0 oy
157 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (342 puan) tarafından
Hanımlar 2 kilo yaprak aldım ama hiç yapmadım daha önce ilk defa yapıcam tabi . Hamileyim kışa yaprağım olsun istedim. Şimdi yarına kadar öylece beklese bi şey olur mu bi de siz nasıl yapıyorsunuz söyler misiniz 

3 Cevaplar

+1 oy
(1,438 puan) tarafından
Geçen eşimde aldım ben kaynar su döktüm bıraz beklettim sonra güzel sıktım suyunu buzdolabı poşetlerine koydum hep de öyle yaparım buzluğa koyarım
(4,635 puan) tarafından
Bende boyle yapıyorum pratik oluyor
(1,438 puan) tarafından
Öyle canım
-Reklam-
0 oy
(217 puan) tarafından
Yarına kadar sararabilir canım. Ben yaprakları Ters şekilde tek tek büyük leğene diziyorum üst üste. Sapları uzunsa biraz ucundan kopariyorum. Sonra sıcak suyu bosaltiyorum üstüne biraz geçiyor yaprakların. Bekletiyorum birkaç saat yumusuyor zaten. Yumuşayınca yaprakların sap kısmına tuz sürüyorum elimle sonra legene basıyorum üstüne tekrardan su koyup kapağı sıkıca kapatıyorum 
0 oy
(213 puan) tarafından
Kalıp yap ilk önce yaprakları daha sonra geniş biseye yayarak koy üzerine tulbent kapat o şekilde yarına kadar durabilir .ama poşette durmasın nemlenme yapar bozulur. Biz kalıp yapıyoruz ilk önce daha sonra suya sokup çıkarıyoruz bı litre kavonoza kalıp yapa yapa diziyoruz en üzerine 3 4 tane limon tuzu koyup 15dakika kavonozlari kaynatıyoruz zamanı gibi oluyor. Yada diğer seçenek sarıp dondurucuya atmak, birde sarıp kavonoza koyuyoruz o da pratik oluyo.

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 1,058 göst.
0 oy
5 cevap 177 göst.
10 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Merve... (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 219 göst.
0 oy
4 cevap 103 göst.

396,380 soru

11,856,809 cevap