0 oy
488 göst.
Diğer kategorisinde (6,374 puan) tarafından
Kızlar benim oturduğum ev sobalıydı bide bebek var diye oğlum hiç uyutmuyordu ses yapıyor oyun oynuyor oda çocuk daha 5 yaşında. Bebek uyurken biraz telefon verdim oyalansın çocugu uyandırmasın bende işlerimi yemeğimi yapayım diye. Çünkü bir odanın içinde hem yatak odası hem oturma yeme içme misafir giyinme soyunma odası herşey bi arada çok zorlandım.

Şimdi ise başa çıkamıyorun uyanıyor anne telefon diyor bide erken kalkıyor ağlayınca küçüğü uyandırıyor bende uykusuz kalıyorum gece sabaha kadar saat başı bebeğim uyanıyor zaten böyle böyle bağımlı oldu nerdeyse şimdi yavaş yavaş azalta azalta bırakmasını istiyorum sürekli ağlıyor canım sıkılıyor diyor oyuncaklarla oynuyor çizgi film izliyor eline meyve veya yiyecek veriyorum telefon istemesin diye. Bazen dışarı çıkarıyorum ama eve gelince aynı bunla nasıl başa çıkabilirim telefon olmayınca hep bağrıyor çağrıyor çok hırçın .telefon yüzünden böyle oldu farkındayım 

Linçleyecekler gelmesin zwten ne yapacağımı şaşırmış durumdayım bi odanın içinde bebekle çocukla geçirmek çok zordu çaresizlikten verdim yanlış olduğunu biliyorum lütfen yargılamak yerine bundan sonra nasıl bir yol izleyebilirim onu söyleyein

22 Cevaplar

+2 oy
(454 puan) tarafından
İstediğinde vermiceksin kesınlıkle ağlasa da vermıceksın verırsen nasıl olsa aglayınca annem veriyo dıyecek hep ağlayarak yaptıracak herseyı.. Ben böyle başa çıktım ben anneyim o çocuk bunu bilecek kurallarıma karsı gelmeyecek.. 
(454 puan) tarafından
Tabiki öncelikle telefonun zararlı olduğunu anlatacaksın büyüyünce alabileceğini falan tabı genellikle anlamak ıstemıyorlar aglayarak tepki verıyolar o yüzden tutumunda kararlı olman lazım
(6,374 puan) tarafından
Evet haklısın aslında ağlayarak kazanabileceğini sanıyor hep bundan sonra ağlasa da vermiycem belli saatlerde sadece
(454 puan) tarafından
Aynen öyle yap canım öyle öyle anlıcak zaten
-Reklam-
+2 oy
(48,972 puan) tarafından
telefonu sakla bozulmus de gormeyince istemeleri azaliyor sende onun yanında alma eline
0 oy
(902 puan) tarafından
Telefonun tamamen kaldır. İsteyince veremeyeceğini sadece belirli bi saatte vereceğini söyle. İstediği kadar ağlasın illaki usanacak. Kalem kağıt boya ver resim çizsin bi oyun kur onu devam ettirsin ilk birkaç gün zorlar ama alışır. 
(6,374 puan) tarafından
Aslında var boyama defteri boyaları ama evi boyuyor diye sakladım iyi fikir aslında onları çıkartayım da biraz oyalansın
0 oy
(745 puan) tarafından
Anaokuluna yolla unutur gider
(6,374 puan) tarafından
Bu Eylül de göndericem inşallah
0 oy
(408 puan) tarafından
Benimkisi de 2yasinda hiç bakmazdi şu bir haftadır telefonumu bana getiriyor aç diye bir iki açtım baktım ki hep yapıyor bunu saklıyorum telefonumu görünce istiyor çünkü sende sakla görmesin boyama kitabı felan ver önüne 
(6,374 puan) tarafından
Bizimki aşırı alıştığı için görmesine geek bile kalmıyor benden önce kalkıp öteki odadan bulup getiriyor telefonu
0 oy
(1,201 puan) tarafından
5 yaşındaymış zararlı olduğunu anlar anlatınca direkt elinden almak çözüm olmuyor Çünkü . Neden vermediğinizi bilmeli, yoksa devamlı bi mücadele oluyor. Benim kızım da çok alışmıştı abisi PC başında geçirdiği süreyi uzatınca yüksek sesle uyardım uzun süre vakit geçirince başarılı olamayacağını vb anlattım baktım kızım da istemiyor. Ama ben de bakmıyorum onun yanında başlarda biraz zor oluyor ama alışılıyor . Uyanır uyanmaz boyama yapmaya başladı daha çok kitaplara merak saldı . 
(6,374 puan) tarafından
Evet boyama kitabı iyi fikir aslında geçen sene aldım ama evi boyuyor diye sakladım bu sene aklı eriyor biraz onla uğraşsın iyi gelir belki
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Aglasa da verme. Senin cocugu uyandirdigi icin verdigini bildiginden yapiyo. Sakinlesince de nedenleriyle guzelce anlat. Artik anlayacak yasta.
(6,374 puan) tarafından
anlatıyorum cnm o kadar hırçın ki ergen çocuklar gibi aynı of yaa diye bağrıyor siz beni sevmiyosunuz diyor nası laflar söylüyor bi bilsen. Oğlum diyorum gözlerin bozulur bak gözlük takmak zorunda kalırsın hasta olursun yok fayda etmiyor telefonun bozulur bak çöpe atmak zorunda kalırız o kadar oyanrsan diyorum anlıyor tabi ama anlamak istemiyor ağlıyor bağırıyor sadece
(2,762 puan) tarafından
Duygu somurusu yapiyo bosver takma. Onlar islerini cok iyi bilir :)
0 oy
(2,125 puan) tarafından
Kızımda öyleydi. Son 1 yıldır izliyordu ama son 2.3 aydır aşiri izliyordu. Sabah gözünü açınca ac diye kriz geçiriyordu. 1 haftadır bir kere bile vermedim. Çok kriz gelirse 10 dk TV açiyorum sonra hemen kapatiyorum. 
(6,374 puan) tarafından
Bi anda kesmek de doğru mu acaba bilmiyorum kiç acaba azalata azalta mı bıraktırsam her gün kısa bi süre oynamasına mı izin versem yoksa tamamen mi kessem bilmemiyorum
(2,125 puan) tarafından
Sigara gibi düsün. Azaltmak anlamsız. Biranda kesmek bence.
0 oy
(1,026 puan) tarafından
Okula gondersenız unutur
(6,374 puan) tarafından
Bu sene anaokuluna gönderecez inşallah bakalım
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Vala benimde 4 ve 5 yaşındaki çocuklarım alışmış durumda..küçük bebeğim var aynı senin dediğin gibi sırf uykusuzum yorgunum alsınlar bende dinleneyim diye diye bağımlı oldular..Ama memleketime gidicem bı kaç gün sonra ..Orda dışarda bol bol oynayacaklar unuturlar .Sürekli icerdeler ya sıkıyorlar...İnsalah sende unutturabilirsin cnm 
0 oy
(188 puan) tarafından
Benim kızımda öyleydi akşama kadar baksa bıkmazdı en son eski bir tel vardı şarjı çabuk biriyi en fazla bir buçuk iki saat dayanımı onu veriyorum şarjı bitince hadi şarja akalım şarj olsun iyorum oyuncaklarına oyna diyorum oyuncaklarıyla oynuyo s9nra öğle yemeği yediriyorum sonrada öğle uykusu kalkiyo meyve alıştırmalık biraz daha oyuncak oynuyo akşam yemek sonrası tekrar veriyorum yine bir iki saat sonra zaten yatma saati oluyo uyuyo o yüzden fazla sıkıntı yasamiyoruz
0 oy
(396 puan) tarafından
Yaşı büyük anliyacak yaşta yasakla. Benim kizimda çok oynardı baktım videolardakiler gibi olmaya başladı beyni resmen döndü algılama olmuyor kızdım yasakladim. Arada istiyor ağlıyor vermiyorum. Unutuyor sonra
0 oy
(2,971 puan) tarafından
Ben telefonu uçak moduna alıyorum 

Sonra 

Aaa baban telefonun parasını yaptırmamış diyorum 

Bırakıp gidiyor

Birde dikkati dağılsın diye

Ufaktan ay baban niye unuttu parayı 

Filan diyorum

Geri gidiyor 

Dene canım sende

Ama arada yap sonra çoğalt

Arada yeni oyuncak al öyle öyle azaltır ama unutmaz tabi 
0 oy
(333 puan) tarafından
Aynı durum bende de var psikiyatriye de götürdüm çok aşırı oynuyorsa vermeyeceksin her istediğinde. Elimden geleni yapıyorsun dışarı götürüyorum diyorsun oyuncakları ile oynuyor diyorsun ama benimkinde hiçbiri yoktu sürekli telefona bakmak istiyordu biraz havalanır ısındı şimdi dışarıda oynuyor anaokuluna da gidiyor zaten rehber öğretmeni de söylüyor yani teknoloji çağındayız çok uzak tutamazsın telefondan diyor. İzlediği şeylere bakacaksın kötü içerikli videoları izliyormu oyunlar oynuyomu ona dikkat et hepten de kesemezsin çocuğun üstüne giderek de çok fazla zorlama benim tavsiyem. Süreli ver
0 oy
(740 puan) tarafından
Bizimki de bağımlı olma yolunda biz okuldayız..kayınvalidem bakıyor yemek yerken verelim dedi yemiyor yoksa verdik şimdi cocukm sürekli istiyor ben evdeyken vermiyorum ama onun dışında da sürekli televizyon açık çok canım sıkılıyor...ağustosta kreşe gonderecegim artik...okul kapanana kadar mecbur böyle.idare edecekler ama hiç hoşuma giden bir durum degil
0 oy
(9,925 puan) tarafından
Benim kızımda telefon çok bakardı kardeşi doğduğunda aldım teli kardeşine ninni sureler falan açıyordum çünkü. Görmeye görmeye unuttu ve telefonu bırakmanın tam zamanı azaltarak değil hiç verme yaz geldi havalar ısınmaya başladı işin kolaylaşır 
0 oy
(75 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Telefon hiç iyi bişey değil verme ne olursa olsun kızım 3 buçuk yaşında telefon yüzünden acik konusmuyor eşim verdi hep arkamı döndükçe verdi teli hep.bende saklıyorum vermiyorum.esimle hergun bunun kavgasindayim..telefon denen lanette yotup short denen lanette her türlü vidyoya giriyordu hepyabanci dil sacmasapan ama benim yanımda değil eşim olacak dangalagin yaninda rahatı için  maçlarını rahat izlesin diye veryordu eline.simdi tv izliyor hem büyük ekran anlaşılır Türkçe eğitici izliyor.telefon denen lanette hep short ve yabancı çıkıyordu vermiyorum anca öyle duruyor evde en azından telefon denen lanet ten iyidir ..
0 oy
(338 puan) tarafından
Sizi anlıyorum gün de sadece şu saatlerde cizgi film izleyebilirsin, Örneğin yemeğini yedikten sonra ya da parktan gelince gibi sınırlamalar koyabilirsiniz. Tamamen koparmak istyrsaniz yanında tv de dahil telefonla konusmayacaksiniz bile bir süre. Bu şekilde biter eminim. 0 ekranla çocuk büyütmek çok zor yapanlar var ama çoğu insanın destekcisi yardım edecek birileri var. Canınızı sıkmayın 
0 oy
(875 puan) tarafından
Benm kızımda eşimden dolayı bağımlı olmuştu yavaş yavaş elinden aliyorum ağlıyor ısrar ediyor öpüyorum oyunckalarla oynuyorum öyle böyle unutuyor çizgi flim izliyor dikkati dağılıyor sonra isterse açıyorum biraz izliyor kapatıyorum teli köşeden şarj bitti diyorum sende hep oyalama caliş
0 oy
(5,068 puan) tarafından
Benm kızda annemlere gidince diğer torunlar aldı öyle hata ettim verdim baktım başa çıkmıyorum .

Şuan ağlasa kendini kendini parcalasada vermiyorum . 

Benm bir hatam var bunun farkındayım ne istese veriyorum ne istese alıyorum aslında bu doğru değil inşallah bu yönde törpülrm kendimi .bende bu konuda çok üzgünüm 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 443 göst.
10 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Nur8 (2,792 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 267 göst.
0 oy
4 cevap 256 göst.
0 oy
8 cevap 462 göst.

384,986 soru

11,514,500 cevap