0 oy
88 göst.
Aile kategorisinde (13 puan) tarafından

Hayırlı akşamlar kızlar. 3 buçuk aylık kızım var 3 kilo doğdu Şuan 4 buçuk kilo kilo alımı yok ve bunun üzerine 1 ay önce kayınbabam vefat etti çok severdim kendisi üzüntüden bi anda sütüm kesildi ne yaptıysam olmadı 1 aydır mama veriyorum sma denedik içtiği an kusuyor bebelac veriyoruz ama günde 2 3 defa kaka yapıyor 1 aydır kilo alımı yok ben ne yapıcam stresten kafayı yiyorum artık  doktor normal diyor sağlık ocağı normal diyor ama normal değil 2 çocuğum daha var benim ve biliyorum bazı şeyleri hangi mamayı vermem gerek kaç saatte bir vermem gerek söylermisiniz lütfen ilk defa bu bebeğimde mama kullanıyorum aşırı acemi hissediyorum kendimi  ve gören herkes ne kadar küçük kafası çok küçük büyümüyor diyor elbette ne kadar kulak arkası yapsamda üzülüyorum hakkınızı helal edin uzun oldu   

7 Cevaplar

0 oy
(13 puan) tarafından
Kızlar yokmu cevap verebilecek
-Reklam-
0 oy
(1,969 puan) tarafından
Aylık en az 600 gram almalı. 2-3 saatte bi 90ml mama verin. Ama normalde güzel kilo yapıyor acaba mamayı mi az veriyorsunuz? Bide günde 2-3 defa kaka yapması gayet normal
(13 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cevabınız için hayır 90 120 arası veriyorum 2 3 saatte bir kaka konusu beni biraz korkuttu
0 oy
(72 puan) tarafından
Valla eltim bim'de satılan bebivita veriyor maşşallah çocuk nasıl kilolu benim kıza keşke alıştırsaydım 21aylık olmasına rağmen verirdim
(13 puan) tarafından
Cevabınız için teşekkür ederim bide onu deneyeyim çok sağolun
0 oy
(2,645 puan) tarafından
Benm oglumda 3 aylık tam emziryom sadece akşam üstü sütümun en az olduğu kısım o zaman 60 CC yapyorum bazen iciyo bazen icmiyo sen her 3 saatte bir 60 CC yap maman çöpe gitmesin mideleri 60 cc den fazlasını almiyo canm kilo olarak evet kilosu sanki biraz azmis ama her bebek iri olacak diye bişey yok minyon olabilir yapısı sağlıklı olduğu sürece sorun yok bende ek mama olarak Bebelac aldım tok tutan bir mama değil kızımda böyle çok az  bebevita kullanmıştım o mama da gayet güzeldi 
(13 puan) tarafından
Cevabınız için teşekkür ederim evet sağlıklı olsunda gerisi önemli değil kaka konusu beni korkuttu biraz bende en azından bi dediğiniz mamayı bir deneyeyim
0 oy
(371 puan) tarafından
Öncelikle başınız sağolsun ama biraz sakin ol bence sen  fazla stres yapmışsın Dr normal diyorsa  takma bu kadar sütun kesilip  mama kullanınca vicdan yaptın galiba içten içe benim ikizlerim doğduklarında 2300 ve 2600 grmdi hemen hemen her mamayı kullandım herzeman aralarında kg farkı vardı mmadan mamaya bebekten bebeğe degisiyo bence yinede için rahat edecekse degsitir mesela bir ay dene bı mamayı kilo alımı istediğin gibyse devam et değilse değiştir biz zorunlu değiştirdik hep ilk aptamille başladık sonra birine Ar birine conformil verdim kusma sorunu bitince ikisine conformil verdim sma güzel kilo yapıyor dediler birine sma verdim ayrı ayrı mamalarla zorlanınca ikisine de sma verdim bebelac ve goldunu da denedim sevmediler en son bebivita kullandim aşırı kilo yaptı birinde biri zayif kaldı şuan birakmaya çalışıyoruz zayıf diyorum ama ağız alışkanlığı Dr yaşına göre kilosu iyi diye ama ana yüreği işte biri kilolu biri zayif olunca dayanamıyor :⁠-⁠)
(13 puan) tarafından
Cevabınız için teşekkür ederim Allah razı olsun bu arada evet sütüm kesildi diye aşırı üzgün ve mutsuzum çok ama çok üzülüyorum   En azından bende bir kaç mama deneyeyim  bebevita yorumlarda gördüm onuda bir deneyeyim en azından içim rahat etsin  vicdan azabı yapıyorum elimde değil cenazemiz vardı kayınbabam babaydı bana hala inanamıyorum öldüğüne ve ev sahibimiz evden çıkarmaya çalışıyor bi yandan o bi yandan cenaze bide sezeryanım aşırı zor geçti baya bi sorunlar derken sütüm gitti
0 oy
(364 puan) tarafından
Benim kızım mama ile büyüdü cnm iki yaşına kadar Aptamil kullandık maşallah kilosu gelişimi çok iyi 
(13 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cevabınız için bebevita önermişler onu bir deneyeyim olmazsa aptami alırım denemekten başka çarem yok
0 oy
(127 puan) tarafından
Hipp. Mama dene onu içebilir 
(13 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için deneyeceğim onuda inşallah
(127 puan) tarafından
Ben bebeğime bütün mamaları denedim içmedi bir tek hipp mamayı içti hala devam ediyoruz

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 120 göst.
0 oy
11 cevap 157 göst.
0 oy
3 cevap 88 göst.
20 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Azracan11 (880 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 149 göst.

384,654 soru

11,506,653 cevap