0 oy
807 göst.
Aile kategorisinde (1,787 puan) tarafından
Bu hafta sonu amcamın kızı evlenecek. Beraber büyüdük onu kardeşim gibi görürüm zaten ailede ikimizde başka kız yok hep kardeş olarak anıldık diyebilirim. Çeyiz hediyesi olarak ona yatak örtüsü seti almıştım dün Anneme sordum ne kadar taksam diye o da 200 yeter biz zaten altın takıyoruz dedi ama bana çok az geldi 200. Sizin fikriniz nedir? Eşimi de çok zorlamak istemiyorum araba aldık yüklü bir borç ödüyoruz şu sıkışık zamanda üstüne gidemem. Sizce en makulu nedir?

32 Cevaplar

0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bizde de aile büyüğü takar yani annen haklı
(1,787 puan) tarafından
Ben bütün kuzenlerime ailem takmasına rağmen takılarını taktım. Ama samimi olduğum için diğerlerinden farklı mı taksam diye düşünüyorum
(7,768 puan) tarafından
Durumunuz varsa tak canım bn kuzenlerime takmadım ama yeğenime gram takmıştım
-Reklam-
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Bence durumun neyse onu yap hediyen de güzelmiş çünkü
0 oy
tarafından
Bizde de aile büyüğü takar.  Kuzeniniz ailesinden ayrı ne kadar taktı?
(1,787 puan) tarafından
O zamanlar 12 13 yaşlarında çocuktu takmadi haliyle
tarafından
200 iyi bence
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Canım biz bayramd düğüne gittik damadın halalati bile 200, takmıştı şaşırdım ama sen bütçeme gote tak ayıp olmaz bide hediye almışsın oda 200den aşağı deil
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Evlenmiş ailenden ayrılmış isen senin ayrı takman lazım sorarlar adama koca arabaya borç ödüyor ama bir altın takamadi bence de çok az 200 TL 
tarafından
Aynen katılıyorum
(179 puan) tarafından
Yani bende kısmen katılıyorum . En azından Gr taksa adı altın olmuş olur . Ama maddi durumlarını da bilemiyorum... Zor bir soru
0 oy
(1,166 puan) tarafından
En büyük kuzenim ben evlenirken bekardı onlar ama biz hepsine çeyrek altın taktık ailemiz ayrı taktı. Durum uygunsa gram olabilir 
0 oy
tarafından
Kardeş gibi büyüdük diyorsan hakkı en azından bir çeyrektir.
0 oy
(314 puan) tarafından
Ne kadar gücün yetiyorsa eşinle konuşmalısın bence.
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Hediye de almışsın cevizine makul bir şey takabilirsin bnece 200 yeter galiba ya 
0 oy
(7,607 puan) tarafından
Sonradan evinede hediye götürürsün bence 200 iyi canım.
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Valla canım bizimde eşimin yigeni var nerdeyse aynı hastalar onlarda kardeş gibiler onun babasi 500 atmış bizim düğüne eşimde diyor ben babama 500 yollayacak atacak biz gitmeyecez düğüne gitsekte sadece babası atacakti
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Bu durumlarda ben farklı düşünüyorum sonuçta dugunde taki takmak alicak vericek meselesi değildir evlenen kişiye yardım amacli yapılır kardes gibiyiz diyosun icinden ne geliyorsa onu yap sonucta senin annen babandan ayri bi evin var. Bu arada 200 su devirde cok az. Markete bile gitsen hiçbir sey almadığını halde 200den fazla tutuyor. Eskiye göre 200=50 lira
0 oy
(4,229 puan) tarafından
Gram ya da yarim gram oluyo onlardan takabilirsiniz en az
0 oy
tarafından
Kız şansa bak benim de amcamın kızı evleniyor beraber büyüdük diyemem ama severiz yani birbirimizi onun okulu falan uzak kaldık babası pazarcı olduğu için hep pazar falan oldu görüşemedik.. 

Şimdide hem şahidi oldum kınayı yakan ben olucam yaninda duran benim olucam çekime bile ben gidicem .. 

Babam da diyor biz takicaz siz takmasanizda olur diyor. Eşimde olmaz öyle bizde takalım 200 300 neyse diyor 
(8,326 puan) tarafından
Kesınlıkle sizde takın canım siz ayrı evsınız sonucta
0 oy
(8,326 puan) tarafından
200 tak şimdi evine gidince de al bi hediye tamam canım.Eger samimiyseniz anlar seni 
0 oy
(13,075 puan) tarafından
Bu kadar yakınsanız bir çeyrek takman lazım bence 
0 oy
(897 puan) tarafından
Annen haklı cnm zaten yatak örtüsü bi altın degerinde.. 200 çok bile 
(1,787 puan) tarafından
Ay aynı Annem gibi konuştun kız o da böyle diyo 200 çok bile diye hahahah
0 oy
(2,801 puan) tarafından
200 yeterli bence çeyiz hediyesi de almışsın evlendikten sonra evine gidince ev hediyesi de alırsın  
0 oy
(3,823 puan) tarafından
2 sene önce kuzenim evlendi hiç bişey takmadım çünkü o bana bişey takmamıştı hatta dayım bile 200 ttl takmıştı 

Hediye zaten almışsın ya 200 tak ya 500 altın almış başını gidiyor 
0 oy
(681 puan) tarafından
Eşimin kuzeni evlenecek 2 haftaya biz çeyrek altın takacağız. Eşimin annesi ve ablası da ayrı ayrı takacak çeyreklerini
(1,787 puan) tarafından
Çeyrek takmam mümkün değil malesef :/

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 557 göst.
9 Haziran 2022 Aile kategorisinde Eslo (791 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 1,658 göst.
1 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Ümranşen (1,629 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 471 göst.
21 Haziran 2021 Aile kategorisinde Ne fark eder (424 puan) tarafından soruldu