+1 oy
263 göst.
Diğer kategorisinde (48 puan) tarafından
Mutfak robotu mikser blender 

Tost makinesi 

Saç kurutma makinesi 

Ütü

Kahvaltı tabak seti 

Bardak seti 

Bunları alıcam çeyizine

Kirada oturuyorum 2 çocuk var, annem de takı takmana gerek yok. Biz kız tarafı olarak babanla 2 bilezik takarız diyo. Kına bizde ama düğün başka şehirde olacak kız tarafından 

Yakın akraba olacak sadece.

Bileklik alabilirsem alayım diyodum ama annem gerek yok diyo. Sizce ne yapsam 

14 Cevaplar

+2 oy
(798 puan) tarafından
İstersen dünyayı al yine de düğünde ne taktın konuşulur. Benim görümcem bana 5 gr bilezik almıştı :D en kötü ihtimal böyle bilezik al. Adı bilezik taktı olur :) 
(48 puan) tarafından
Demi maalesef böyle bir şey var. İnanın bileklik falan fiyatları da bilmiyorum böyle hediyelik anı kalsın benden diye göstermelik bir bileklik alsam ne kadardır
-Reklam-
0 oy
(4,585 puan) tarafından

baya sey almissin zaten.alanilirsen bileklik yeter . gerci bazi yerlerde bu aldiklarin takinin yerini tutmaz bazilari illa dugunde gosteris sever aileler vs . eger oyle bisey olacaksa kardesinle anlas sahte bilezik takarsin celik altintengi kelepce tarzi cok sık duruo . hem takar  hemde millet altin bilezik taktin zanneder:)

(48 puan) tarafından
Evet gösteriş için yapılıyor herşey işte amann
0 oy
(1,473 puan) tarafından
Yarim tak bileklikten daha kârlı olur
(48 puan) tarafından
Yani benden hediye olsa diye düşündüm, çok pahalı takamam zaten hele o gün gelsin de anı hediye olarak
0 oy
(3,603 puan) tarafından
Ben yarım altın takmıştım   sende o sekil yap cnm biletlik yerine çeyrekle bilen alabilirsin
0 oy
(169 puan) tarafından
İnan ne alırsan gözle görülmez düğünde taktığın konuşulur aldıkların değil. Bende kendi yeğenime nevresim takımı, seccade takımı, bornoz seti, el yüz havlu seti aldım. Ben bana ne taktığına bakarım dedi bende ya aldıklarımı vermem taki takarım yada takı takmam aldıklarımı veririm dedim. Bende kiradayim üstelik iki çocuğum var. Bizimkilerde aldığın yeter bisi takmazsan düğün olunca dediler. Eşim tek çalışıyor şuan kendim çalışıyor olsam neyse de elimden ancak bu gelir
0 oy
(408 puan) tarafından
çok güzel hediyeler bence de gerek yok 
0 oy
(1,732 puan) tarafından
Bir altın tak yeterli daha neyapacaksin bir sürü şey almışsın zaten
0 oy
(4,703 puan) tarafından
Gerek olmaz olur mu ya. Bileklik olur. Kolye olur. Bilezik olur
0 oy
(1,149 puan) tarafından
 Baya eşya almışsın.. 

Ama herkes ne taktığına bakar

Durum yoksa bile çeyrek bileklik  yapabilirsiniz yada yarım bileklik.. 

Bu kadar eşya almasaydınız  güzel bir takı alabilirdiniz
0 oy
(1,522 puan) tarafından
En ucuz bileklik 10 bin flan durumun varsa öle bişey al ki bozdurmaya kiyamasin çeyrek takınca illa bozuluyo
0 oy
(979 puan) tarafından
Çeyrek altını bileklik yaptır koluna tak en mantıklısı
0 oy
(147 puan) tarafından
Adetlerinizi bilmiyorum ama ben bunları alsam da yine de taktigim şey konuşulur bu aldıklarım çokta umursanmaz benimkiler öyle yani senin kardeşini bilemem benim de abimin düğünü var şahsen direk altın alıp takcam hediye işine girmicem
0 oy
(1,485 puan) tarafından
Çalışıyorsan bir yarım altın takabilirsin, calismiyorsan kendini zorlamazsin.
0 oy
(4,384 puan) tarafından
Kiz kardesim bana kolye takmisti. Cok severim. Taktigimda yanimdaymis gibi hissederim ;) 

Altinlar bozuldu gitti kolye ,bileklik,kupe kaldi. 

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 570 göst.
9 Haziran 2022 Aile kategorisinde Eslo (791 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 391 göst.
11 Nisan 2022 Aile kategorisinde Erkekannesi1g (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 783 göst.
7 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,725 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 875 göst.