0 oy
213 göst.
Diğer kategorisinde (731 puan) tarafından
Kızlar babam sürekli çocuğa zemzem suyu ver şifadır vs deyip duruyor bende 40 günlük bebeğe su verilmez diye geçiştiriyorum ama başımın etini yiyor resmen. Yok mama yiyor elbet susar yok bobrekleri susuz kalmasin fln. Ben vermiyorum ama var mı kırk günlük bebeğine su veren? Versem birşey olur mu?

11 Cevaplar

+1 oy
(2,220 puan) tarafından

Mama veriliyor san çay kaşığı ile suda vermeni tavsiye ederim 

Bizdede bebek doğdumu ağzına hurma sürülür 1 çay kaşığı zemzem suyu verilir 

(731 puan) tarafından
Hastane de bebek hemşiresi o tür şeyler vermememiz yönünde kesin uyardı bizi ondan vermedik zaten isteseler de ben asla vermezdim
(5,086 puan) tarafından
aynen panikten her iki ccgumdada unuttuk. heycan panik annem . ben zaten kendimde degilim:) ama hurma ve zemzem veriliraunn. arti cocuga su verilmemesi bos yere kalorisiz biseyle midesi dolmasin annesini emsin beslensin mama icsin beslensin diye. beni
 ilk kiz eefluliyfu dr cok doyurma asiri kilo almasin derdi ayda 2000 2300 gram aliodu cunku. su verip kandir. derdi midesi dolsun suyla ki zirt birt beslenip kilo fazla almasin diye . sadece emerdi sutum kaliteliydi. oglanda ilac kullandi o yuzden su verdik ilk 6 gu kuvozdeydi. 7. gun evde biz verdik ilaclari suyu. kuvozdede verilmis zaten su
-Reklam-
0 oy
(2,277 puan) tarafından
Bi çay kaşığı ver şifa niyetine nolacak 
(731 puan) tarafından
Evet dinen önemi var ama ne bileyim su sonuçta. Doktorlar anne sütü suyu karşılıyor diyor.
(5,086 puan) tarafından
su da olsa zehir degilki. suyu verlmeme amaci kideyi kalorisiz şeyle suyla dolmasin bebek annesini emsin diye. 1 cay kasigi zemzem yada su yada ginde bir cay kasigi su bebegin midesini doldurup beslenmesini etkilemez benim fikrim .
(731 puan) tarafından
Bir sürü doktor videosu izledim ilk altı ay su verilmesini onermiyorlar ikilem de kaldım artık
(2,277 puan) tarafından
Canım sen çocuğa bir bardak su icirmeyeceksin sonuçta bir kaşıktan birşey olmaz
0 oy
(16,683 puan) tarafından
Mama içiyorsa su da içmeli. Ben bebem doğar doğmaz anne sütünden önce zemzem suyu verdim sünnettir çünkü. Arada da 2 3 damla su verirdim hep. Sudan zarar gelmez. 
0 oy
(28,368 puan) tarafından

Verdim de sende 40 günlük daha yani su fln verilmez mama iciyorsa bile üç ayını aştiktan sonra su verilmeli anne sütü alıyorsa gerek yok ama almıyorsa çay kaşığı ucuyla ağzına damlataa bilirsin çok olamayacak şekilde iki damla fln

(731 puan) tarafından
Benim kız genelde emmek istiyor mamayı da günde taş çatlasın iki defa veriyorum
(28,368 puan) tarafından
Anne sütun yetiyorsa verme yani
0 oy
(120,691 puan) tarafından
dogumdan bi kac saat snr hurma surduk agzina cay kasiginin ucuyla zemzem verdik
0 oy
(149 puan) tarafından
Mama suyla yapılıyor ya sizde gönlü olsun bir çay kaşığı verin gitsin ne olacak zaten hava sıcak sıcak bolgedeyseniz mama yiyen çocuğa tabiki su verilir
(731 puan) tarafından
Yaw her gün birkaç kere verelim istiyor e emziriyorum da birde Kütahya da yaşıyorum serin oluyor oralar
(149 puan) tarafından
Bence yanlış sonuçta sizin çocuğunuz zorlamak nedir  verip vermeme konusunda net olun yada ben verdim deyin gitsin yada mama suyuna kattim deyin
0 oy
(707 puan) tarafından
Mama suyla yapılır zaten sütü olmayan anneler mecbur suyla besliyor gibi bişey oluyo arada sırada ver hicbisey olmuyo 

Bende mama kullandım hiç emziremedim
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Mama beriyorsan bir çay kaşığı suda ver canim ben o zaman kisti vermiyordum anne sütü ve ek mama aliyordu sonra kızım çok ağlıyordu mama istemiyordu annem su vermks ama suyu nasıl içiyordu bebekler de susuyor ama anlatamadıkları için anlamıyoruz halbuki aç olsaydi mamasını içerdi ama içmedi suyu kana kana içiyordu annem kızdı artık şu ver günah diye öyle vermeye başladım 
0 oy
(968 puan) tarafından
İlk doğduğunda sünnet olduğu için hem hurma sürdük ağzına hemde biraz zemzem damlattik sende yap canım bir şey olmaz bir iki damladan 
0 oy
(1,041 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Mamada suyla yapılıyor zaten mantıken aynı ayrica mama ile beslenen bebeğe sonrasinda 2 çay kaşığı su verilir. Anne sutundeki katman mamada olmuyor maalesef anne sutunde bebek önce su sonra besin ihtiyacını karşılıyor mama da bu düzenek olmadığı için her beslenmeden sonra 2 çay kaşığı su verilmesi önerilir 
0 oy
(2,020 puan) tarafından
Bende verdim zemzem suyu mama  veriyormuşsun mama suyuna bile katabilirsin şifa niyetine kötü bisey dememiş ki adam

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 153 göst.
0 oy
10 cevap 152 göst.
0 oy
5 cevap 88 göst.
26 Ağustos 2024 Aile kategorisinde Damla berna (2,062 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 367 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Nalanumsu (98 puan) tarafından soruldu

396,398 soru