0 oy
214 göst.
Aile kategorisinde (8 puan) tarafından
kizlar nasrsist esle nasil anlasabilirim benim esimle konusamama problemim var pek kendimi ifade edemiyorum o da hic kendinde kusur bulmaz genelde ben haksiz olurum ona gore bu yuzden komismak istemiyirum hep tavir yapiyorum sonra bu yuzden de haksiz oluyorum ya bildiginiz narsist biri ama gecinmek zorundayim nasil bi yol izlemeliyim (ornek vereyim; iyi olup her istedigini yapinca benden iyisi yoktur ama bana ilgisi yoktur ama ona sorarsanis cok ilgili  vs bunun ornegi cok)

8 Cevaplar

+1 oy
(5,114 puan) tarafından
Narsist insanla maalesef geçinemezsin. Sen 1 verirsen o 2 ister. Sen 2 verirsin o 3 ister. Hep haklı olmak ister. Hep en iyisinin onun olduğunu duymak ister. Böyle insanlarla sadece acımasız olarak geçinebilirsin..
(8 puan) tarafından
evet biliyorum narsistleri canim o yuzden dengede kalmak istiyorum bu yuzden post actim
(5,114 puan) tarafından
En güzeli umursamamak. O bişeylere laf edince yokmuş gibi davranıp he diyip geçmek. Onu ezmeden sen üste çıkamazsın yani
(8 puan) tarafından
ya canim evet soylediklerine takmamk lazim dogru dion ama umursamazsam o da beni umursamaz genelde oyle de hic bisey isteyemiyorum bu kez de hersey benim istememle olur ben istiyorum ben demeden biselwr yapsin bizim icin ama yok adam yer icer yatar o modda yoruldum artik diyince de suclu ben olurum
-Reklam-
0 oy
(11,510 puan) tarafından
En güzeli yokmuş gibi davranmak seni sucladiginda bunun üzerinde durmayıp He tamam diyip geçiştirmek 
(486 puan) tarafından
Bende ayniydim çözümü msj yazmakta buldum. Koca koca sayfalar yazarımmm o eve gelene kadarda engellerim bana bişey yazamasin. Msjda da ağzım açıldı şimdi yüzüne pat pat söylüyorum. 3 sene böyle onun bana söylediklerine o yokken bağıra bağıra kendine kendime konuşarak cvp verdim. Baktım olmuyor dolu taşıyor. O isteyken o güne kadar neler yapmış ne haksızlıklar yapmış hepsini yazdım öyle öyle ilgisine gectim
(8 puan) tarafından
ya canim yaptiklarini inkar ediyor yuzune vursam soylediklerini yine ben tanlis anlamis olutorum yine suclu benim
(486 puan) tarafından
Bak canım narsist insanla anlaşılamaz. Anlasilabilseydi adı narsist olmazdı. Ya bir yaşamayı ogreneceksin yada kendine başka bı yol bulacaksın. Sen sustukça o daha çok üstüne gelmeye devam edecek. Dönecek birgün sana diyecekki sen ruh hastasısin. Seni hasta edip seni bununla vuracak bide.  O kabul etmesin sen yinede şöyle bir kere iki kere 3 kere... Onun yaptıklarının farkında olduğunu göster ona
(8 puan) tarafından
canim adamin yuzune konusamiyorum cogu seyini reddediyorum zaten yapmiyorum dun misal disari vikcam bana iyi alistin dedi ben ofkelendim ama gidip yuzune diyemedim gidip mutfakta soylendim kendi kendime duyuyor ama sagir gibi davrandi
(11,510 puan) tarafından
Narsistler insanin psikolojisiyle çok güzel oynarlar bende çok mesaj yazdım diyemediklerimi sonra yüzüne dedim yani kabul etmiyorlar asla en son bana psikolojik baskı yapamayacağını söyledim şimdi ne derse umursamıyorum bildiğimi yapıyorum beni değersiz hissettiriyordu hepsini bir söyledim şimdi eskisi gibi değilim eşime karşı farkinda
0 oy
(8 puan) tarafından
kizlar guzel gecinmek icin tavsiyeleriniz varmi
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Esim narsist biriydi neler cektim anlatamam iyi bisi desem bile suclu olurdm yanj olaylari kendj istedgi gibi yansitir kendi dogrulari vardi ben hep sucluydm senin gibj alttan aldm hani huzurm bozulmasjn iste iyi olalim hep doye ama ben bole yaptikca piskolojim bozuldu kafayi yeme derecesine kadr geldim bi gun ole bi patladimkj kapi pencere kirdm resmen kapilarin camlarini patlattm heryerim kesilmisti senjde keserim dedim esime gozum gormez mahvederm seni dedim.ben alttan aldikca iyi olmaya calistikca sen dahada eziyorsn beni ölduruyorsn dedim sana birdaha susmjcam agzim bundan sonra acilcak sende haddini bilceksn dedim.sonuc devam etmeye calisti ama ben hep laflarimla ve cenmle bastirdm onu.asla beni ezmesine ve narsistligine izin verrmesim sonra duzeldi suan resmen bisj desemde yapsam diye agzimin icine bakar yani canm susarsan iste iyi gecnmek icn sunj bunu mu yapiyim dersen hep ezilirsn biraz da agirligini koymak zorundasin.seni ezmesine ve buakdr ustunluk kurmasina izin verme derim.yoksa kafayi yersn kendjne zarar verirsn.
(1,152 puan) tarafından
Bende böyle yapım bida ozmn
(8 puan) tarafından
ya canim bende patladim en son senin kadar degilde tehdit ettim ama gene de cok baskin olamiyorum zaten amacim kendimi ezdirmemek iste sozumu dinletmek ve de onun artik isteyerek bseyler yapmasi ben konusamama lonusunda yetersiz goruyorum kendimi  korkuyorum adeta şerrinden diyim iste aşamadim
(1,232 puan) tarafından
Bende korkardim canm ki benm esimde siddette vardi en son dayanamadm artik sinir krizi gecirmisim kollarim ellerim yuzum hep kesikti hatta gozum okadr dönmus anlatamam belki esim ondan sonra degisti bilemiyorm ama ban sey demisti korkuyorm artik senden bende bencede artik korkmalisjn cunku artik eski elif yok karsinda gozum seni gormuyor cocuklrima dua et en ufak biseydede seni bosarim dedim.hatta 3. cocugu yapti sirf onu bosamiyjm diye o derece yani.ama duzeldi allaha sukrler olsnki suan o halinden eser yok kendjde diyo ama seni cok uzdum hakkina girdm hakkjnj helal et diye
(1,152 puan) tarafından
Bı bozmadan bı düzelmiyormus demekki
(8 puan) tarafından
valla benimkide biraz duzeldi iste tehditten sonra ama ben şu konusamama işini aşamadim
0 oy
(558 puan) tarafından
Psikolojik destek almalısın.Böyle bir insan senin dengeni bozmuş olmalı.Ne doğru ne yanlış onlar bile net drğildir senin için.Önce bunları çözüp kendinden emin olmalısın.
0 oy
(702 puan) tarafından
Of bu benim eşim artık saldım yaa
0 oy
(437 puan) tarafından
Benim kuzen narsist kocasıyla boşanmanın eşiğine geldi 
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Aynısı bende de var ama ben azda düzeltebildm cnm  darısı başına 
(8 puan) tarafından
taktik versene bacim ya konusan biri misin mesela esinin ani ofkesi varmi ben ondan korkuyorum kör oluyor adam ama cok basit seylere dusun artik halimi bise konusamiyorum

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 397 göst.
0 oy
7 cevap 341 göst.
10 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Anneeecilik (280 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 348 göst.
29 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Pyr (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 394 göst.
15 Şubat 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu