+1 oy
753 göst.
Aile kategorisinde (1,289 puan) tarafından
Kızlar dün yazmıştm. Meme kanseri teşhisi konuldu. Sol mememde . 13 haftalık hamileym. Bugün arkadaşm ben olsam bebegimden vazgeçerdm her halde diyor. 2 yaşında da Bi kızım var. Ama bana doktor asla oylr bisey demedi. Perşembe onkoloji ye gitcem o ne der bilmiyorum. Ama inanın Allah ta kalbimi biliyor ya ondan güç aliyorm resmen. Allahim diyorm sen koydu ise karnima Bi sebebi vardr elbette. Benm gibi olan bir sürü kadının hikayelerini okudukça umudum daha da yeseriyor. Ben bu hastalığı yenecegm.  bebeğimde sağ salim dünyaya gelecek diyorm. Annem diyor ki ben seni daha kötü bekliyordm. İyisin maşallah diyor. Ama nssl iyi olmaym evimi şenlendiren ve ağladıkça gözüme bakan Bi kızım var. Bilmiyorum güzel Bi teslimiyet icindeym. Asla düşünmüyorum Allahim neden ben diye. Elbet diyorm sen verdi isen Rabbım Bi sebebi vardr. O yüzden arkadaşmn böyle demesi üzdü beni. Halbuki onunda çocukları var.. siz olsanız vazgeç miydinz..,?

33 Cevaplar

+4 oy
(2,007 puan) tarafından
Doktorlar ne diyecek canım ,çok ince bir karar bu doktorlar ne diyorsa ona göre karar vermekte yarar var .
-Reklam-
+2 oy
(162 puan) tarafından
Ben vazgeçerdim bir çocuğun daha var çünkü onun da bana ihtiyacı var 
tarafından
Zaten bizde doktor dese de aldır demiyoruz ama evdeki cocugu cocuk gibi görüp bunu et parçası olanlara yorumumuz
(2,007 puan) tarafından
Yok yani bende normalde asla çocuk aldirmasindan yana bir insan  değilim
 ama isin içine sağlık sorunları girince olay degisiyor gözümde benimde

,Zor bir imtihan Allah bayana ferahlık versin ,safi adıyla sağlık versin inşallah
tarafından
Ama yorum yapan kişi karnındaki için aldır demiş işte saçmalık yani ikiside evlat
(2,007 puan) tarafından
Benim gözümde de ikiside evlat gerçekten ama işte sağlık girince işin içine çok ince bir çizgi kızlar doktorların dedikleri önemli bence
tarafından
Tabiki doktor yönlendirir bile bile de ölüme git diyemeyiz
+2 oy
(928 puan) tarafından
Sen nasıl güzel bir annesin:)))Allah'ım gonlundekini hayırlı kılsın inşallah... buraya gelip ikimizde çok iyiyiz o kötü misafir bizden gitti diyeceğin gunleri bekleyeceğiz:)))
+2 oy
tarafından
İman cesaretlendirir maşallah kardeşime benim :) ben çok eminim burada üç beş ay sonra okuyacagız doğum yaptım ve kanserı yendım postlarını çünkü sen dimdik ayaktasın

Arkadasını kafana bıle yakmana değmez daha ortada bırsey yokken bu şekilde konuşan birine arkadaşta denmez bence.. 

Sana ıyı gelen şeylere odaklan bu süreçte ve kötu olumsuz herşeyı sil at kafanda asla yer edilmelerine ızın verme SEN ÇOK GÜÇLÜ BİR KADIN, GÜÇLÜ BİR ANNE VE GÜÇLÜ BİR SAVAŞÇISIN.. 

GURUR DUYDUM TESLİMİYETİNE HAYRAN KALDIM MAŞALLAH SANA..

GELİP GEÇMİŞ OLSUN HİÇ UĞRAMAMIŞ GİBİ OL İNŞALLAH
+1 oy
tarafından
Ben olsam vazgeçmezdim canım. Doktorların dediği de tabi önemli olurdu erken teşhis olman senin şansın ben iyileşeceğini düşünüyorum endişelenme herşey çok güzel olacak Allah ın izniyle 
+1 oy
(613 puan) tarafından
O bebek senin sifan belkide eşimin halası 5. Çocugu hatırlamıyorum ama galiba oda kanser tanısı koyulmuş hastanede onlarca cihaza girmiş sonra öğrenmiş bebek olsugunu bu kez de çok fazla radyasyon aldı engelli doğar demişler aldirmamis çocuk sapasağlam kadın da doğumdan sonra tamamen iyileşmiş rabbimin mucizeleri çok belki senin de şifadır bebegin
+1 oy
(49,756 puan) tarafından
o arkadasindan vazgec gereksiz tutma hayatinda Rabbim şifa versin insallah
0 oy
(3,179 puan) tarafından
Hayir gecmezdim gerekirse tedavide olmazdım Allah ol derse olur icinizi ferah tutun doktorlara güvenin
(2,363 puan) tarafından
Canim yanlış anlama da tedavi olmasa kendiliğinden iyileşen Bi hastalık değil Allah korusun daha ilerlemesin
Rabbım şifa versin inşallah ama annenin hayatı daha önemli bence tabi bebekten vazgeçsin demiyorum allahin lütfü .
(3,179 puan) tarafından
Yani tedavi reddedilmez elbet ama aldir filan deseler ben aldirmam ha tedavi sirasi vefat eder oda Allahin takdiri demek istedim
0 oy
(29 puan) tarafından
Bence bu zamanda kimseyle görüşme canm .çünkü herkez bise diyor.kotu enerji yolluyorlar.nazarada çok inaniyorjm. Sen kalbinin sesini dinle canım. Kimseye bakma .kimse kimsenin halinden anlamıyor ne yazık ki.moral çok önemli. 
0 oy
(1,931 puan) tarafından
Doktor bile böyle bişey demezken arkadaşın neden dedi acaba ona anlam veremedim. Tabi ilk etapta bebeğimden vazgeçmem ama bakarsın ki doktor der gebeliği sonlandıralım senin sağlığını kötü etkiliyor vs. O zaman mecburen sonlanır çünkü 2 yaşında da bir kızın varmış. Senin iyileşebilmen daha önemli. Sağlığını tehdit etmiyorsa tabiki vazgeçme 
0 oy
(1,104 puan) tarafından
Başlığa cevaben asla diyorum ama büyük konuşmamak lazm..belkide diğer çocukların annesiz kalmaması için karnimdakinden vazgecebilrdm ..bilemiyorum ....Rabbim sabır ve sağlık versin sana 
0 oy
(2,955 puan) tarafından
Ben perinatolojiye gittiğimde orda böyle durumda hastalıklar çokvar 

bir abla vardı kulakları çınlasın rahim ağzı kanseri olmuş rahim ağzını almışlar kadının mucize bu ya 10 seneden sonra hamile kalmış ama kadının rahim ağzı yok ki bebeği tutsun kadını dikmişler hamileyken kanser bukezde rahimde türemiş hiçbir doktor bakmamış çocuk 36 haftalık olmuş 38 de doğumu vardı sezeryanla olacakdi doğumu kadın sanki hayatında hiçbir sorun yokmuş gibi o bebeğe umutla bağlanmış öldürmeyen Allah öldürmüyor ama elbetteki doğumdan sonra zorluklar çekmiştir baya beş altı aylık olmuştur bebeği 
0 oy
tarafından
Şöyle diyim eğer bu hastalığın bebeğine zarar vericekse ve annenin sağlığı tehlikede ise ben şahsen vazgeçerim çünkü arkada evladın var. Tabi bunu doktorlara danış derim. Eğer sana ve karnındaki yavruya zararı yoksa vazgeçme 
0 oy
(610 puan) tarafından
Doktor skınti gormuyorsa vzgecme .anne karnındaki bebek. Annenin eksik olan oragnlarini yenilermis belki bebeginde saglina vesile olcaktir kimbilir.rabbim şifa versin 
0 oy
(2,824 puan) tarafından
Vazgeçilir mi evlattan. İnsan başına gelmeden kolay konusabiliyor bazen. 
0 oy
(354 puan) tarafından
Ben vazgecmezdim down sendromu dediler yine vazgeçmedim çok şükür sağlıklı doğdu allahın sınavı dedim canımdan bir parça dedim eli kolu yok deseler bile yine doğurgan dedim allah sağlıklı bir şekilde verdi yine hamileyim yine sakat doğal deseler zor olur büyük vebal diskler yine doğururum binlerce kişi istiyo olmuyo allah vermiyo allahın gediyesini nasıl yok edebilirim ki
0 oy
(28,349 puan) tarafından

Geçmem Tabiki Rabbim vermiş her ikiside ondan gelen şükreder elimden gelen çabayı gösterirdim.Rabbim.sanada şifa versin insAllah 

0 oy
(8,830 puan) tarafından
İyide çocuktan kaynaklı bi durum yok ki çocuğun ya da senin hayatını tehlikeye sokacak bi durum mu var meme başka rahim başka değil mi çocuktan niye vazgececeksin 
0 oy
(420 puan) tarafından
Bu hastalığın gebeliğin haftasına göre tedavi şekli farklı oluyor, sen gönlünü ferah tut ve doktorların dediğinden şaşma, bebeğin en çok ihtiyaç duyduğu kişi annesi o yüzden sana bişey olmaması daha önemli, ne kadar erken başlarsan tedaviye o kadar iyi 
(420 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla ameliyat ve sonrasında da radyoterapi uyguluyorlar kanserin evresine göre, radyoterapi bebeğe zararlı olduğu için doğuma yakın olmadığı taktirde başka alternatif bir tedavi şekli uyguluyorlar, yani doktor düşük ihtimal böyle bir seçim sunabilir. Hal böyle iken(böyle bir seçim ortada yokken)felaket tellalı arkadaşın neden böyle bir şeyi dile getirmiş
0 oy
(15,077 puan) tarafından
Doktorun ne dediği önemli son çare o derse ancak yoksa ilk vazgeçtiğim o olmazdı 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 125 göst.
10 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Fatma salihaNur (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 761 göst.
15 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde halide.111 (1,662 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 426 göst.
29 Mart 2020 Aile kategorisinde Melike☺️ (1,697 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 108 göst.