0 oy
540 göst.
Diğer kategorisinde (1,919 puan) tarafından
Yani ben çoğu zaman bunu düşündüğüm için demek ki bu kararımdan pişmanmışım ki bilinç altım sürekli bana bunu fısıldıyor diyorum o da şu yanlış adamla evlenmek. Eşimi severek evlendim hala da seviyorum ama şimdiki aklım olsa sevdiğimle değil beni sevenle evlenirdim. Ha eşim beni sevmiyor diyemem ama çok daha fazla seven fedakarlıklar yapan bir çok şeyden vazgeçen insanları karşılıksız bıraktım. Şimdi ne zaman eşimle bir tartışma veya anlaşmazlık olsa ya da ne zaman beni kırsa bilinç dışı direkt aklıma geliyor şu olsa böyle bir şey için asla beni kırmazdı diyorum ya da öteki olsaydı benim için şunları şunları yapardı diyorum. Biliyorum yaptığım doğru değil tabi ki ama bilinç dışı oluyor. Hani hayal kırıklığı yaşayınca hep daha iyi ihtimalleri düşünür keşke şöyle olsaydı deriz ya onun gibi bir şey. Yani o insanlara karşı hala bir şey hissetmiyorum orası ayrı bir konu karakterden huydan bahsediyorum.

26 Cevaplar

0 oy
(7,740 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Valla senin pişman olduğun konu için ben şükrediyorum sen olaya yanlış gözle bakiyosun bence senin kaderin eşinle yazılmış seni yaratan rabbin en hayırlısı vermez mi her zaman demekki en hayırlı bu adammış kavga her evlilikte olur ben senin evligini az çok biliyorum anlattigin kadarıyla ornekbi evligign var masalah size benim de oluyo biz eşimle çok sorunlar atlattım eşimden önce çok kimse girmedi hayatıma bi tane sevgilim oldu 1 tane görücü usulü tanıştığım oldu bazen bi olay karşısında eşimin arkamda durusunu görünce diyorum onlardan biri olsaydı böyle olmazdı kimse benim eşim kadar beni savunmaz her istediğimi yapar eşim bişey desem su saatte bulur getirir çocuğun biseyini ihmal etmez canım sıkıldı desem hadi çıkalım der maddi olarak bile düşündüm kira odemiyoruz istediğimiz zaman kayinbabam arabasını veriyo çocuğumun herşeyi 1inci kalite oluyo şunu begenedim desem eşim asla kırmaz mesele eğer onlardan biri olsaydı ohooo mahfederlerdi beni zaten çabuk sinirlenen biriyim kesin kanser olurdum swn bi de eşinle mutlu olduğun zamanlari düşün o zamanlarda olan şeyleri diğerleri yapacak miydi unutma kimse dört dörtlük değil 
(1,919 puan) tarafından
Her zamanki gibi bambaşka bir bakış açısı ve bambaşka bir yorumla şuan aklımı çeldin yine :D yani iyi yanlarına bakınca kötüsü zerre içinde zerre
(4,355 puan) tarafından
Herkesin farklı farklı kötü huyları olur cnm. O digerlerinnde mutlaka bı eksik yani vardır. Senın için hayırlısı esinmis pozitif yönlerini düşün )
(7,740 puan) tarafından
Ay estağfurullah tatlım simartiyosun beni :)
-Reklam-
+1 oy
(1,453 puan) tarafından
Erken evlenmek
(1,453 puan) tarafından
Rekor bende o zaman bende de üç tane var:))))
(494 puan) tarafından
17 de evlendim 1 tane 5 yaş kızım var şimdi 23 yaşındayım 16 haftalık hamileyim
(1,919 puan) tarafından
İkinize de maşallah Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Ben artık doğurmam :D
(4,355 puan) tarafından
Bende ya o yaşta evlendim Büşracim. Cok mutluyum ıyıkı esım olmus ama keşke geç evlenseydim diyorum. Cok erken atıldık sorumluluklara. Cok sukur üstesinden geldim herseyın, herzamn yapabildim:)2 cocugum var benmde. 9 yasında kızım 3,5 yasında oglum var
(1,273 puan) tarafından
27 yaşımda evlendim keşke daha geç evlenseydim diyorum :D yani kaç olursanız olun hep aynı cümle "Keşke daha geç evlenseydim"
Gene sizin avantajınız çocuğunuz ile büyüyeceksiniz
+1 oy
(48,961 puan) tarafından
iyiki eskiler olmamis deyip sukrediyorum evet esimle sorunlar yasiyoruz belki o sorunlarda oncekiler oyle olmazdi ama ona karsilik cogu seyde de onlar kotulerdi iyi yanları kötü yanları bastiriyo 
0 oy
(4,031 puan) tarafından
3 Eylül 2007 de o mesaja cevap yazmak için kardeşimi kontör almaya göndermek. 
(1,919 puan) tarafından
Oy oy çetrefilli olmuş
(4,031 puan) tarafından
Kurtuldum ben çok şükür. :)
(1,919 puan) tarafından
Şu bebeler az büyüsün benim de aklımın bir ucunda duruyor valla düzelirsek devam böyle giderse çocuklar biraz kendini kurtarsın bitirirm bu işi
(4,031 puan) tarafından
Ben bitirdiğim de 7 8 aylık hamileydim :)
(1,919 puan) tarafından
Sebepler sonucu değiştirir tabi ki eminim haklı sebeplerin vardır
0 oy
(1,369 puan) tarafından
En yanlış kararım üniversitemi bırakmaktı.
(1,919 puan) tarafından
Bir gemideki 10 kişinin 1i kötü diye kimse o gemiyi batırmak istemez değil mi. Hayat da böyle işte çok iyi insanlar, insan oldukları için beşer oldukları için hata yapabilir. Yaptıkları bir yanlış onların iyi huylarndan eksiltmez. Rabbim günahını affeylesin bu güne şükür bugünden geri koymasın canım
(1,369 puan) tarafından
Amin canım teşekkür ederim
(293 puan) tarafından
Hangi bölüm okuyordunuz? 2018 ve 2022de af geldi. Yine gelebilir ilerde
(1,369 puan) tarafından
Moda tasarımı okuyordum da kaydım silindi inşallah bidaha gelir
(7,925 puan) tarafından
Bu sene gelir diyor benim hocalarım. Sürekli takip et
0 oy
(13,836 puan) tarafından
Eşinde eminim ki evlenmeden önce böyle değildi onlardan biriyle evlenmek daha mutlu yapmazdı sevgili değilde eş anne olunca yine aynı fedakarlık beklenip aynı özensizlik gösteriliyor maalesef 
(1,919 puan) tarafından
Köprüyü geçince işi bitti
(7,925 puan) tarafından
Bir vaize var Fatma Hale Sağım adında. Hep diyor ki, evlenmeden tanımazsınız kimseyi. O yüzden geçmişe takılma. Necip Fazıl Kısakürek de, ben geçmişi dürdüm büktüm çöpe attım diyor. Devamı da var sözün aslında ama bu kısmı geçmeden önce bunu hayatımıza entegre etmeliyiz. Geçmiş, her ne olmuşsa geride kaldı. Bundan sonra ilerisi için çalışmak çabalamak sonucu Allah'a bırakmak gerek. Teslimiyet en güzeli, tabi gayretten sonra. Eşinle problemleriniz için bol bol konuşun, gerekirse terapistlere gidin. Saliha erdimi dinleyebilirsin. Gereçkten çok iyi geliyor öyle insanları dinleyip de yaşamında uygulamaya çalıştıkça
0 oy
(679 puan) tarafından
Bende ya eşimle evlenmezdim sırf ailesine çok düşkün olduğu için ya da en başında ayrı eve çıkardım. Sende üzülme bence o bilinçaltı değil vesvese oluyordur 
(1,919 puan) tarafından
Bazen beni öyle bir noktaya getiriyor ki lanet olsun sana da evliliğine de deyip çocukları alıp çıkasım geliyor
(679 puan) tarafından
Çok yaşıyorum bende o düşünceyi Rabbim kalbimize de evimize de huzur versin
(1,919 puan) tarafından
Amiin amin
0 oy
(2,465 puan) tarafından
Bırseyı yaşamadan nasıl olduğunu bılemezsın evlılık, çocuk, bazı seylerı yaşamak gerek sımdıkı aklım hıc kımseyle evlenmezdım seven sevmeyen degıl esım ıyı bır insan ama evlılık sorumluluk çok başka yasadık anladık yaşamadan bılemezdıkte ama Allâh herkese huzur mutluluk versın 
(1,919 puan) tarafından
Bilmiyorum belki de daha bu yaşta 4 yıllık evlilikte 2 çocuk bu kadar sorumluluk ağır geliyor altından kalkamıyoruz sanırım
(2,465 puan) tarafından
Şöyle düşün sekız yıllık olduğunda covuklatın büyümüş olacak artık bazı şeyler elden çıkacak ben dört dörtlük eblılık olduğunu düşünmüyorum herkes bır yerden ımtıhan oluyor maddı manevı sağlık huzursuzluk eğer asılmayacak şeyler yoksa kötü düşünme akısa bıral ve anın tadınj çıkaracak şeyler yap
(1,919 puan) tarafından
Çok şükür herkesin gözünde örnek denilecek bir evliliğimiz var ama bunun sebebi de yine benim çünkü kimseye hiçbir şey anlatmam belli etmem akşam kavga etsek sabah ailesinin yanında canım cicim derim düşündüğüm zaman da kötü diyebileceğim huyu sayılıdır ama işte bilmiyorum duygusal olarak tatmin olmuyorum
0 oy
(2,665 puan) tarafından
Okulum bitmeden ve mesleğimi yaparken evlenmem snra mesleği bırakmam eşimin izin vermemesi
(1,919 puan) tarafından
Kanayan yaralarımdan biri de bu zaten
(2,665 puan) tarafından
Hayırlısi artik
0 oy
(3,898 puan) tarafından
Henüz yok öyle bir kararım umarım olmaz 
(1,919 puan) tarafından
Amin Allah pişmanlık vermesin bacım
0 oy
(1,056 puan) tarafından

1. Canm bende beni sevenle evlendim...Ama zaman geçtikçe malesef her evlilik gibi bizimki de monotonlaşti..Bazen kavgalarda birbirimize en ağır şeyleri söyleriz ..bu yüzden keşke beni sevenle evlenseydm deme..nasip kısmet...
  2. Benim en büyük pişmanliğm okulu yarıda bırakmak ..keşke devam etseydim çocuk gelişimi okuyordum..
(1,919 puan) tarafından
Bilmiyorum tabi ki kader yani bunları yaşamak varmış nasipte ama ne bileyim ihtimaller akla geliyor. Ben de keşke okulu bırakmasaydım diyorum sırf evlenmek için bıraktım
0 oy
(1,606 puan) tarafından
Canım yine bilemezsinki o insanda belki evlendikten sonra değişecek o an sana oyle gözüktü belki en azindan eşini severek evlenmişsin onlar da belki küçük şeyler daha çok batacakti. 

Benim aldigim yanlış karar ise eşimin ailesiyle tanisirken hep aman ara iyi olsun bı sıkıntı çıkmasın bu insanlarla ömür boyu yüzyüze bakcaz diye ailemde bende çok yumuşak yüzlü davrandık çoğu şeyi kabullendik ama daha kendimizden emin dik olmaliymisiz şimdi oğulları bulunmaz Hint kumaşıymis da ben yapismisim gibi oldu 
(1,919 puan) tarafından
Asla yaptığın iyi bir şeye iyi demezler. Sen alttan alırsın enayi ses etmiyor derler ses çıkarırsın arsız derler iş yaparsın ırgat ederler yapmazsın tembel derler asla yaranamazsın
(1,606 puan) tarafından
Cookkkkk dogru canim
(1,919 puan) tarafından
Geçenlerde ben eşim ve görümcem gece 2 ye kadar kaynanama içli köfte yuvalama yaptık yardım ettik ertesi gün misafir geldi misafirin yanında kızına dedi ki sen de olmasan hiçbir şey yetişmedi iyi ki geldin Allah senden razı olsun. Eşimle bana da tek kelime etmedi sanki biz yoktuk orda. Üstelik görümcemin iki çocuğu var benimkiler uyumuştu onunkiler oynuyordu sürekli bıraktı çocuklara bakmak için doğru düzgün bir şey de yapmadı
(4,355 puan) tarafından
Aynen anne  uykusuz kaldım bende, baya kofte yaptık yorulduk deseydin sende. Kendi kalsaydı oyle
(1,606 puan) tarafından
Ben anlamıyorum bunları ya kendi kizina kayınvalidesi böyle yapsa kıyameti koparır belki
Bide eşin de varmış yani o halde öyle demiş sahitte var o da yardım etmiş üstelik ilgincler
0 oy
(415 puan) tarafından
Çok spesifik bir şey. Tanınmamak adına yazmıyorum. Çok pişmanım ama olan oldu maalesef. Bir anlık kararlar insanın hayatını derinden etkileyebiliyor.....
(1,919 puan) tarafından
Gerçekten öyle biz de evlenmeye 1 haftada karar verdik çok ani oldu
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Sevdiğim ile sözlenebilmek için üniyi bırakmıştım. Sanki b*k vardı. Ama şükür şeytanlaşmış kalbini evlenmeden gördüm de ayrıldım sonra tekrar sınava girdim üniyi kazanıp bitirdim. Şükür eşim iyi, evladımızı bekliyoruz ❤️
0 oy
(87 puan) tarafından
24 yaşında evlendim keşke 27 ye kadar dursaydim
0 oy
(4,629 puan) tarafından
Hayatımdaki en büyük pişmanlığım okul birincisi iken liseden sonra okumamak oldu.Hala rüyalarıma girer hep kendimi okulda görürüm.Resmen vicdan azabı çekiyorum.Okusam çok iyi yerlere gelirdim çok eminim kendimden.Ama şimdi çocuklarımı okutuyorum hepside maşallah okul birincisi şuan benim yapamadığımı onlar tamamlayacak Allah'ın izni ile.
0 oy
(356 puan) tarafından
Fuzuliye sormuşlar "Sevmek mi güzel sevilmek mi?"Sevmek demiş çünkü sevildiğinden asla emin olamazsin
0 oy
(1,273 puan) tarafından

Beni eşim tabiri caizse Kö'pek gibi seviyor. Bazen suratıma bakıp ağlıyor sarılıyor o kadar çok seviyor ama o dediğin öyle olmuyor , sinir anında kırabiliyorlar prensescilik bekleme yani erkeklerden :D

0 oy
(1,107 puan) tarafından
Bence herşeyden üstün eşini tutman lazım artık olmuş ve bitmiş böyle düşünme aklında birisi varsada eşini oyalama ben öyle düşünen biriyle aynı yatakta uyuyamazdım yani. Benim en büyük pişmanlığım zamanında kafamı kullanıpta atanamamam eş.şek gibi babamın sözlerini dinlemem
0 oy
(351 puan) tarafından
Okulu birakmak 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 667 göst.
15 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Yenianneadayi1 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 481 göst.
30 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Zeyzeyyy (148 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 619 göst.