0 oy
416 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
2 Yaş kızıma tuvalet alıştırmak istiyorum ama olmuyor alışmıyor  1.5 aylık bebekle de çok zor nasıl alıştıracam akıl verin 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından

Hazır olmalarını bekliycez

tarafından
Tuvaletini ettikten sonra eyyy diyor hazır mı sence
tarafından
Hazır bence rahatsızlık duymaya başlamış bu hazır olduğunu gösteriyo dene bence
-Reklam-
0 oy
tarafından
Biraz erken annesi 2bucuk olsun hele
tarafından
Bezi artık istemiyor yırtıp atıyor ondan başlayalım dedik edince söylüyor eyyy diye inşallah başarırım
0 oy
tarafından
Bence daha erken. . Genel de bu yaşlarda gizli gizli bi yerde saklanıp yapar çocuklar. Takip Et ve aferin de alkisla hemen tuvalete götür değiştir zaten öyle yaparken hoşuna gideck. Hep gitmek isteyecek 
tarafından
BAk işte tam bu zamanda öğrenecek cnm.benim oğlum da oyle yapti sonra hemen lavaboya götürdüm alıştı hava da sıcakt  be z pisik yapıyodu .. sen takip et lavaboya götür
tarafından
Maşallah ne güzel işte
0 oy
(200 puan) tarafından
Oglum 2 yaşına girdi dogum gününnü kutladım hemen ikinci günü önce cok güzel anlattım annecim artık senin bezini cıkarıyorum ciişin geldigi zaman ciş denelisin bak bende bez takmıyorum baban da takmıyor anladın mı dedim hıhı dedi :) o an cıkardım zaten her yarım saatte 1 saatte sürekli cişe götürdüm hadi annem cişşşş cişşş yap dedim bekledim öyle biraz beklemen lazım zaten cunkü cişiniin geldigini hissetmesi lazım o an. 2. Gün de böyle gecti 3. Günde böyle gecti. 4. Gün uyandı anne kalk dedi ne oldu oglum dedim pipisini tuttu hemen cıkardım götürdüm yaptı. O gün ben gmtürnedim alişsin diye 2 saat sonra falan yine anne kalk dedi tuvalete gitti kendisi yani 4 günde alıştı. Cok şukur. Geceleri takıyorum tabi ki bezini ama hiç yapmıyor cok çukur. 
tarafından
Maşallah cnm Allah sana bağışlasın benimki anlıyor sadece konuşamıyor gelince rahatsız olup eyyy diyor bezi bağlayınca rahatsız olup çıkarmamı istiyor 3 gündür açık bırakıyorum gündüz küçük kazalar oluyor  vileda elimde surekli:) inşallah alıştıracam sabır işi
(200 puan) tarafından
Olabilir hic kızma korkmasın korkarsa da söylemez. Biraz ugraşırsan ögrenşr canm emin ol
0 oy
(4,760 puan) tarafından
Benim kızım 25 aylık bir buçuk aydır başladım hala doğru düzgün söylemiyor arada söylüyor arada alıştırma külodı aldım lazımlık aldım uyuturken bağlanıyorum ilk günden beri hiç bağlamdm gece gündüz uyurken uyanıkken açıktı artık söylüyor çoğu sefer canım yatağına herşeye rağmen alez seriyorum habira götürüp getiriyorum canım 
tarafından
Alıştırma kilodu ne gibi yararı var çünkü çocuk altına kaçırması lazım ki tuvalete alışsın diye duydum yararı varmı
(4,760 puan) tarafından
Altına kaçırınca halılara falan sızmıyor kuzum
0 oy
(215 puan) tarafından
Kızım 22aylık henüz başlamadım ama ne zaman çişi kakası gelse anne kaka yapıyorum diyo. Bende yap kızım diyorum. Aslında alıştırsam yeridir ama ben cesaret edemiyorum galiba
tarafından
Bende öyleydim ya etrafımdakiler hamileyken yap dediler yok dedim doğurdum 40 bitsin dedim şimdi yapsam yaparım çünkü halı yere daha sermeden bide sıcak diye cesaret geldi inşallah basaracam
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Benim de 2 buçuk aylık kızım var oğlum 2 yaş 9 aylık bizde dün eşimin teyzesi geldi 2 gün yarıya kızı var 7 yaşın da dedim  oğlum abla tuvalete gidiyor bak çiş kayayı orsa yapıyor banyo yaptırdım bez bağladım ağladı bağlama abla bağlamamış  diye bende takmadım  3 saat sonra alttan çiş yaptı kiz dim banyo yaptırdım git yat dedim  sonra uyandı   3 saat sonra yemek vardım su içti tuvalete götürdüm tabi arada sordum çişin geliyor mu diye hep yol derle r zaten sadece akıl da olsun diye soruyorum  götürdüm oğluma tablet alaçam ablanın tableti var gibi şeyle rsoyledim baktım ayakta dondu kakan mı geliyor dedim eve4 dedi dedim otur yaptı ardından çiş yaptı  3 saat sonra bir daha götürdüm çiş yaptı uyudu gecede altına bir şey serdim açtım  bende ilk çok uğraştım zor inşallh alışır  canım yaş çok ii alıştır benim 4 tane yenim biri 11 aylık diğerleri 13 16 aylık arası ablam alıştırdı erken daha iii
tarafından
Bezden rahatsız da ben cesaret edemedim sürekli çıkartmami istiyor ve artık kakasini yapınca eyyy diyor ıslak mendil alt açma eline alıyor değiştir diyor insalah alışır küçük kazalar olunca hevesim gidiyor. Şimdi öğrense çok iyi olur kış gelmeden
0 oy
tarafından
Sürekli altı açık tuvalete tut canım ablsm öyle yapıyordu sürekli
0 oy
(671 puan) tarafından
Benim kız bir buçuk yaşında aklı herşeye eriyor götürüyorum çişini yapıyor kakasını daha hiç altına yapmadı alistigindan beri anne kaka diyor götürüyorum ama çişini tutamiyor bezine yapıyor ama alisacagina inanıyorum ben yarım saatte bir saatte götürüyorum yaptım diyor alıştı sayılır neredeyse bezini yinede çıkarmıyorum daha çok küçük çünkü 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 199 göst.
21 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,607 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 296 göst.
26 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Eylülünannesi (699 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 137 göst.
18 Ekim 2022 Diğer kategorisinde bglm_ftma (5,457 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 216 göst.
20 Ekim 2021 Aile kategorisinde Yargıç. (2,633 puan) tarafından soruldu

379,246 soru

11,352,063 cevap

34,822 kullanıcı