşse de yürüyor  maşaAllah baya hareketlilik bir bebek 
(331 puan) tarafından
AA maşallah yürüyormu
(30 puan) tarafından
Evet canım baya hareketli bir bebek sende üzülme her bebek farklı  doktora gidince sorarsın
(331 puan) tarafından
Üzülmüyorum daha vakti var biliyorum
0 oy
(3,647 puan) tarafından
Normal canım seninkinin yaptıkları. Erken doğmuş. Sürüne sürüne gidebiliyormuş işte ne güzel. Tutunurken 5 saniye durup kendini bırakması bence sürünerek gitmeye alıştığından, ayakta durup öylece bakınmak sıkıcı geliyordur şimdilik. Tutunduğu yere az gördüğü oyuncaklardan eşyalardan falan koy ayakta durma süresi uzasın. 
(331 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim fikir için
0 oy
(323 puan) tarafından
Ben de senin gibi endişeleniyordum neden yürümüyor diye 18 aylık oldu yürüdü kendisi canim
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Her bebek farklı tabiki ama siz yinede ihmal etmeyin eşimin yeğeni var 3 yaşına kadar yürümedi şuan otizm teşhisi konuldu sanırım bize birşey deniyorlar ama asla korkutmuyorum yanlış anlamayın lütfen 
(1,369 puan) tarafından
Ama prematüre diyorsun şuan normal bence

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 235 göst.
4 Şubat 2021 Diğer kategorisinde aysegulayse (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 231 göst.
19 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 73 göst.
16 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatyalar (1,264 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 162 göst.

396,954 soru

11,872,662 cevap

35,985 kullanıcı

...