0 oy
61 göst.
Aile kategorisinde (44 puan) tarafından
3 yaş erkek çocuk bezi çıkarmıştık ama hicbirsekilde tuvaletinin geldiğini anlamıyor altına yaptığından da hiç rahatsiz olmuyor nasil alıştırabilirim 3 yaşında hazir olmama gibi bir durum olur mu

4 Cevaplar

0 oy
(528 puan) tarafından
3 yaş geç değil mi tuvalete başlamak için. Daha önceden bezi bırakmayı denediniz mi?
(44 puan) tarafından
Evet bundan bir ay önce denedik ama olmadi söylemiyor ve rahatsizlikta duymuyor
(528 puan) tarafından
Söylemezler ki. 2 ay tuvaletini söylemedi oğlum. 6 ayda da ancak öğrendi. İlk 3 gün çamaşır makinası ile yapışıktım resmen. Bol bol sabır diliyorum.
(44 puan) tarafından
Kaç aylıkken başladınız söylemesi 6 ay mi sürdü
(3,255 puan) tarafından
Aynı biz kızım 24 aylıkken başladık 6 ayda ancak öğrendi, 2 3 ay sonra da ancak söylüyordu
(528 puan) tarafından
28 aylıktı bezi bırakmaya başladık. 6 ay sürdü tam öğrenmesi
-Reklam-
0 oy
(1,816 puan) tarafından
Cnm bnm oğlum da 3,5 yaşında ama nerdeyse 1 yıldır bıraktık tabi geceleri ne olur ne olmaz tedbir amaçlı kullanırım ama her gece yapmaz üstü açılınca üşür o zmn yapar sadece alıştırma külodu kullandık gündüz falan snr zamanla çişi daha gelmeden yarım saatte bir goturuyirdum ve çiş yap diyordum bazen yapıp yapmıyordu sonra ben götürdükce alıştı anne çiş diyor mesela...
0 oy
tarafından
Benim oğlum 1 yıldır öğrenmiş ama hala kaçırır az önce TL bakıyordu kaçırmış bazen Kaçırır geceleri de altına çiş yapar çok su içer öğrenmeleri baya zaman alıyor 
(44 puan) tarafından
Kaçırması falan önemli degil ama benimki baya fazla yapsada kiyafetine yinede çiş var demiyor rahatsiz olmuyor
0 oy
(606 puan) tarafından
Biz 19aylik iken yaptık canım tamamen çocuğa bagli hazır olmayabilir birde lazım lik mi kullanıyosun yoksa klozet e takılan aparatlarndanmi biz lazım lik kullandık onu hiç istemedi klozet aparatı aldık onunla hemen alıştı
(44 puan) tarafından
Klozet aparati almıştım ama hem kayıyor hemde üstünde uzun süre oturamıyor simdi lazımlık almayi düşünüyorum ayaklari yere basar ve daha rahat olur gibi geliyor bana

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 448 göst.
16 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 367 göst.
3 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Annemnerdeeee (1,856 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 202 göst.
7 Temmuz 2024 Aile kategorisinde Amnhsn (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 57 göst.